En İyi 10 Komedi Filmi


Piyasada birbirinden kaliteli çok sayıda komedi filmi var. Ama bazıları biraz daha ön plana çıkıyor. İşte, sizin için seçip derlediğimiz en iyi 10 komedi filmi: 

Komedi türü; anında, inkar edilemez bir izleyici tepkisi üretir. Seyirciler gülümsüyor ve gülüyorsa, o zaman etkili bir komik film yapılmış demektir. Elbette, piyasada birbirinden kaliteli çok sayıda komedi filmi var. Ama bazıları biraz daha ön plana çıkıyor. İşte, sizin için seçip derlediğimiz en iyi 10 komedi filmi: 

1. Organize İşler (2005)

Organize İşler - Vikipedi

Bu film temelde iyi kalpli bir suçlu çetesi, çalıntı bir araba satın aldıklarını keşfettikten sonra ödeşmek isteyen hoş bir aile ve romantizm hakkındadır.

Organize İşler filminin devam filmleri de olmuştur. Zamanında gişe rekorları kırmış, çok keyifli ve komik bir seridir. 

2. Superbad (2007)

Superbad - Movie Review - The Austin Chronicle

Superbad, sinemalara ilk çıktığı andan itibaren çok sağlam bir klasikti. Film, Ferris Beuller’in Day Off gibi yaş komedilerini anımsatan zamansız bir kaliteye sahipti ve bunun büyük bir kısmı Seth Rogen ve Evan Goldberg’in senaryosunun özenli ve kişisel doğasından kaynaklanıyor. Kendi deneyimlerinden esinlenen Superbad, aslında, üniversiteye gittiklerinde artık en iyi arkadaş olmayabilecekleri gerçeğiyle yüzleşen liselilerin hikayesidir. Süperad’da konu, mizah ve birçok şakayla çok iyi yakalanmış. Ayrıca, Superbad filmi ile Emma Stone ilk kez izleyicilerle tanışmıştır. Filmin kadrosu gerçekten çok sağlam ve çok iyi bir komedi filmidir.

3. The Big Sick (2017) 

The Jam Report | REVIEW – 'The Big Sick'

Emily Gordon ve Kumail Nanjiani, üzücü gerçek romantizmini, bir kültür çatışmasıyla başlayan ve komadan kurtulan bir flört hakkında keskin ve çekici bir komediye dönüştürdükleri için En İyi Orijinal Senaryo adaylığı yakaladılar. Gordon ve Nanjiani’nin senaryoyu yoğun bir çift terapisi biçimi olarak yazmasının ardından, uber-yapımcı Judd Apatow ve yönetmen Michael Showalter, senaryoyu şekillendirip, Pakistanlı bir Amerika’da yaşayan çok komik bir karakter olan Uber şoförüne (Nanjiani) aşık olan genç kadın rolünü Zoe Kazan’a verdi. Film gerçekten çok büyüleyici ve bir o kadar da komik. İzlerken hem düşündüren hem de güldüren bir film. 

3.Celal ile Ceren (2013)

Celal ile Ceren - film 2013 - Beyazperde.com

Film, “Recep” filmlerinde oynayan ana karakteri Şahan Gökbakar ile Ezgi Mola’nın başrollerini paylaştığı bir süper komedidir. Hikaye, ayrılıklardan ve barışmalardan geçen bir çift hakkındadır. Tüm bunlar birbirinden komik olaylar çerçevesinde gerçekleşir.  Film tam bir kahkaha tufanı. Bu yüzden bu film Türkiye’deki en iyi komedilerden biri. 

4. Recep İvedik 1, 2, 3, 4,

Recep İvedik 6 Öncesi: Filmden Nefret Edenlerin Yine de İzlemesinin 9 Nedeni

Bu çılgın filmin , 4 serisinin tamamına hayatınızda hiç gülmediğiniz kadar çok güleceksiniz. Tamamen hayatının her noktasında kaybeden bir şişman adam var ve her filmde bir yolculuğa atılıyor ya da çılgınca şeyler yapıyor. İlk olarak Antalya’ya yaptığı yolculuğun sonuna kadar pek çok macera ve kahkaha attı. İkinci kısım sanırım anneannesine saygı duyması, bir aile, iş sahibi olmak ve saygın bir insan olmak için son arzusudur. Üçüncü bölümde, şu anda bir reklam şirketinde çalışırken, yeğeniyle ciddi bir maceraya atılıyor. Son bölümde ünlü yarışmacı “Survivor Türkiye” ye giriyor ve bu en çok güldüren film olabilir. Ama tüm seriler birbirinden komik ve eğlenceli. 

