Anahtar Kelime Üreten İnternet Siteleri 2022 SEO


İşinize yarayacak, içeriğinizle ilgili arama motorlarında en çok aratılan anahtar kelime bulma araçları ve yöntemleri hakkında bilgiler

1. Neilpatel

Siteye gidildiğinde sol tarafta bulunan seçeneklerden “Keyword Ideas”, “Anahtar Kelime Fikirleri”ne basıldığında karşınıza arama motoru gibi bir ekran gelecektir. Eğer Türklerin okumasına yönelik bir içerik hazırlıyorsanız “Turkish/Turkey” seçilip makale ile anahtar kelimenizi girebilirsiniz. “Suggestions” yani “Öneriler” kısmında sizi tatmin edecek sonuçlar çok değilse “Related” yani “İlgili/Alakalı” kısmında da bazı önerilerde bulunulmaktadır. Ücretsiz olarak günde 3 anahtar kelime arama hakkınız bulunmaktadır. Bu sebeble eğer bir ödeme yapmayacaksanız kelimelerin düşünülerek yazılmasını tavsiye edilir. 7 gün deneme süresi bulunmaktadır. Uygulamanın sonuçlarından memnun kalınırsa ücretli versiyonuna da geçiş yapılabilir. Uzun zaman diliminde bu tür yatırımlarının karşılığı alınmaktadır.

2. Seranking

14 günlük bir deneme süresi bulunmaktadır. Şimdiye kadar görüldüğü üzere kısıtlamasına rastlanılmamıştır. Çıkan sonuçların Japonca olması size hayal kırıklığına uğratmasın. Google Translate ile anında dili Türkçe yapabilirsiniz. Sol kenarda kalemle yazı yazmaya benzeyen şekle tıkladığınizda hangi anahtar kelimelerin ne sıklıkla aratıldığına dair bir fikriniz olabilir.

3. Answer The Public

Çok kapsamlı bir anahtar kelime bulucu sitesidir. Sorular, Öneriler, karşılaştırmalar, alfabetik sıralama ve bağlantılı konular şeklinde size birçok öneride bulunmaktadır. Birkaç kelime ücretsiz olarak aratılabilir ama deneme süresi bittikten sonra aylık 79 $, 99 $ ve 399 $ gibi rakamlara karşılık gelen ücretler karşılığında bu hizmet satın alınmaktadır. Aylık 99 $ ödendiğinde istenildiği zaman iptal edilebilir. Aylık 79 $ olan seçenek yıllık olarak fatura edillmektedir: Toplam 948 $. Ödemesi aylık 399 $ olan seçenek de yine yıllık bazda tehsil edilmekte olup büyük şirketlerin markaları için tercih ettikleri bir fiyatlandırmadır.

4. Quore

Quore isimli internet sitesi vasıtasıyla yazılmak istenen konuyla ilgili insanların neler konuştuklarına bakılabilir. Arama sonuçlarında çıkmayan fakat konuyla alakalı tartışmaların yer aldığı başlıkları bulmak için insanlar bu anahtar kelime bulma aracını kullanmaktadırlar:

5. Google Arama Motorunu Kullanmak

Aranılan konuyla ilgili anahtar kelime bulmanın en güzel yollarından birisi google arama motoruna ilgili kelimeleri yazmaya başlamaktır. Kelimeleri yazarken cümle tamamlama özelliği sebebiyle konuyla ilgili insanların sıklıkla ne arattığı, o konu ile ilgili en çok kullanılan anahtar kelimeler görülebilmektedir.

Ayrıca Google arama sonuçlarının listelendiği sayfanın en altında kullanıcıların konuyla alakalı arama yaptıkları diğer anahtar kelimeler de sıralanmaktadır.

Kısacası Google, anahtar kelimelerin üretilmesinde önemli kaynaklardan bir tanesidir.

6. Wikipedia’yı Kullanmak

Wikipedia’da konuyla alakalı sayfaları aratmak, anahtar kelime bulunmasında yardım olabilmektedir. Wikipedia gönderileri çoğunlukla (belki de her zaman) SERP’de üst sıralarda kendilerine yer bulmaktadır.

7. Forumları Gezmek ve Konulara Göz Atmak

Hangi soruların sorulduğunu ve kullanıcıların hangi başlıklarla ilgilendiklerini keşfetmek için birçok foruma göz atılabilir. Forumlarda insanların genelde hangi konularda sorun yaşadıkları veya hangi başlıklara ilgi duydukları hakkında fikir edinilebilir.

8. Casusluk Yapmak (Piyasa Araştırması)

Yazılmak istenen makale veya içerikle ilgili neler yazıldığına bakıp, orada hangi anahtar kelimelerin kullanıldığına bakmak yasadışı bir iş değildir. O anahtar kelimeler insanlar onları bulsun ve görsün diye konulmuşlardır. Aynı durum sizin makaleniz için de yapılabilmektedir. Makalelerin kaynakça kısmının var olmasının da sebebi budur. Hangi kaynakların kullanıldığının yazılması zorunludur ki isteyen o kaynaklara ulaşabilsin.

9. Amazon Üzerinden Anahtar Kelime Bulmak

Amazon Üzerinden Anahtar Kelime Bulmak

Amazon organik arama sonuçlarında mutlak bir hâkimiyete sahip olduğundan, aranılan konuyla ilgili bulunan anahtar kelimeler de o ölçüde sağlam olacaktır.

10. Google Ads

Google Ads

Google’ın anahtar kelime plânlayıcısı ile anahtar kelimeler oluşturulabilir.

Yorum Yap