BLOGGER SİTESİ AÇARAK PARA KAZANMA


Blog sitesi açarak para kazanabilirsiniz. Bunun için hangi konuda içerik üretmeye karar vermeniz gerekir. Size önerim, sevdiğiniz bir konuda yada uzmanı olduğunuz konu hakkında yazmanızdır. İlgi alanınızın dışındaki konularda veya uzmanı olmadığınız konulardan oluşan bir blog açarsanız, belli gün sonra sıkılmaya başlarsınız. Aynı zamanda sitenize ziyaretçi çekebilmeniz için konularınız ilgi çekici olmalı.

Blog yazarlığı işinizin kısa sürede bitmesine sağlar. Blog sitesinin konusuna karar verdiniz. Blogunuzu hangi sistemle kuracaksınız. Wordpres mi ? Blogger mi ?

Kodlama öğrenerek blog sitesi de açabilirsiniz.

Hangisini tercih edersiniz ? Size kalmış. Hepsinin artı ve eksi yönleri var. Hangi yöntemle blog sitesi açtığınıza karar verdikten sonra siteniz ismine karar verin. Sitenizin isminin Yazacağınız konularla ilgili olmasını tercih ederim.

Blog sitenizi açtınız. Blog sitenizi güncel tutmanız lazım. Bunun için en az günlük bir içerik üretmemiz gerekmektedir.

Siteniz ne kadar güncel olursa, Google de üst sıralara o kadar hızlı yükselirsiniz, ne kadar hızlı yükselirseniz sitenize o kadar fazla ziyaretçi çekebilirsiniz, ne kadar fazla ziyaretçi çekebilirseniz sitenize koyduğunuz reklamlardan o kadar fazla para kazanırsınız . Konularınızı sürekli güncel tutarsanız ve günlük sitenize içerik girerseniz sitenize daha çok ziyaretçi gelecektir. Ziyaretçi demek, para demek. Sitenize çok ziyaretçi gelecek ve para kazanacaksınız.Siteniz de içerik yazdıkça kazanç artacaktır. Unutmadan söylemek zorundayım, sitenize çok fazla reklam koymayın ve sitenize popup reklamları koymanızı önermem sonuçta insanlar sitenizdeki reklamlar için değil bilgi için sitenizi ziyaret eder çok fazla reklam ve pop up reklamları site ziyaretçilerinizi azaltacaktır, bu nendenle kazanciniz düşer.

Bir diğer yöntem ise satış ortaklığıdır. Bu yöntemle para kazanabilirsiniz. Blog sitenizde bir ürünü tanıttıktan sonra yazınızın sonuna satış ortaklığı linkinizi bırakın. O link ile siteden alış veriş yapanlardan belli komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

Diğer para kazanma yöntemi ise bağış sayfası oluşturmaktır. Sayfada size bağış yapmak isteyenler için bilgiler bırakabilirsiniz. Banka ibanı, link kısaltma gibi, sizde biraz düşünerek bazı yollar bulabilirsiniz.

Blogdan diğer bir para kazanma yöntemi ise blog sitenize reklam koymaktır. Reklam şirketlerinin verdiği reklamlardan para kazanıyorsunuz. Reklamlardan tıklama başına ve görünüm başına para kazanabilirsiniz. Blog sitenize adblock engelleyici koyarak para kazancınızı arttırabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde adblock açık olan kullanıcılar uyarı alır. Kapatmadan sitenizdeki yazıları okuyamazlar. Sitemizi gezerek katkıda bulunabilirsiniz.

Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazarsanız. Yardımcı olmaya çalışırız. 

Son olarak Konularınızın başlıklarını da olabildiğince kısa tutun ve anahtar kelimeleri de kullanmanızı öneririm.

SİTE NASIL AÇILIR adlı yazımıza göz atmak isterseniz buraya tıklayın

Yorum Yap