Erzurumspor-Fenerbahçe Maç Analizi

Erzurumspor-Fenerbahçe Maç Analizi ile karşınızdayım. Fenerbahçe'nin rakibini 3-0 gibi rahat bir skorla geçtiği maçta neler oldu? Kimler iyi oynadı? Fenerbahçe nasıl bir oyun planı izledi? Hepsi yazımızda. İyi okumalar

Erzurumspor-Fenerbahçe Maç Analizi
Erzurumspor-Fenerbahçe Maç Analizi

Fenerbahçe bugün Erzurumspor deplesmanında rakibini 3-0 gibi rahat bir skorla geçti. İlk yarının son dakikalarında gelen gol Erzurum açısından kötü oldu. Son ana kadar çok fazla atak yemesine rağmen kalesini savunmayı başaran Erzurumspor son anda golü yedi. 2. Yarıya 1-0 yenik başlaması motivasyon açısından düşük başlamalarına neden oldu. Sakatlıklardan yüzünden de değişiklik hakkını kullanmak zorunda kalmasıyla Fenerbahçe’nin ekmeğine adeta yağ sürdü. Fenerbahçe ikinci yarı yine rahat oyunla galibiyeti aldı ve ligin zirvesine ortak oldu.

Takımlar Neler Yaptı

Bugün Erzurumspor için çok kötü bir gündü. Önce 30. dakikada  bir oyuncusunu çıkarmak zorunda kaldı. Daha sonra kalecisini sakatlık yüzünden oyundan aldı. Dolayısıyla maçın gidişatına göre hamle yapmak için değişiklik hakkı kalsa bile bunları kullanmak için ne yapabilirdi ki. Fenerbahçe bugün ilk yarının ilk kısımları hariç maçın geri kalanında gayet güzel oynadı. 3 gol bulduktan sonra bile maçı bırakmadan oynamaya devam ettiler. Erzurum açısından oyunda vurgulayabileceğim bir şey pek yok. Yalnız şunu belirtmek gerekir ki rakiplerine kök söktürten Erzurum deplasmanlarını bir futbol sever olarak özledim. Keşke mücadele daha dişe diş olsaydı. Bu güzel oyununun karşılığını Fenerbahçe zaten 3-0 gibi güzel bir skorla aldı.

Göze Çarpan Oyuncular

Bugün Fenerbahçe’den 3 oyuncuyu öne çıkarmak gerekir. Sinan, Pelkas, Mert Hakan bu üç oyuncu her golde direk katkı yapmanın yanında Fenerbahçe ne zaman atağa çıksa veya tehlike yaratsa ordaydılar. Sinan’ın olduğu kanatta geçen hafta Alanyaspor maçında övdüğüm Nazım inanılmaz katkı sağlıyor. Ben Erol Bulut yerinde olsam son vazgeçeceğim oyuncu olur. Takımda bu oyuncuların 3 gol bulduktan sonra bile oyun isteği de ayrıca göze çarptı. Saha içi yerleşimleri de teknik olarak gerçekten çok doğru gözüküyordu. Maçı izlemeyenler için özetlerde bile dikkat ederlerse Fenerbahçenin oyununun geliştiği rahatlıkla görülebilir. Erzurumspor oyuncuları açısından bir şey söylemek zor çünkü oyunlarını bozan birçok sakatlıkla karşılaştılar. Erzurumspor umarım ilerleyen maçlarda daha iyi bir görüntü çizer. Her zaman beğendiğim bir takımdı. Sonuç olarak Fenerbahçe hem oyuncu performansları hem de takım oyunu açısından ben de zirveye ortağım kardeşim dedi. Bakalım ilerleyen karşılaşmalarda neler göreceğiz.