AliExpress Hakkında detaylı bilgi


Aliexpress, Aliexpress inceleme, aliexpress hakkında

Merhaba, 2 yıl aliexpress mağzasından alışveriş yapmaktayım aliexpressde 4000 TL den fazla harcama yaptığımı ve 50’den fazla ürün sipariş verdiğimi söyleyebilirim en son siparişim 2020 Mart ayında 400 TL’ye drone aldım. Takipli ve Takipsiz olarak her türlü kargo gönderim seçeneğini kullandım. Bugün sizlere aliexpress hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Aliexpress mağazası güvenilir ve gönül rahatlığıyla sipariş verebileceğinizi söyleyebilirim. Size vereceğim bilgilerle de aliexpress de kargonun size daha hızlı gelmesini sağlayabilir  ve gümrüğe takılma ihtimalini azaltabilirsiniz.

Aliexpress Kargom gelirmi :

Aliexpress Kargom gelirmi

Aliexperss‘den bir ürün sipariş verdiğinizde kargo sürecinde veya ürünü aldıktan sonra herhangi bir sorun yaşamamak için takipli kargo ile sipariş vermenizi öneririm. Aliexpressde birsürü mağaza bulunmaktadır ve bu mağazalarda güvenilir mağzalar çoğunlukta olsada dolandırıcı mağazalarında sayısı az değildir. Aliexpresde 50’den fazla siparişimde çeşitli mağazalar ile tanışdım ve onlarca dolandırıcı mağzayla karşılaştım size bahsedeceğim birkaç tekniği kullanırsanız aliexpress de sipariş ettiğiniz bütün ürünlere kısa sürede ulaşabilirsiniz eğer ulaşmazsa ya da ürün size ulaştığında ve arızalı çıkarsa kolayca para iadesi alabilirsiniz. Gerçeği ürünün arızalı çıkma ihtmali çok düşük 50 küsür siparişimde sadece 2 tane arızalı ürünle karşılaştım bu 2 arzıları üründe powerbank siparişiydi. 

1- En önemlisi Aliexpress de bir ürün sipariş ederken takipli kargo kullanın

2- Ürünü sipariş etmeden önce ve ürünü sipariş ettikten sonra satıcıyla iletşime geçin ürün hakkında sorular sorabilirsiniz.

3- Ürünü sipariş vermeden önce ürünü diğer alan mağzanın müşterilerinin yorumlarını ve puanlarını inceleyin.

4- Satıcının ne kadar olumlu puan aldığına bakın.

5- Aliexpress’in güvenini kazanın, Aliexpress’in güvenini kazanmak için her zaman dürüst olun. Aliexpress’in güvenini dürüst olarak kısa sürede kazanabilirsiniz.

6- Bazı dolandırıcı satıcılar ürünü aldım seçeneğini işaretlemenizi ve 15 gün sonra para iadesi yapacağını söylerler kesinlikle inanmayın ürünü aldığınızı onaylarsanız ve sonradan ürün size ulaşmadığından tartışma açarsanız bu hiç inandırıcı olmaz. 15 gün bekletmelerinin nedeni ürün elinize ulaştıkran sonra belli bir gün ürünü inceleme zamanınız vardır bu süre içinde eğer herhangi bir arıza, hata veya sorunlar karşılaşırsanız ürünü iade edip para iadsei alabilirsiniz.

7- Bazı uyanık satıcılar takipsiz kargo ile ürünü aldıktan sonra kargo takip bölümüne bir süre sonra teslimat tamamlandı yazar. Ürün size ulaşmadığı halde kargo takipte teslimat tamamlandı yazarsa hemen tartışma açın.

Bugüne kadar Aliexpressde hiçbir zaman madur olmadım siparişlerim birkaç gün tahmini süreden geç olsada elime ulaştı. Elime ulaşmayan veya arızalı çıkanları tartışma açarak para iadesi aldım.

Aliexpress Ürünüm Gümrüğe Takılır mı :

Aliexpress Ürünüm Gümrüğe Takılır mı

Aliexpressden sımkartlı ürünler getirmek yasaktık ancak ben 6 Tane sım kartlı ürün getirdim ve yinde yasak olan 3 tane kameralı drone . İlk siparişlerimde acemi olduğum için gümrüğe takılırdı ancak edindiğim birkaç bilgi sayesinde normalde yasak olan 6 tane akıllı saat elime ulaştı, bu saatlerin 2 tanesi 800 TL’nin üstündeydi.

1- Aliexpressde gümrüğe takılmamak için öncellikle size şimdi vereceğim 2 kargo yoluyla ürünü sipariş verin 

Türkey post : Normalde bu kargo yolu kargo seçeneklerinde çıkmaz ama satıcıyla iletişime geçip bu kargo yolu ile ürününüzü sipariş verebilirsiniz. Bu kargo yolu takipli kargo ve benim siparişimde ürünün elime ulaşması 2 haftayı geçmedi korona zamanında bile hızlıdır.

AliExpress Standard Shipping :  Bu kargo yolu çok yaygındır hemen hemen bütün ürünlerde bu kargo yolu seçeneği vardır. Satici biraz katı çıktıysa ve Türkey post yoluyla göndermeyi kabul etmediyse bu kargo yolunu kullanın. Ürünün size ulaşması 2 ayı bulabilir takipli kargodur ancak geç güncellenir ve çoğu zaman yavaştır. 

Bu konularda bilgili mağazalardan sipariş verin :

Kendiniz uğraşmak yerine satıcıya ürünü sipariş etmek istediğinizi ancak ülkeye bu ürünün yasaklı olduğunu bahsedin satıcı yine ürünü size ulaştırabileceğini söylerse direk sipariş edin bu tarz satıcılarla da karşılaştım ve ürünü bana ulaşmasını da sağladırlar.

Aliexpressden Sipariş Ettiğim Ürün Elime Ne Zaman Ulaşır

Aliexpressden Sipariş Ettiğim Ürün Elime Ne Zaman Ulaşır

Ali expressden sipariş ettiğiniz ürünün süresi satıcının konumu, sizin konumunuz, ürünü sipariş ettiğiniz mağaza, kargoya verildiği zaman ve seçtiğiniz kargo yoluna göre değişir, Türkiye’ye ulaştığında PTT dervalır ancak ürünün size ulaşma hızında sipariş etmeden önce seçtiğiniz kargonun da büyük etkisi vardır.

Ürünün size ulaşması 2 hafta ile 2 ay arası sürer.

Aliexpress Gümrük Vergileri :

Aliexpressden yani yurt dışından ürün sipariş verdiğimde 5 TL’lik kalem aldığımda da 20 küsür vergi ödemiştim 800 TL’ye akıllı saat aldığımda da 30 küsür vergi ödemiştim. Aliexpress de gümrük ücretini gümrük memuru belirler ne kadar istediyse ürünü almak için o kadar vergi ödemeleyiz. Aynı üründen 2 kere farklı zamanlarda sipariş etmiştim ikisininde fiyatı 70 küsürdü ürünler ve fiyatları aynıydı fakat farklı günlerde gelmişti 2 ürünü farklı gümrük memurları incelemiş olalıydı ki ürünler bana ulaştığında vergi öderken birine 20 küsür diğerine 30 küsür vergi ücreti ödedim.

Aliexpress hakkında bahsettiğim konular dışında merak ettikleriniz, sorularınız varsa yorum kısmından yazabilirsiniz. 

Yorum Yap