Cluphouse Nedir? (Kısaca uygulama hakkında bilgiler)


Şu sıralar hepimizin duyduğu meşhur uygulama Cluphouse nedir? Cluphouse uygulaması nasıl kullanılır? Cluphouse uygulaması hakkında detaylı bilgiler.

Cluphouse nedir?

Cluphouse ABD’de geliştirilen ve kullanıcıların birbirleriyle sesli olarak sohbet edebildiği yeni sosyal medya platformu, Türkiye’de büyük ilgi görmeye başladı. Sadece Türkiye’de değil genel olarak hızlı bir çıkış yaptığını söyleyebiliriz çünkü kısa bir sürede piyasa değeri 1 milyon dolara ulaştı. Takdir edersiniz ki haftalık aktif kullanıcı sayısı da 2 milyon. Tabi şimdilik.

Cluphouse bir sosyal medya platformu olsa da aslında alışkın olduklarımızdan epey farklı çünkü sadece sesli iletişim ile etkileşimde olabiliyorsunuz. Bir çok oda var ki tahmin ediceğiniz üzere kendi ilgi alanlarınıza göre oluşmuş odalar. müzik, sinema, kültür, teknoloji ve güzellik gibi konuların konuşulduğu pek çok sohbet odaları.

Nasıl kullanılır?

Uygulamayı kullanan bir arkadaşınızdan davet bağlantısı almadan giremeyeceğiniz bu uygulamaya üye olduktan sonra ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz ve odalara katılıyorsunuz. Odalarda konuşmaları dinleyebilir veyahut moderatörden izin alıp sizde dahil olabilirsiniz.

Davet bağlantısını twitter üzerinden cluphouse yazıp çıkan kodlardan da erişebileceğiniz söylenenler arasında.

Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Clubhouse için geliştiriciler Android versiyonu üzerinde halen çalışıyor, ancak Play Store’da henüz resmi uygulama bulunmuyor.

Yorum Yap