En iyi 4 Bilim Kurgu Film Önerisi


Bügün sizler için bilim kurgu türünde çok beğendiğim 4 film önereceğim. Bu filmler biraz bilinen filmler olduğu için bazılarınız izlemiş olabilir ama izlemeyenlerin mutlaka şans vermesi gereken filmler. Bu 4 filmi izlerken kafanız karışabilir, bir çırpıda bitecek olan bu 4 filmin sonunda ne olduğunu şaşırabilirsiniz.

1. The Foreigner(İntikam)

• Yönetmen : Martin Campbell

• Yapım Yılı: 2017

• Yazar : David Marconi(Senaryo),Stephen Leather(Roman)

• Oyuncular : Jackie Chan, Katie Leung,Rufus Jones,Pierce Brosnan

• IMDb : 7,0/10

   Quan eski deneyimli bir askerdir. Emekli olduktan sonra kızıyla yaşamaya başlar. Kızının mezuniyeti için kıyafet almaya gittikleri esnada kızı kıyafet alırken Quan arabada onu bekler. Sonra bir anda dükkanda patlama olur ve içeride bir sürü insan ölür. Ölenlerin içinde Quan’ın kızı Fan’da vardır. Quan gözyaşları içinde kızına veda ederken bunu yapanları bulacağına and içmiştir. Medyada çok göz önüne getirilmeyen olayı Quan kendi çözmeye karar verir ve Belediye Başkanına kadar gider adamların ismini öğrenmek için. Film burada başlıyor diyebiliriz Quan aradığı cevapları bulamayınca daha çok sinirlenir ilk başta kimse onu gözünde büyütmese de sonra nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarını anlayarak Quan’a karşı askerler getirirler, onu durdurmak için. Bakalım onu durdurabilecekler mi yoksa kızının intikamını alabilecek mi? Saf aksiyon dolu bu filmde başrol Jackie Chan olunca izlememek elde değil. Hikayesi de etkileyici olunca film bir çırpıda başlayıp bitiyor. Mutlaka izlemenizi öneririm. Eğer aksiyon seviyorsanız şans vermeyi unutmayın.

2. 12 Rounds(12 Tuzak)

• Yönetmen : Renny Harlin

• Yapım Yılı: 2009

• Yazar : Daniel Kunka

• Oyuncular : John Cena, Ashley Scott, Aidan Gillen

• IMDb : 5,6/10

   John Cena’yı WWE’den bilenler olacaktır. Zaten şov programı olan WWE’den çıkan John Cena aksiyon filmine tam oturmuş. IMBd puanının düşük olması sizi biraz korkutabilir ama korkutmasın. Ben IMDb’den bağımsız izledim ve çok önceden izlememe rağmen adını unutmadığım nadir filmlerden. Film konusu John Cena Dedektif Danny Fisher rolüyle karşımızda Dedektif Danny suçlu olan Miles’ın peşine düşer çıkan çatışmada Danny istemeden Miles’ın kız arkadaşını vurarak öldürür. Miles yakalanır fakat intikamını alacağını söyler. Miles hapisten çıkar çıkmaz Danny’nin kız arkadaşını kaçırır ve Danny’e kız arkadaşına ulaşması için 12 tuzak kurar bu tuzakları aşarsa kız arkadaşına ulaşacaktır. Tuzaklar gerçekten zekice hazırlanmış ve kolay geçilecek tuzaklar değillerdir. Danny çaresizce tuzakları aşmak zorundadır. Acaba Danny tuzakları geçerek kız arkadaşını kurtarabilecek mi? Heyecanın eksilmediği film hikaye olarak da çok iyi olmasına rağmen puanı neden bu kadar düşük bilmiyorum ama  mutlaka izleyin bu filmi.

3. Inception(Başlangıç)

• Yönetmen : Christopher Nolan

• Yazar : Christopher Nolan

• Oyuncular : Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellan Page, Tom Hardy

• IMDb : 8,8/10

   İnception filmi Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olduğu bilim kurgu türünde bir filmdir. Film konusu Cobb karakteri ekibiyle birlikte insanların rüyasına girebilmektedir ve rüyalarda insanların beyninden düşünce silmektedir bu sayede para kazanmaktadırlar. Bir gün ekibe zor bir görev gelir ve düşünce silmek değil birinin beynine düşünce eklemeleri isteniz. Cobb ilk başta görevi kabul etmesede sonunda mecbur kalır ve ekibi yeniden bir araya toplar. Çok zor bir ekip olduğu için adeta rüya takım kurması gerekir ve birkaç eski arkadaşını da ekibe alır. Ekip bu iş içinde birçok prova yapar ama işler her zaman beklendiği gibi gitmeyebiliyor. Film sona erdiğinde  teorik olarak 2 farklı son düşünüldüğü için izleyiciler ikiye ayrılmıştır siz izlerseniz ya da izlediyseniz yorumlara yazabilirsiniz.

4. Limitless(Limit Yok)

• Yönetmen : Neil Burger

• Yazarlar : Leslie Dixon(Senaryo), Alan Glynn(Roman)

• Oyuncular : Bradley Cooper, Anna Friel, Abbie Cornish

• IMDb : 7,4/10

   Limitless filmi Bradley Cooper’ın başrolde olduğu bilim kurgu türünde filmdir. Film konusu Eddie işinde pek başarılı olmayan bir yazardır. Hayatı giderek zorlaşmaya başlar günlerce evden çıkmadan kitap yazmaya çalışır fakat tek kelime bile yazamaz. Bunun üzerine hava almak için dışarı çıkan Eddie eski karısının kardeşini görünce hayatı bir anda değişir. Adam Eddie’ye bir hap gösterir ve bu hapı içinde belirli bir süre beyninin tamamını kullanabileceğini söyler. Eddie ilk başta sıcak bakmasa da ilacı dener ve etkisini hemen görür. Kitabı hemen yazar ve çok ilgi çeker yazdığı kitapla ve bir anda kariyeri ve hayatı inanılmaz derecede gelişir. Tabi bu gelişme herkeste merak uyandırır ve Eddie’nin yükselişinden şüphelenip onu durdurmak isteyenler de olacaktır. Film çok akıcı olduğu için ne zaman bittiğini anlayamayacaksınız çok iyi bir film izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

   Bügün sizlere bilim kurgu türünde 2 film önerdim diğer kategorilerde de filmler önereceğim yakında okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi Seyirler…

Yorum Yap