En İyi Ücretsiz Kopya Kontrol Araçları 2021 (ÖZGÜN İÇERİK KONTROLÜ)


İçeriğin kopya olmadığından veya aynı konunun bahsedildiği içerikte benzer cümlelerin geçmediğinden emin olmak için kullanılabilecek bazı ücretsiz kopya kontrol araçlarını sizlerle paylaştık.

Ücretsiz Kopya Kontrol Araçları

Plagiarismdetector

Plagiarismdetector

Ücretsiz kopya kontrol araçlarından olan plagiarismdetector kopya kontrol aracı En fazla 1000 kelimeye kadar yazı kontrol edilebilen bu araçta metin kopyala-yapıştır şeklinde kontrol edildebildiği gibi internet sitesinin linkini yapıştırmak suretiyle de kontrol sağlanabilir. 1000 kelime sınır yüzünden metinlerin parça parça kontrol edilmesi gerekir. “Make It Unique” özelliği ile makaleler eşsiz bir hale getirilebilir. Sonuçları Pdf veya word formatında indirebilirsiniz. Sadece makalelerin kopya kontrolleri değil gramer açısından da uygunluklarına bakılabilir.

https://plagiarismdetector.net/

smallseotools

smallseotools

Üst limiti 1000 kelime ile sınırlandırırlan bu kopya kontrol aracında controller metnin kopyalanması veya internet sitesinin linki yoluyla yapılmaktadır. Metin yerleştirildikten sonra ben robot değilim kutucuğu işaretlenir ve kontrol başlar. Eğer metinde herhangi bir kopyala yoksa %100 unique yani %100 eşsiz ibaresi çıkar. Eğer kopya olduğundan şüphelenilen cümleler varsa bunlar kırmızı renkle belirtilir. Sentence Wise Result kısmında hangi cümlelerin, matched sources kısmında cümlelerin eşleştiği internet sitesi ve document view kısmında ise metinde bu cümlelerin nerede yer aldıkları görülebilir. Sonuçlar paylaşılabilir veya rapor şeklinde indirilebilir.

https://smallseotools.com/plagiarism-checker/

copyscape

copyscape kopya kontrol aracı

İnternet sitesinin linkinin verilmesiyle bu araç makalenin orijinalliği hemen kontrol eder. Sonuçlar kelime veya cümle bazında gösterilmez. Yazının alınmış olabileceği web siteleri sıralanır. En fazla 10 sonuç gösterilir. Daha fazla sonuç istenirse premium versiyonuna geçilmelidir. Sitenin hakkınızda sekmesinin altındaki basın kategorisine girildiğinde oldukça sağlam yerlerden övgüler yağdırıldığı görülür. Bunların arasında BBC, Time, The Wall Street Journal, the Guardian, Nbc News gibi dünyaca ünlü haber alma merkezleri bulunur.

https://www.copyscape.com/

8tag

8tag kopya kontrol aracı

Kendi internet sitenizi buraya eklemek suretiyle birçok şeyi aynı anda kontrol etmeniz mümkündür. Rakip analizikopya kontrolkelime sorgulma bunlardan birkaçıdır. Bunun için belli oranda bir kredi eklenmelidir ve her kontrol metnin uzunluğuna göre kredi tüketir. İşletmeler için esaslı bir kopya kontrol aracıdır. Yakında gelecek özelliklerin arasında backlink takibi ve raporlar kısmı da bulunmaktadır. Aylık (tanışma), 3 aylık (girişimci), 6 aylık (kurumsal) ve 1 yıllık (SEO Ajans, özel) paketlerinden uygun olanlar satın alınabilir. İlk haftalar ücretsiz kullanılabilsede deneme sürümü bittikten sonra ücretli olarak kullanilabilmektedir.

https://www.8tag.com/sistem/giris?ref=cGFuZWw=#

searchenginereports

searchenginereports kopya kontrol aracı

1500 kelimelik sınırı ile diğer kopya kontrol araçlarına göre daha fazla kelime kontrol edilir. Bütün makaleyi bölümleyerek kontrol sağlar. Kopyala-yapıştır, metnin yüklenmesi veya link verilmesi yollarından biri tercih edilebilir. Çalışma prensibi smallseotools ile tamamen aynıdır.

https://searchenginereports.net/tr/plagiarism-checker

grammarly

grammarly kopya kontrol aracı

16 milyar web sayfası arasında sizin yazınızın olup olmadığını kontrol etmek ne kadar sürer? Bu araç ile belki de saniyeler… Ne kadar hatanın nerede bulunduğunu söylemekte ama yerlerini göstermemektedir. Belki premium özelliği açılırsa, yani ücretli versiyonuna geçilirse onları da görmek mümkün olabilir. Kelime üst sınırı yoktur sadece alt sınır belirlenmiştir.

Bu tür programlar öğrenci ödevlerinin, yüksek lisans/doktora tezlerinin ve gazete/dergi gibi yayım araçlarının makalelerini kontrol edilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Başkalarının emeklerinden faydalanmanın bazı yaptırımları vardır.

https://www.grammarly.com/plagiarism-checker

SEO Uyumlu Makale Yazma/Kontrol Araçları

Seoreviewtools

Bu linkte başlık, özet, anahtar kelimeler girildiğinde yazının SEO uyumluluğu kontrol edilmektdir. Uyumlu olmayan kısımlar kırmızı renk ile gösterilmekte ve ne yapılabileceği konusunda öneriler sunulmaktadır.

internetmarketingninjas

Cümle kontrolü sınırlı olmakla beraber yardımcı araç olarak kullanılabilir. Arama kombinasyon aracı yapılması gereken tek şey sol tarafa anahtar kelimelerin, sağ tarafa ise anahtar kelimelerle uyumlu olduğu düşünülen kelimelerin yazılmasıdır. Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları için anahtar kelime olasılıkları sıralanmaktadır.

https://www.internetmarketingninjas.com/seo-tools/free-optimization/

wordcounter

Makalenin gramer, noktalama işaretleri, heceleme, cümle yapısı ve kopyalama gibi unsurlar açısından kontrolü sağlanmaktadır.

https://wordcounter.net/

smallseotools

Makalede veya içerikte anahtar kelimelerin ne sıklıkta geçtiğinin kontrol edilmesi için yararlı bir linktir. Dört tane arzulanan anahtar kelime ile metin girildikten sonra bu kelimelerin metinde ne sıklıkta geçtiğinin analizi yapılmaktadır.

https://smallseotools.com/keyword-analyzer/

Ücretli SEO Kontrol Araçlarından Bazıları

https://www.clickflow.com/

https://www.atomicreach.com/

https://ahrefs.com/

Yorum Yap