Evde Uygulayabileceğiniz Kaş-Kirpik Serumları


Evde Uygulayabileceğiniz Kaş-Kirpik Serumları

EVDE UYGULAYABİLECEĞİMİZ KAŞ-KİRPİK BAKIMI

Evde Uygulayabileceğiniz Kaş-Kirpik Serumları

Yüzümüzün en dikkat çeken yerleri kaş ve kirpiklerdir. Bunlar için maskara, kaş kalemi, kaş farı gibi ürünleri günlük hayatımızda sıklıkla kullanıyoruz. Peki bunları kullanmadan doğal yollarla nasıl kaşımızı ve kirpiğimize bakım yapabiliriz. Kullandığımız yoğun makyaj malzemelerinden dolayı ve belli başlı hastalıklardan dolayı kirpiklerimiz ve kaşlarımız dökülerek incelebilir. Bundan dolayı gece yatmadan önce makyajımızı temizlediğimizden emin olmalıyız. Makyaj kalıntıları, cilt hücrelerinin oksijen almasını engeller tıkanarak sivilce ve siyah nokta oluşmasına zemin hazırlar; özellikle kirpik diplerinde bakterilerin üremesine neden olur.

Kaş ve Kirpiklerinizin daha sağlıklı olması için bazı öneriler

Başka insanların kullandığı makyaj malzemelerini kullanmaktan kaçının. Bu durum bakteri oluşumuna zemin hazırlayacağı için kirpiklerinizin dökülmesini sağlayabilir.

Makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihini sıklıkla kontrol edin. Makyaj malzemelerinin 6 ile 12 ay kullanma süresi vardır. Bu süreyi geçirmeyin.

Günlük beslenmenizde vitamin, minarel, protein alımını artırabilirsiniz. Kirpiklerinize doğal yağlardan elde edilen kürler uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi daha az kıvırın. Kıvırma işleminde kirpikleriniz kırılabilir.

Doğal Kürler Temel olarak kullanacağınız malzemeler

Temel malzemelerimiz şunlar:

Zeytinyağı, Hint Yağı, Hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı, avokado yağı, lavanta yağı, aloe vera jeli, E vitamini yağı veya ampulleri, yeşil çay.

Bu malzemelerin hepsini tek başına uygulamanız da kirpik ve kaşlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Fakat belirli karışımları uygularsanız, daha hızlı sonuçlar alırsınız.

Makyajınızı temizledikten sonra, demlediğiniz yeşil çayın soğumasını bekledikten sonra bir pamuk yardımıyla kirpik diplerinize uygulayın. Yeşil çay maskara kalıntılarını çok iyi bir şekilde temizler.

Vazelinin yoğun yapısı kirpiklerinizin hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulamanız yeterli olacaktır. Birkaç hafta sonra etkilerini görmeye başlayacaksınız.

Hint yağı da kirpiklerin hızlı uzamasına katkı sağlayacaktır. Yine aynı şekilde gece yatmadan önce kirpik ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Göze temas etmemesine dikkat ediniz.

MALZEMELER

1 tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı

Bu malzemelerin hepsini ağzı kapanabilen bir kapta karıştırın. İsterseniz ocakta çok az ısıtarak birbirlerine daha iyi bir şekilde karışmalarını sağlayabilirsiniz. Daha sonra bir pamuk çubuğu yardımı ile ya da temizlenmiş bir rimel fırçasıyla kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın. Günde 2 kez temiz kirpiklerinize, en az 1 ay uygulayın; etkisini görmeye başlarsınız.

Yorum Yap