ACUN ILICALI DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYAR DESTEĞİ

Acun Ilıcalının başlattığı bu kampanya nedir? Bilgisayar desteğine nereden başvurulur? Bu kampanya'da ne kadar para toplandı? Nasıl bağış yapılır?

ACUN ILICALI DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYAR DESTEĞİ
ACUN ILICALI DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYAR DESTEĞİ

ACUN ILICALI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KAMPANYASI

Acun Ilıcalı ücretsiz bilgisayar kampanyası düzenliyor. Doğal olarak'da insanlar bu kampanya'ya nereden başvuracağını merak ediyor ve buna yönelik araştırmalar yapıyorlar internet üzerinde. Ben de bu yüzden bu kampanya nedir, ne kadar para toplanmıştır, bu kampanyayı kim yapmıştır ve nasıl başvurulur bunları anlatacağım.

Öncelikle bu kampanya Acun Ilıcalı'nın önderliğinde MEB destekli bir kampanyadır. Acun Ilıcalı, "Dizüstü bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitimde büyük zorluk çeken kardeşlerimiz var." dedi ve pazar günü büyük bir kampanya yapacaklarını söyledi. Evden eğitim gören ve bilgiayar'ı olmayan çocuklar için Acun Ilıcalı kampanyayı başlattı. 

KAMPANYA NE ZAMAN BAŞLADI?

Acun Ilıcalının önderlik ettiği dizüstü bilgisayar kampanyası 20 Eylül 2020 tarihinde tv8 ekranlarında saat 23.15'te başladı.

ACUN ILICALI KAMPANYASINDA NE KADAR BAĞIŞ TOPLADI?

Kampanya'da 100 bin lira üzerinde bağış yapanlar canlı yayına alındı. SMS ile bağış yapmak isteyen kişiler ise EĞİTİM yazıp 2686'ya mesaj atarak 10 tl bağış yapmış oldular. Birde kızılay üzerinden bağış atma şansı vardı insanların. Sonuç olarak Acun Ilıcalı 7.5 milyon 

Türk lirası bağış aldığını açıkladı.Bu rakama SMS'ler dahil değildir.

BU KAMPANYA'YA KİMLER BAĞIŞ YAPTI? HANGİ ÜNLÜLER BAĞIŞ YAPTI? 

Acun Ilıcalının başlattığı bu dizüstü bilgisayar kampanyasına tabikide en başta halk SMS yoluyla bağış yaptı. Bunun yanında bağış yapanlar arasında ünlüler ve büyük iş adamlarıda vardı. Örnek olarak bir kaç kişinin ismini söyleyelim. Mesela Gözde Akpınar (500 bin tl), Tayfun Küçükoğlu (250 bin tl), Abdullah Buladı (100 bin tl), Kerem Gülderen (700 bin tl), Türk asıllı Alman milli futbolcu Mesut Özil (250 bin tl), Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık (250 bin tl) ve bunlar gibi bir çok kişi daha bağış yaptı. Bağış yapanların arasında Acun Ilıcalının kızı'da var. Canlı yayına bağlanıp babası Acun Ilıcalıdan kendisinin ve kardeşlerinin adına bağış yapmasını istedi ve Acundan kızları adına 500 bin tl bağış geldi.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KAMPANYASINA NASIL BAŞVURULUR?

Acun Ilıcalı yaptğı açıklamada, " Dizüstü bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitimde büyük zorluk çeken kardeşlerimiz var. Bu durum hepimizi çok üzüyor. Kardeşlerimizin eğitimden mahrum kalmamaları için pazar akşamı tv8'de büyük bir kampnya düzenliyoruz. " diyerek büyük kampanyanın duyurusunu yapmış oldu. Peki ihtiyaç sahipleri bu kampanya'ya nereden başvuracak? Acun Ilıcalı bu konu hakkında canlı yayında şunları söyledi: 

"Paralar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine laptop olarak dağıtılacak." dedi.

HANGİ MARKA LAPTOP VERİLECEK? LAPTOP'UN DEĞERİ NE KADAR?

Acun Ilıcalı yayında laptop'ların markasını açıklamadı ama ortalama 3000tl değerinde olacağını söyledi.

YORUMLAMA

Acun Ilıcalı buna benzer kampanyaları daha öncede yapmıştır ve gayet başarılı olmuştur. Örnek vermek gerekirse buna Elazığ depremi için yaptığı kampanyayı ve Fenerbahçe futbol takımı için yaptığı kampanyayı söyleyebiliriz. İnşallah bu kampanyada onlar gibi başarılı olur. Sonuçta en önemli şey eğitim.

Elazığ Depremi kampanyasında toplanan para = 73 milyon türk lirası

Fenerbahçe için toplanan para = Yaklaşık 150 milyon türk lirası