EN KAZANÇLI REKLAM VEREN SİTELER-ADSENSE ALTERNATİFLERİ 2022


Google Adsense, web ağınızdan kazanç sağlamaya başlamak istediğinizde en bilenen ve en iyi performans oluşturan reklam alternatiflerinden biridir. Google’ın sahip olduğu, web siteniz için en makul oranları yakalayabilmek için büyük bir reklam veren envanter ortamına erişim sağlayabilirler. Buna ek olarak, kontrol etmeyi düşünebileceğiniz pek çok harika Adsense muadili vardır. Bunlara madde madde değineceğiz.

1. ForeMedia

Yüzlerce kişiye hitap eden bir reklam ağıdır. Reklam verenler ve yayıncılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu sebeple, en iyi web siteleri vasıtasıyla bir reklam kampanyası oluşturmak istiyorsanız, ForeMedia’yı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, üst seviyede kazanç elde etmek istediğiniz bir web sitesi sahibiyseniz platforma binlerce yayıncıdan biri olarak katılabilirsiniz. Hesabınızın doğrulanma işlemleri genelde 72 saati bulur. Görüntülü, yerel ve pop-up reklamlar gibi alternatifleriniz vardır. Minimum ödeme eşiği ise 100$’dır.

2. Media.net

En bilinen ve en etkili Adsense alternatifine bakıyorsanız, size söyleyelim. Yahoo ve Bing alternatifi olan Media.net, hem yayıncılar hem de reklam verenler için oldukça yenilikçi dijital reklam ürünleri geliştiren ve reklamcılık alanında sektörde öncü olan bir teknoloji şirketi devidir. New York, Los Angeles, Dubai genelindeki önemli operasyon merkezlerinde 500’den fazla çalışanı ile bizlere hizmet vermektedir. Media.net, hesabınızın onaylanma aşaması ortalama olarak sadece 2 gün sürüyor ve önünüzdeki 3 ay süreyle size kazancınızın % 10 unu fazlasıyla veriyor.

3. Infolinks

Infolinks, birçok ülkede sayısız çevrimiçi yayıncının hiç kullanılmayan reklam alanlarından dahi para kazanmasına olanak sağlayarak bugün dünyanın en büyük ve en güncel para kazandıran ağlarından birisidir. Yerel olan ve içeriklere dayalı olan reklamları, tüm reklam çözümleriyle sorunsuz bir şekilde çalışır ve kullanıcının siteyi deneyimlemesine asla karışmaz.

İçerik ve video reklamlarından ilgi çekici görüntülü, resimli reklamlara kadar Infolinks’in her zaman özelleştirilebilir ürünleri web trafiğinizden en kullanışlı şekilde yararlanmanıza kefil olur.

Sitenize entegre edilmesi oldukça kolaydır. Infolinks reklam verenleri her daim kaliteye göre seçilir. Bu sebepten Facebook, Amazon, Ali Express, Pizza Hut, TripAdvisor ve daha fazla marka gibi dünya çapında sektöründe öncü markalar ile iş birliği içindedirler.

4. Adsterra

Adsterra, muhteşem olanaklara sahip ve dünya genelinde hem mobil hem de masaüstü web trafiği için birçok farklı reklam verme biçimine sahip yayıncılar için çok iyi bir reklam ağıdır. Banka havalesi, Bitcoin, PayPal, WebMoney, ePayments vb. gibi yöntemler ile NET15 bazında ödeme yapmayı tercih ederler. Adsterra, minimum para ödeme gereksinimlerini güncellemiş bulunmakta ve 5 Amerikan dolarının üzerine çıktığınızda paranızı rahatlıkla çekebilirsiniz; Bu alternatif küçük web sitesi sahipleri için oldukça uygundur. Reklam şekilleri, görüntülü reklamlar ve afişler, doğrudan bağlantılar, web anlık bildirimleri, video reklamları vb. gibi pek çok kategoriye sahiptir ve bu platform, sitenizde en iyisini elde etmek için sitenizde yayınlamak istediğiniz tüm reklamları akıllı bir şekilde filtrelemenize ve seçmenize imkân tanır. Web trafiğiniz için şimdiye kadar Adsterra, adnsense alternatifi arayanlar ve küçük site sahipleri için en iyi adsense alternatiflerden biri oldu. Takıldığınız bir noktada ise Adsterra destek ekibi sizlere Skype üzerinden muhteşem bir destekle her daim hızlı bir yanıt veriyor. Adsterra onaya gönderilen web siteleri 1 günden daha kısa sürede onaylamaktadır.

