En Az Komisyon Alan Kripto Borsaları 2022


Oldukça fazla bitcoin ya da altcoin işlemi yapan kişiler, üye oldukları platformlara çok daha az komisyon ödemek isterler. Günümüz şartlarında Türkiye’de kullanıcılarına hizmet veren birçok kripto para borsası vardır ve her bir borsanın kendi içinde rekabet vardır. Bu sebepten dolayı komisyon oranlarını belirli oranda düşürmeye özen gösteriyorlar. Bu oranları düşürmek için ise birkaç yöntem uyguluyorlar. İlk üyeliklerinde kullanılabilecekleri indirim ya da referans kodları da oran düşürme çalışmalarına bir örnek olarak gösterilebilir. Sizler için en az komisyon alan kripto para borsalarını listeliyoruz.

1. Binance – En İyi Kripto Para Borsasıdır

Binance’ın dünyanın birçok yerinde birçok şubesi olmasına rağmen Malta menşeilidir. Hem kripto dünyasına yeni adım atanlar hem de profesyoneller için harika bir alternatiftir.

Binance Avantajları Nelerdir?

  • Binance Coin
  • Ticaret yapabilmeniz için 200’den fazla kripto para birimi
  • Ve tabii ki düşük komisyon ücretleri

Binance, kripto para alım satımı, vadeli işlem ticareti gibi bizlere pek çok olanak sunuyor. Binance’e para yatırmak bankalar vasıtasıyla artık oldukça kolay bir hale gelmektedir. Ayrıca komisyon ücretlerinin de çok düşük olduğundan bahsetmiştik.

Kullanıcıları için Güvenli Varlık Fonu olarak adından söz ettiren ve kullanıcılarını para çalınmalarına karşı koruyan sistemleri sayesinde, güvenlik konusunda endişelere mahal vermiyor. Komisyon ücreti ise standart %0.1’dir.

2. Coinbase – Coin Dünyasına Yeni Adım Atanlar için En İyi Platform

Coinbase, online olarak Bitcoin alım ve satımı yapılması için bilinen en iyi platformlardan biridir. Coin dünyasındaki yerini yeni yeni alanlar tarafından tercih edilir. Bu nedenle piyasadaki en popüler ve en değerli madeni para olan Bitcoin’i hem yatırmak hem de çekmek isteyenler için ortak bir platformdur.

Coinbase Avantajları Nelerdir?

  • Hem yeni adım atanlar hem de profesyonelleri için kolay kullanıcı arayüzü vardır.
  • Bitcoin satın almak için en iyi ve en güvenli platformlar arasındadır.
  • Dünya genelinde 35 milyondan fazla kullanıcı
  • Banka kartlarını, kredi kartlarını ve banka havalesini koşulsuz kabul eder.
  • Düşük komisyon alımları ile kullanıcılar tarafından tercih sebebidir.
  • Komisyon ücreti ise alınan ücret ve yatırılan miktar oranına olarak 0,99 ile 2,99 dolar arasında değişmektedir.
  • Komisyon ücreti ise yalnızca %1.49 olarak belirlenmiştir.

3. KRAKEN

Amerika Birleşik Devletleri menşeili olan Kraken, 2011’den bu yana faaliyet göstermektedir ve birçok ülkede mevcuttur. Bu kripto para borsası, 40’ı aşkın kripto para birimini destekliyor ve bizlere listeliyor.

Kraken, günlük piyasa işlem hacimlerine göre en büyük kripto para borsalarından biridir. Rakiplerinden Binance veya Coinbase’in aksine, hiç siber bir saldırıya uğramadığı için alım ve satım yapmak çok güvenli olarak görülüyor.

Komisyon oranına gelecek olursak; Yapıcı fiyatı, 0 ile 500.000 Amerikan doları arasındaki 30 günlük işlem hacimleri için %0,16 ile %0,10 gibi rakamlar arasında değişiklik göstermektedir. Aynı tutar arasındaki 1 aylık işlem hacimleri için alıcı ücreti %0,26 ile %0,20 arasında değişmektedir. Platform tercihlerinizin arasındaki yerini ise komisyon ücretleri ile sabitliyor.

4. BtcTurk

Türkiye’nin neredeyse en eski, en güvenilir ve köklü platformlarından biri olan BtcTurk, birçok alt coinin listelenmesine olanak sağlıyor. Pro sürümünde analiz yapma imkânı ve farklı çok çeşitli grafikleri ile profesyonellere imkanlar yaratırken, yeni yatırımcılar ve bitcoin dünyasına yeni adım atanlar için de oldukça basit bir şekilde Bitcoin ve alt coinlere erişebiliyor. Komisyon ücretleri açısından tercih edebileceğiniz bir platform olarak karşınıza çıkıyor. Düşük komisyon ücretleri için vazgeçilmez olan BtcTurk sizden sadece %0.18 gibi düşük bir meblağ talep ediyor.

5. E-TORO

Kripto para borasında tek kuruş komisyon ödemeden kripto para alıp satmanıza imkân tanır. İçeriğinde 16 adet popülerleşmiş dijital coin içerir.

6. Huobi

Alım satım işlemleri yaparken kullanıcılarından %0.099 oranında komisyon ücreti sunar. Bu işlemlerde Huobi Token kullanan kişiler için ise bu oran %0.07’ye düşüyor.

7. KuCoin

Büyük bir siber saldırıya uğradığı için komisyon ücretleri düşüren KuCoin kullanıcılarından 0 ile 12 arasında değişen komisyon ücreti alıyor.

8. Icrypex

Türk menşeili kripto para borsası olan Icrypex, %0.0025 gibi küçük bir oranda komisyon talep ediyor.

9. Paribu

Yine Türk menşeili bir borsa olan Paribu, güvenilirliği ile dikkat çekiyor. Talep ettiği komisyon oranları ise %0.35 gibi bir rakam. Ayrıca para çekim emirlerinde de 3 ₺ kesinti yapıyor.

10. Bitlo

Bitlo piyasasında alıcı olarak %0.01-%0.035 gibi komisyon ücretleri ödersiniz.

Yorum Yap