10 Adımda Koreli Kadınlar Gibi Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun!


Koreli kadınların ne kadar güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olduklarını bilmeyenimiz yoktur. Bu makalemizde 10 adımda Koreli kadınlar gibi pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olursunuz onu açıkladık.
10 Adımda Koreli Kadınlar Gibi Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun!

Porselen ve bebek gibi bir cilt her kadının hayalidir. Koreli bir kadının cildinde ise herhangi bir sivilce veya leke bulamazsınız. Her zaman bembeyaz ve ışıl ışıl parlayan ciltleriyle çoğu kadının sahip olmak istedikleri cilde sahiptirler.

Son yıllarda Kore güzellik markalarının ve güzellik uygulamalarının bu kadar bilinir olmasının tek bir sebebi var. O da şüphesiz ki uyguladıkları güzellik rutinleri. 10 adımda Koreli kadınlar gibi cilde sahip olabilmek mümkün.

1.Adım: Cildinizi Yağ İle Temizleyin:

Bakımınıza ilk olarak cildinizi yağ ile temizleyerek başlamanız gerekir. Bu Japonların 4-2-4 ritüelinde de bulunsa da Koreli kadınlar için de oldukça önemli bir adım. Cildinizin yapısına uygun bir yağ kullanılıp nazik hareketlerle masaj yapmalısınız. Bu sayede cildinizdeki epidermis tabakası uyarılarak kir, makyaj ve ölü derilerden cildiniz arındırılır.

2.Adım: Yıkayarak Cildinizi Arındırın:

Cildinize uyguladığınız yağı arındırmak için cilt temizleyici bir ürün kullanmanız gerekir. Koreli kadınlar için köpük formda olan ve cildi yumuşak bir biçimde temizleyen ürünler bir adım önde gelmektedir.

3.Adım: Peeling İle Gözeneklerinizi Giderin:

Gözeneklerinizde buluna kir, yağ ve ölü hücreleri peeling uygulayarak kökten uca temizleyin. Derinlemesine arındırma aşaması olan peeling, cildinizdeki pürüzlerin giderilmesine bile yardımcı olmaktadır. Dilerseniz asit içerikli, dilerseniz tanecikli peeling’ler kullanabilirsiniz.

Koreli kadınların peeling uygularken dikkat ettikleri şey kimyasal içerikli peeling’lerin güneş lekesine yol açmamasıdır. Bunun için peeling’i yatmadan önce uygulayıp güneşle temas ettirmemeye özen gösteriyorlar. Gerek gündüz gerekse akşam güneş kremlerini ihmal etmeden sürüyorlar. Tanecik yapılı peeling’ler de ise ince ve yüzü çizmeyen toz tanecikli ürünleri kullanmaya özen gösteriyorlar. Özellikle hassas bir cildiniz varsa bu uygulamayı haftada iki veya üç kez yapabilirsiniz.

4.Adım: Nemlendiriciden Vazgeçmeyin:

Koreli kadınların cilt bakımında belki de en önemli kısım nemlendirici kullanımıdır. Cildinizi nemlendirmek için dilerseniz jel nemlendirici, dilerseniz de krem nemlendirici kullanabilirsiniz. 

5.Adım: Güneş Kremi Kullanımına Önem Verin:

Koreli kadınlar için güneş kremi kullanımı sadece beyaz tenli olmak için değil, cilt kanseri, kuruluk, kırışıklık ve lekelenmeden korunmak için bir hayli önemlidir. Cildimizi korumak için her gün, günde en az 2 kez nemlendirmemiz gerekir 

6.Adım: Kâğıt Maske Yapın:

Haftada en az 3 kez uygulamanız gereken kâğıt maskenin kısa vadede yüksek etki verebilme özelliği vardır. Dışarda satılan maskelerden alabileceğiniz gibi, aloe vera içeren bir maskeyi evde kendiniz de yapabilirsiniz.

7.Adım: Göz Kremi Kullanın:

Koreli kadınlar göz çevrelerindeki kırışıklık, kuruluk gibi problemleri çözmek için göz çevresi bakımına uygun olan bir kremle sabah – akşam bakım yaparlar. Bu rutin onların bakımında oldukça önemli bir yer tutar. Çünkü cilt tepkimelerinin en kolay etki ettiği yer göz çevresidir. Koreli kadınlar göz çevresindeki problemleri engellemek için, kullandıkları göz kremini göz çerçevesi serumuyla desteklerler.

8.Adım: Esans ve Tonik Kullanın:

Çoğumuzun ilk kez Kore bakımında duyduğu esans, cildi onarma, besleme ve pürüzsüzleştirme konusunda Koreli kadınların vazgeçilmez bir uygulaması. Nem tutma konusunda bir numara olan esans uygulamasını elinizle cildinize yedirebilirsiniz. Gözenek sıkıştırmak için kullanılan tonikler, cilt temizliğini pekiştirir ve nemlendirir.

9.Adım: Serum ve Ampul’den Faydalanın:

Koreli kadınların dikkat ettiği bir diğer bakım ürünü; onarıcı, nemlendirme etkili, kırışık giderme etkisine sahip serum ve ampul uygulamalarıdır. Bu uygulamanın püf noktası nemlendiricide önce yüze tampon hareketlerle yedirmektir.

Son Adım: Uyku Maskesi Kullanın:

Koreli kadınların cilt bakımı yaparken dikkat ettiği bir diğer uygulama ise uyku maskesidir. Normal bir krem gibi olan ve durulama gerekmeyen uyku maskelerini gece yatmadan önce sürdüğünüzde sabaha kadar cilt üzerinde çalışıp, cilt tarafından yok oluyor.

Yorum Yap