Bir Bilgisayarda İndirip Oynayabileceğiniz 2 Kişilik Oyunlar


 Evde çok mu sıkıldınız, kardeşiniz ya da arkadaşlarınızla toplanıp eğlenmek istiyorsunuz fakat yapacak bişey bulamıyor musunuz ? Merak etmeyin size tek gereken bir bilgisayar ve aşadığa önerdiğim oyunlar sıkıcı anların kurtarıcısı tek bilgisayarda oynanan oyunlara gelin birlikte bakalım.

1.FIFA/PES Serisi

FIFA/PES Serisi

   Listeye tanıdık bir isimle başlamak istedim. PES ve FIFA serisini bilmeyen yoktur zaten. Olsun ben yine de biraz bahsediyim. PES japon devi KONAMI, FIFA ise hepimizim bildiği EA tarafından çıkarılan iki rakip firmanın harika futbol oyunlarıdır. Hangisini oynamalıyım kısmında seçim tamamen size kalıyor ikisi de harika oyunlar deneyip tarzınıza uyanı seçmelisiniz. Benim fikrimi soracak olursanız eğer tek başınıza, kariyer tarzı oynayacaksanız FIFA’yı öneririm daha çeşitli ve gerçekçilik kısmında daha iyi olduğunu düşündüğüm için tabi bu benim fikrim. Yok arkadaşlarımla eğlenmeyi istiyorum ben tek oynamam diyorsanız ki konumuz bu bugün kesinlikle PES daha kolay oynanış ve güzel gol olma oranının yüksek olması nedeniyle pes daha eğlenceli bir yapıda ayrıca yüz modellemeleri konusunda PES’in ne kadar başarılı olduğunu herkes biliyor. Güzel bir gol atıp izleyen arkadaşlarınızla golü yiyene şov yapmak sizi daha da eğlendiriyor.

2.OVERCOOKED

OVERCOOKED

   Evde 4 kişi toplandınız ve okey oynamaktan sıkıldınız mı ? Merak etmeyin size gereken tek şey 3 oyun kolu, 1 klavye ve tabiki Overcooked. Tek başına da oynanabilen bu oyunu arkadaşlarınla beraber oynayınca eğlence katsayısı 4,5 katına çıkıyor. Amacı yemek yapmak olan bu oyunda belirli bir süre içinde, size verilen puanın üstüne çıkmaya çalışıyorsunuz. Seviyeler ilerledikçe oyun zorluğu ve eğlence dozu aynı oranda artıyor. 1-4 kişi arasında oynanabilen bu oyunu biz 2 kişi oynamıştık ama baya zordu. Size tavsiyem en az 3 kişi oynamanız. 3 kişi yoksa hiç dert etmeyin tek başınıza bile eğlenebilirsiniz. Steam üzerinden 39 liraya satılan bu oyuna gözünüz kapalı verin parasını merak etmeyin pişman olmassınız.

3.Watchmen: Son Nigh

Watchmen: Son Nigh

   Çizgi roman uyarlaması bir oyunla karşınızdayım bu kez.Çizgi romanları kim sevmez ki, karakterleri hayalinde canlandırarak okumak mükemmel bir şey. Peki ya oynamak, hikayesi harika olan bu oyunda aynı bilgisayar üzerinden ekranın bölünmesi ile, 2 kişi biri oyun kolu biri klavye üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz. Adam döverek ilerlediğimiz bu oyundda hareketler o kadar yumuşak ve esnek ki, adam dövmekten asla sıkılmıyorsunuz. Hele bir de arkadaşınızla ortak hareketler yapınca zevkten sandalyede oturamıyorsunuz. Steam’de 10 lira civarında satılan bu oyunun iki parttan oluştuğu için ilki bitince ikici oyunu da almalısınız bitirmek isterseniz, isteyeceğinize eminim. Bu fiyat değer mi diye hiç düşünmeyin oyun bitince teşekkür edersiniz. Bu mükemmel oyunun tek kötü yanı hızlı bitmesi ve oyun sonunda sizi bir sürpriz bekliyor oynayanlar kendini bi belli etsin yorumlarda. Aman ha spoiler vermeyin.

4.Brothers: Tale of Two Sons game

Brothers: Tale of Two Sons game

   Sadece bilgisayarım var, oyun kolum yok mu diyorsun. Üzülme senin için de bir oyunum var herkesi düşündüm. Herkes gibi sana ateş ve su önermeyeceğim merak etme. İşte senin aradığın oyun Brothers: A Tale of Two Sons 2 kardeşi yönettiğin bu oyunda kardeşlerin babalarını iyileştirmek için atıldıkları maceraya tanık oluyorsun. Bu oyun için ekstra bir şeye ihtiyacın yok tek klavye üzerinden 2 kişi oynayabiliyorsun. Tatlı grafikli bu oyunu oynarken kardeşlerin yaşadığı duygulara şahitlik etmekle kalamayacak o duygu selinde sende sürükleneceksin. Bir oturuşta bitireceğin bu harika oyun Steam’de 24 lira hala oynamadıysan koş, bu fırsatı kaçırma.

5.Party Panic

Party Panic

   Yayın izleyenlerin çok yakından bildiği, her yayıncının en az bir kere oynadığı eğlence tufanı oyun. Renkli karakterleri yönettiğin bu oyunda amacın çeşitli harita ve modlarda başarılı olup puan sıralamasında en üste ulaşmak. Arkadaşlarınla tatlı rekabete girdiğin bu oyunu ister internet üzerinden online, ister oyun kolları ile tek bilgisayarda oynayabilirsin. İkisinde de eğlence garantisi veriyorum. Mutlaka oynamalısın oyun şuan steam üzerinde 26 lira değer parana korkma.

6.Portal 1 / Portal 2

Portal 1 / Portal 2

   Bulmaca çözmeyi sever misin ? Cevabın evet ise bu oyun tam sana göre. Çeşitli yerlere portal açıp ışınlanarak bulmacaları çözmeye çalıştığın bu oyunda yanına biri olunca bulmaca çözmenin tadı daha da güzel oluyor. Birbirinden farklı 2 tatlı robot karakteri kontrol ettiğin bu oyunda, finale kadar zorlukları aşmaya çalışmak senin için büyük zevk olacak eminim. Ben bu oyunu internet üzerinden oynadım fakat bazı yerlerde aynı bilgisayar üzerinden de oynandığını görmüştüm, biraz araştırarak bulabilirsin. Steam üzerinde oyunun 2 serisi de 18.5 lira ilkini alınca, ikinciyi gözün kapalı alacağına eminim.

7.Human Fall Straight

Human Fall Straight

   Gelelim kahkahalar eşliğinde oynayacağınız fizik denen bir şeyin olmadığı eğlence tufanına. Ben bu oyunu da online oynamıştım fakat tek bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. Bu oyunda amaç size verilen yerdeki bulmacaları çözerek ilerlemek olsa da, ilk 10-20 dakika başlangıç yerinde arkadaşlarınızla birbirinizi aşağıya atıp kahkaha atacağınıza eminim. Bu oyun Steamde 24 lira ama attırdığı kahkahalar sonuna kadar bu paraya değdiği anlamına geliyor.

   Listemizin burada sonuna geldik beğenirseniz eğer daha fazla oyun bulmaya çalışırım. Bana değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. 

Yorum Yap