Godzilla vs. Kong Filminin İlk FragmanI


Godzilla vs. Kong (Godzilla Kong’a Karşı) filminin galibi kim olacak? Görüntüleriyle heyecan uyandıran filmin fragmanını bu yazımızda değerlendireceğiz.

Godzilla vs. Kong filmi 26 Mart 2021 Cuma tarihinde sinemalarda ve HBO Max’de gösterime girecek. Pazar günü yayınlanan fragmandan anlaşılan seyircileri muhteşem bir canavar savaşı bekliyor. Kaiju filmleri olarak da adlandırılabilen bu filmde tek yapmanız gereken favori canavarınızı seçip kolutuğunuza yaslanmak, izlemek. Kaiju film ne demek? Büyük canavarlar anlamına gelen bu kelimenin kökeni Japoncadır. Kaiju filminde Godzilla ve Kong gibi büyük cüsseli yaratıkların kapışması izlenir.

Godzilla vs. Kong Fragman İncelemesi

Film fragmanı şehir ortasında meydana gelen büyük bir patlamayla başlıyor. Şehir sakinleri, sakinliklerini kaybederek can havliyle sığınabilecekleri bir yerlere doğru kaçmaya başlıyorlar. Dünyayı tehdit eden bir şey var. Öyle bir şey ki (ne olduğu filmin başlığından belli değil) koskoca savaş gemisini saniyede ortadan ikiye ayırabiliyor. Savaş jeti bombaları sivrisinek ısırığı gibi geliyor. Godzilla bir sebepten dolayı (defalarca insanların onu öldürmeye çalışmalarının dışında) insanlara çok sinirli ve sürekli onlara zarar verme derdinde. Onu durdurmanın tek yolu King Kong’un yardım etmesi. Zincirlere vurdukları bu maymunla doğru düzgün iletişime geçebilen tek kişi var: o da ormanlık bir yerde yaşayan küçük bir kız. Nükleer bomba atsan bana mı bu bomba diyecek Godzilla’nın tek rakibi olarak görünen Kong Usta bu konuda neler yapacak? Ezelden beri türleri kavga eden Godzilla ve Kong türlerinin son örnekleri olarak son savaşlarına hazırlanıyorlar

Fragmandan anladığımız kadarıyla en üst seviyede görsel efektlerle hazırlanmış şehir yıkım sahneleri filmin ana konusunu oluşturuyor. Tahminime göre Kong kazanacak ama kazanana kadar bir sürü insan ölecek ve şehirler yerle bir olacak çünkü Godzilla kazanırsa insanlık kaybetti demektir. Filmde de buna izin vermezler diye düşünüyorum.

https://youtube.com/watch?v=HzQCOcZkKJ8%3Ffeature%3Demb_title

Godzilla vs. Kong Film Ekibi, Yönetmen ve Oyuncular

Godzilla vs. Kong filminin yönetmeni Netflix’teki Death Note filminden hatırladığımız Adam Wingard. Filmin oyuncularından en dikkat çeken isim Alexander Skarsgard. Birçok filmi olmasına rağmen en çok True Blood televizson dizisi ve Tarzan Efsanesi filmleriyle tanıyoruz. Bir diğer isim de genç yaşına rağmen şimdiye kadar büyük başarılara imza atan Millie Boby Brown. Kendisini Tuhaf Şeyler televizyon dizisi ile Enola Holmes ve diğer Godzilla filminden hatırlamak mümkün.

Diğer isimlerde şu şekilde sıralanabilir: Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza Gonzalez ve diğerleri.

Yorum Yap