CRASH BANDİCOOT


CRASH BANDİCOOT

Bugün sizinle PlayStation oyunlarından olan crash bandicoot analatacağim. 

PlayStation efsane oyunlarından olan crash bandicoot o günün teknolojisi ile yüksek görüntü kalitesi sunmaktadır.

Karakterinizi rahatlıkla kontrol edebiliyoruz. Ana oyun 5 bölümden oluşmaktadır. Oyunun son bölümünde tgiri’yi yenip oyunu bitiriyoruz. Cras adlı ana karakterin sevgilisi de vardır.

Bölümleri bitirdikçe zorlaşmaya başlıyor. Oyunda elma topluyoruz. Topladığımız bu elmalar 100 elma olunca bize ekstra can olarak dönüyor. O elmaları toplamak için kutuları kırmamız lazım. kutuları kırmak için, kutuların üzerine kayıyoruz yada kutunun üzerine zıplıyoruz. Dönerken kutuları kırıp elmaları toplayabiliyor.

Bu macera da karşımıza çıkan oyun karakterlerine çarpmamaya özen gösteriyoruz.

Yolda giderken oyun karakterinin birine değerse canımız gidebiliyor, oyunda bazı nesneleri toplamayı unutmuyoruz. Bu nesneler elmastır.

İlk bölümde biraz özet geçeyim. Oyuna başlarken önümüze çıkan kutuları kırıp elmaları topluyoruz. Kurbağadan kurtulmak için suyun kenarından hızlıca geçmemiz lazım yada kurbağa bizi yakalanmadan dönme hareketi kullanarak kurbağadan kurtulabiliriz. Kurbağa eğer bizi yakalarsa bizi öpüyor sonra erkek prensese dönüyor.

Oyunun diğer karakteri kılıç sallayan adam eğer kılıç bir yerimize değerse ölüyoruz. Ayni mantık burada geçerli adam kılıcı bir kere salladı mi ? Hemen yanına gidip, dönerek kendisinden kurtuluyoruz.

Diğer bir oyun karakteri keçi. Keçinin üzerinden atlayabilir ve dönerek keçiden kurtulabiliriz. 

Her oyun bölümünde düşmanlar değişiyor.

Sormak isteğiniz her şeyi yorum kısmına yazabilirsin.

Oyunu oynamanızı tavsiye ederim. Sizin en sevdiğiniz oyunları aşağıda yorum olarak yazabilirsiniz.

Yorum Yap