5. PROPELLARADS

Propeller Ads, çevrimiçi pazarlamacılar, web yayıncıları için oldukça detaylı, endüstride lider olan reklam hizmeti veren ve optimizasyon teknolojisi vaat eden selfservis bir reklamcılık ağıdır. Reklam ağımız bizlere masaüstü, görüntülü, video ve mobil içi reklamlar sunmaktadır. Her kanal türü için reklam optimizasyonu vardır. 2011 yılından bu yana güvenilir biz hizmet vermektedir. Akışı harika ve USD kazançlı bir hizmet sunmaktadır. Adsense onayı alamayanlar için oldukça ideal ve kazançlı sitedir. Propeller Ads reklamlarda CPM ( 1000 görüntüleme başına ) ve CPS ( Satış başına ) ödeme yapar.

6. AdMatic

İnternet üzerinde reklam almaya ve vermeye görevi gören bir bir firmadır. Google Adsense ile anlaşması vardır ve aynı zamanda oldukça güvenilirdir. 

AdMatic, her daim kurumsal firmalar ile anlaşma halindelerdir. Hem Google ile kaliteli bir reklam anlaşması olduğu için hem de bazı kurumsal firmalarla anlaşma halinde olması ile reklam veren diğer siteler içerisinde zirveye çıkmasına sebep oluyor. Reklam veren ve yayınlayan kişilere oldukça kazançlı bir yayın politikası sunmaktadır. Ödeme alt limiti ise 50 TL olarak belirlenmiştir. Kazançlarınız her ayın 25’i ile 30’u arasında gerçekleştirilir. Yerli bir firmadır ve SEO ile hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Admatic yayıncılara görüntüleme başına ücret öder.

7. Google Adsense

Adsense, arama motoru devi Google’a ait en bilindik bir reklamcılık programıdır. Yıllar önce ilk olarak 2003’te başlatılan Google Adsense, web sitesi trafiğinden para kazanmaya çalışan blog yazarları veya web sitesi sahipleri için en çok tavsiye edilen ve en güvenilir reklam ağıdır.

8. ADNOW

İngiltere menşeili bir firma olmasına rağmen Türkçe dil seçeneği de sunmaktadır. Bir web sitesine sahipsiniz ve Adsense sitenizi kabul etmiyorsa Adnow’a web sitenizi onaya gönderebilirsiniz. İncelemeler doğrultusunda yayıncılara reklam hizmeti sunuyor. Reklamların içinde var olan kodlar aracılığı ile aynı Adsense’deki gibi kaç kişinin hangi reklama tıkladığını ve reklamlardan tıklanmaya göre ne kadar kazanç elde ettiğinizi takip edebiliyorsunuz.1000 gösterim başına %1.15 kazanç elde edersiniz. Minimum ödeme limiti ise 20$’dır. Ödemelerini Paypal ve Payoneer ile yapıyor.

9. CPALEAD

CPA’nın açılımı ‘Cost Per Action’ yani işlem başına ücret anlamına gelmektedir. CPA şirketlerinden size gönderilmiş olan özel bir link ile hedef siteye göndermiş olduğunuz ziyaretçiler, sitedeki hedeflenmiş olan işlemler yaparsa siz de para kazanıyorsunuz ve en kazançlı yanı göndermiş olduğunuz ziyaretçinin bir şey satın alması asla gerekmez. İşlem gönderdiğiniz ziyaretçi işlemi yaparsa 2$-50$ gibi bir meblağ kazanıyorsunuz.

10. POPCENT

Sahip olduğunuz web sitenizdeki pop-up reklamlar aracılığı ile çok yüksek kazançlar elde etmek isteyenler için hazırlanmıştır. Popcent adından da anlayacağınız üzere bir pop-up reklam ağı olarak geçer. Türkiye’ye ait en büyük pop-up reklam ağıdır. Ödemeleriniz salı günleri rutin bir şekilde kullanıcı hesabınıza yapılmaktadır. Ödeme minimum limitiniz ise 20$’dır. Ödemeler PaparaPaypal ve Webmoney olarak seçilmiştir. Bunlara ek olarak kullanıcıya sizlere özel ödeme yöntemi de eklemek mümkündür. Popcent diğer pop-up reklam şirketlerine göre en falza kazandıran pop-up reklam sitelerinden birisidir.

11. POPCASH

PopCash, Google Adsense’E göre oldukça uzun süredir bizlere hizmette bulunan bir başka alternatiftir. PopCash, hem mobil hem de masaüstü trafiğiniz için var olan tüm ülkeler için mükemmel bir envantere sahip olan PopUnder reklamlarına sahiptir.

PopCash’in minimum web sitesi trafik gereksinimleri ve çok düşük minimum ödeme kuralları vardır. Ödemelerinizi kontrol panelinde her daim talep edebilirsiniz. Paypal ve Paxum ile ödeme yaparlar. Para transferleri genellikle 24-48 saat arasında sürer. Bu oldukça iyi bir avantajdır.

Yorum Yap