5. The Other Guys (2010)

Amazon.com: The Other Guys [DVD] [2011]: Mark Wahlberg: Movies & TV

Uyumsuz NYPD dedektifleri Gamble ve Hoitz (Will Ferrell ve Mark Wahlberg) birbirlerinden ve anlamsız işlerinin monotonluğundan nefret ediyorlar. Zira teşkilattaki en büyük ve en baş belası iki polisin (Samuel L. Jackson ve Dwayne Johnson) gölgesinde yaşamak zorunda kalıyorlar. Yılların en büyük suçlarından birinin ne olabileceğine dair tökezleyen The Other Guys, davayı birbirlerini öldürmeden ve bu süreçte NYC’yi yok etmeden çözmek için çabalıyorlar. Film gerçekten çok başarılı bir kadroya sahip ve çok güldürüyor. 

6. BookSmart ( 2019)

BOOKSMART | Official Restricted Trailer - YouTube

Booksmart, Beanie Feldstein ve Kaitlyn Dever’in başrollerini paylaştığı, Olivia Wilde tarafından yönetilen inanılmaz bir film. Tarih boyunca tüm büyük yaratıcı beyinlerin kuralları çiğnediğinin bilindiğini fark eden, yakında lise mezunu olacak iki kişinin etrafında toplanıyor. Ne yazık ki onlar için olaylar bambaşka gelişiyor ve komedi tufanı başlıyor. Bridesmaids’i sevdiyseniz bu filmi de çok sevecek ve çok güleceksiniz.

7. The Hangover (2009)

The Hangover at 10: How the problematic comedy failed to stand the test of  time | The Independent | The Independent

Film şu anda tüm zamanların en yüksek hasılat yapan komedisi. Filmin kendisi, son haftasonlarını bekar olarak Las Vegas’ta birlikte geçirmek isteyen dört arkadaşın sarhoş maskaralıklarını konu alıyor ve damat olan arkadaşlarının yerini bulmaya çalışmak ve önceki gecenin ayrıntılarını öğrenmekle ilgili bir hikaye hızla gelişiyor. 

8. Kocan Kadar Konuş (2015)

Kocan Kadar Konuş filminde kimler oynuyor? Film ne zaman vizyona girdi? -  Son Dakika Haberleri Milliyet

Harika bir komedi ve romantik anlar da filmin içinde yer alıyor. Bir kız, ailesi tarafından yakında evlenmesi için baskı altındadır çünkü zaman geçiyor ve hepimiz bunun ne anlama geldiğini biliyoruz. Sekreter olarak bir iş bulur ve  patronuna aşık olur. Klasik bir konu gibi gözükebilir fakat Murat Yıldırım ve Ezgi Mola’nın başarılı oyunculukları ile film mükemmel bir komedi filmine dönüşüyor. 

9. Vizontele (2001)

Vizontele filmi nerede çekildi? - Güncel Haberler Milliyet

Türkiye’de 3,5 milyondan fazla izleyicisiyle Vizontele, tüm zamanların en popüler Türk filmlerinden biridir. 1970’te küçük bir kasabada geçiyor ve kasabasına televizyonu tanıtmaya kararlı bir belediye başkanı hakkında. Televizyonun işini mahvedeceğini düşünen bir açık hava sineması sahibinin hayal kırıklığına uğramasını konu ediniyor. Ortaya çıkan çatışma, hem yandan bölünecek kadar komik hem de kültürel olarak aydınlatıcıdır. 

10. G.O.R.A. (2004)

G.O.R.A. Filmi Nerede Çekildi? - Milliyet Emlak Dergi

G.O.R.A. Türkiye’nin ürettiği en saçma komedilerden biri: Uzaylılar tarafından kaçırılan ve kendisini başka bir gezegendeki yerel prensese aşık olan bir halı satıcısıyla ilgili. Popüler kültür referanslarıyla dolu ve hatta The Matrix ve The Fifth Element gibi popüler İngilizce filmleri taklit ediyor, bu yüzden herkes için komik bir şeyler var. Halı satıcılarının ürünlerini satmak için kullandıkları klasik bir hile olan “Bunu işleyen kör oldu” (“Bu halıyı yapan kişi onu bitirince kör oldu”) gibi pek çok Türkçe atasözü de öğreneceksiniz. 4 milyondan fazla izleyici ile G.O.R.A. son derece popülerdi. 

Yorum Yap