2022 Yılının En İyi Çekim Yapan Telefonları


Teknolojinin hayatlarımıza iyice yerleştiği bu günlerde her birey için olmazsa olmazlardan biri, hayatını hem online hem offline olarak akıcı bir şekilde sürdürebileceği bir akıllı telefon. Akıllı telefonlarımız sayesinde, artık hem günlük hayatımızda hem de günlük hayatımıza neredeyse eş değerde yaşadığımız sosyal medya hayatımızda 7/24 istediğimiz aktifliği sağlayabiliyoruz. Sosyal medya uygulamalarının hayatımızda bu denli derin bir yer edindiği bu devirde, biz kullanıcılar için en önemli akıllı telefon özelliğinden biri de kuşkusuz kullanacağımız akıllı telefonun kamerası ve çekim gücü. Siz okuyucularımız için bu yazımızda, çekim gücü ile bu yıla damgasını vuran cihazları listeledik. İşte karşınızda, 2021 yılının en iyi çekim yapan telefonları! Eskiden sadece güzel bir anımızı, mutluluğumuzu, heyecanımızı paylaştığımız platformlar olarak hayatımızda yer alan sosyal medya uygulamaları artık kullanıcılarına modern dünyanın yeni iş olanaklarını da sunan yerler oldu. Influencerlık kavramının bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde de sosyal medya kullanıcılarının en çok dikkat ettiği şeylerden biri, yaptıkları paylaşımların kalitesi olmaya başladı. Gelişen teknolojinin en büyük lütuflarından biri olan gelişmiş cihaz kameraları sayesinde artık akıllı cihazlarımız, oldukça net fotoğraflar çekmekle kalmıyor; aynı zamanda birçok açı, genişlik ve ışık ayarıyla da ortaya estetik fotoğraflar çıkarma olanağı sunuyor. Profesyonel fotoğraf makinelerinin yerine göz koymuş gibi görünen ve çok da uzak olmayan bir gelecekte profesyonel fotoğraf makinesi görevi görebilecek olan akıllı telefon kameralarını sizler için sıraladık.

1. Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

2021 yılına damgasını vuran cihazlardan bahsederken olmazsa olmazlardan biri olan Xiaomi Mi 11 Ultra ile incelememize devam ediyoruz. Dört arka kamera desteği ve ön kamera desteği ile listemize çekim harikaları yaratabilecek bir güçle giren Xiaomi Mi 11 Ultra, kullanıcılarına çeşitli çekim türleri ve özellikleri sunmakla kalmıyor, profesyonel makine ile çekilmiş gibi görünecek sonuçlar da sunuyor. 50mp, 48mp, 48mplık arka kamera çözünürlüğü ve 20 mplık ön kamera çözünürlüğü ile, kullanıcılarının içlerindeki fotoğrafçıyı keşfetmesine olanak sağlıyor.

Bu makalemizde sizler için kameraları ve çekimleriyle 2021 yılına damgasını vurmuş cihazlarımızı listeledik. Bir sonraki listemizde görüşmek üzere.

2. İPhone 13 Pro / IPhone 13 Pro Max

İPhone 13 Pro / IPhone 13 Pro Max

Akıllı cihaz ve teknoloji sektörünü yakından takip eden okurlarımız için pek de şaşırtıcı olmayacak bir sonuçla listemize başlıyoruz. Listemizin birinci sırasına yerleşen IPhone 13 Pro / IPhone 13 Pro Max cihazlari piyasaya Apple Inc. tarafından sunuldu. 6.1inç ve 6.7inçlik ekran genişliği ölçüsü ve yüksek çözünürlük oranlarıyla bu zamana kadar olan versiyonlara nazaran en iyi deneyimi kullanıcılara vaat eden IPhone 13 Pro ve IPhone 13 Pro Max, ön kamerasında 12mp; arka kamerasında da 3 adet 12mplik performansıyla listemizin başında olmaya hak kazandı. Yeni cihazlarıyla beraber sundukları çekim modları da kullanıcıların bu cihazları tercih etmesinde büyük bir etmen olarak karşımıza çıkıyor.

3. Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra

Ekşi tatlı rekabetlerinden haberdar olduğumuz iki büyük teknoloji firmasının listemizde ilk iki sıraya yerleşmiş olması çok da şaşırtıcı olmasa gerek. İkinci sırada karşımızda, Samsung Galaxy S21 Ultra çıkıyor. 6.8inçlik geniş ekranı ve yüksek çözünürlüğü ile birinci sıradaki rakibini bir hayli zorlayan bir performansla karşımıza çıkan cihaz, Samsung’un en başarılı çekim cihazı olmak gibi bir ünvana da sahip. Ön kamerasında 40mplik bir performans sunan cihaz, arka kameralarında sırasıyla 108mp, 10mp, 10mp, ve 12mplik kameralarıyla alıcısının karşısına çıkıyor. Cihaz, aynı zamana sektördeki en iyi zoomu yapan cihaz olma ünvanına da sahip.

4. Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro

Teknoloji severlerin bilincinde olduğu bir fenomendi esasında sektörün bir ülkenin monopolisinde olması. Lakin Huawei, bu fenomene bir rakip olarak sektöre adımını attı ve sunduğu cihazlarla sektörde sağlam adımlar atarak ilerlemeye devam ediyor. Bu yıla damgasını vuran cihazı, az ışıkla en iyi çekim yapabilen cihaz olma ünvanına sahip. Kameradaki başarısına rağmen kullandığı farklı işletim sistemi ve Google Play Store’a erişimi olmaması gibi birtakım sebepler yüzünden kullanıcıları tarafından epey eleştirilen cihaz, kamerası ve çekim başarısı sebebiyle bizim gözümüzde listemizde yer almayı hak etti.

5. OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro

Sektörün en iyi geniş açılı fotoğraflarını çıkarabilen cihaz ile listemize devam ediyoruz! Ön kamerasında 12mplik performansı, arka kameralarında sırasıyla 48mp, 50mp, 8mp ve 2mplik çekim performansı ile OnePlus 9 Pro, elde etmek istediğiniz geniş açılı pozlarınızın en başarılı mimarı olabilecek bir cihaz. Güçlü performansı ve OnePlus’ın bu zamana kadar çıkardığı en iyi cihaz olması da cabası!

6. Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro

Google’ın sunduğu en iyi çekim telefonu olarak karşımıza çıkan cihaz, geniş ekranı ve çok seçenekli çekim fonksiyonları sayesinde listede yerini elde etmeyi başardı. Ön kamerasında 11.1mp’lik kamerası ile daha önce hiçbir Google cihazının sunamadığı çekim performansını

Yorum Yap