Güzin Ablacılık


Aşk hayatı ile ilgili düşüncelerimi ve fikirlerimi belirttim.

Güzin Ablacılık

Merhaba arkadaşlar, haddim olmadan size aşk konusunda fikirlerimi söylemek istiyorum. Aşk bildiğiniz üzere hormonlarla alakalı bir olay. Hoşlanma ve sevgi çok karıştırılan olaylar. Aslında birbiriyle alakaları yok dersem çarpılırım, hem de çok alakası var. Kimse bana gelip de tipe bakmıyorum demesin, taş olursunuz he. Önce tip, sonra aşk. Hoşlandığımız, beğendiğimiz herkesi de sevmeyiz, öyle bir dünya yok hanım kızlar. Hepimizin başına şu durum gelmiştir. Arkadaşlarla bir cafe de oturup kahve içtiğimiz zaman gözümüz baristaya takılır. Arkadaşımıza dönüp ‘çok yakışıklıymış, beğendim, keşke sevgilim olsa’ demişizdir. Bir durum olur yanınıza gelir, konuşursunuz. Sonra dersiniz ki aslında benlik bir insan değilmiş. İşte bu hoşlanmadır. Sevmek ise çok farklı, sevince anlarsınız. Hatasıyla birlikte seversin, kabul edersin. Konuşmalarınız birbirine çok zıt olsa da bir noktada buluşursunuz. Sevgi olmazsa aşk da olmaz. Şimdi size birçok şey anlatırım ama şunu bilmelisiniz ki en önemli şey saygıdır. Birbirinize saygılı olun.

Doğru kişiyi nasıl buluruz sorusu herkesin aklında vardır. Arkadaşlar, doğru kişiyi siz bulmuyorsunuz, beklemediğiniz anda karşınıza çıkıyor. Bu kişi hayatınıza girdiği zaman nasıl anlarsınız? Sevmek için bahane aramayı bırakırsınız, belki de en önemli madde budur. Bakışında bile aşk vardır, sevgiyle dolar taşar. Bir de size kıyamaz. He böyle diyorum diye bunu bilerek yaptığını düşünmeyin; istemeden yapıyor. Canınız acıdığı zaman onun da canı acır. Hasta olduğunuz zaman yanınıza gelir sıcacık bir çorba yapar. Uzak mısınız ikide bir arar sorar, nasıl oldun, iyi misin der. Bir bakışından nasıl olduğunu anlar. He bir de birbirinize çok benzersiniz dış görünüş olarak. Biraz mitolojiye kaçacak ama ruh ikizin olan insanla çok benzermişsiniz.

Sevin arkadaşlar, güzel sevin; kırmadan, dökmeden. Sevmekten de korkmayın. Dünyadaki en güzel şey sevmek ve sevilmektir. Hep mutlu olacağınız bir ilişki içerisinde olun. Kavga etmek bile güzel olsun. Kavga etmek bile güzeldir çünkü onunla. Saatlerce konuşsan bile sıkılmazsın, daha çok daha çok sohbet etmek istersin. He fanatik bir sevgiliniz varsa da futbol bile konuşursunuz. Evlilik fikrine sahip olmayabilirsiniz, o hayatınıza girene kadar. Bir bakmışsınız ki gelinlik bakıyorsunuz. Sevin anacım. Sevgi sizi iyileştirir. Size bir sır vereyim mi? Psikolojik problemlerim vardı, ilaç kullanıyordum. Beni ne verdikleri ilaç ne de psikolog iyileştirdi. Kızma sevgili psikolog abla, senin de etkin yok değil. Ama beni aşk iyileştirdi. Aşkın da böyle iyileştirici etkileri var kızlar. Keşke herkes herkesi böyle bir aşkla sevse.

Bir de toksit ilişkiler var. Hepinizin ah çektiğini duyar gibiyim. Hangimiz yaşamadık ki. O kısıtlamalar, kıskançlık krizleri… Say say bitiremem. Fiziksel şiddet ben geliyorum hazırlıklı ol der önceden ama psikolojik şiddet öyle değil işte. Hatta çoğu zaman bunu fark ettirmezler bile kör olasıcılar. Ayrıldıktan sonra bir bakarsın ki psikolojik şiddetin alasını görmüşsün. İlk başta kendine konduramıyorsun. Ben arkadaşlarımı korudum, benim başıma gelmez diyorsun ama geliyor. Bu psikolojik şiddet nedir diye sorarsanız cevaplamak isterim tabii ki. Sizi çok aşağılarlar, derler ki ‘hiçbir şeyi başaramıyorsun, hep benden yardım alıyorsun; sen aptalsın. Nasıl seninle aynı havayı soluyorum hiç bilmiyorum.’ Böyle diyenlere en güzel cevabını: kapı orda de çık git oradan, olmalı. Ama maalesef bunu yapamıyoruz. Birkaç örnek daha verip bu konuyu bırakmak istiyorum. Giyiminize çok karışırlar, ama bu karışma ‘onu giyemezsin ‘gibi değil. Tam da şu şekil olur: ‘Onun sana yakıştığını mı düşünüyorsun? Bacaklarının inceliğine-kalınlığına bak önce. O tayt senin neyine, bırak da yakışan giysin’. Böyle diyenle bir saniye bile konuşmaya değmez. Çünkü emin olun başka kızlara salyaları akarak bakıyordur. Buna değmez. Bir de ‘çalışamazsın, senin getirdiğin paradan hayır mı gelir? Bir de cafede çalışacakmış, hafif kız mısın sen? Ben arkamdan bunun sevgilisi cafede çalışıyormuş dedirtmem, anlıyor musun?’ Buna direkt tekmeyi vurun. Laf bile anlatmaya gelmez. Size hep psikolojik şiddetten bahsettim ama fiziksel şiddet görüyorsanız da hem gerekli mercilere şikâyet de bulunun hem de terk edin. Bu insanlar sizden gelip özür dileyeceklerdir ama bir kez yapan bir daha yapar, unutmayın!! Neyse çok sinirlendim ben, güzel konulara geri dönelim. Âşık olduğumu nasıl anlarım derseniz de kısaca anlatıp bu sohbeti yarı da kesmek istiyorum.

Hani hep derler ya midenizde kelebekler uçuşuyor diye, o gerçekten de doğru. Yerinde duramıyorsunuz; sürekli bir şeyler yapmak, dans etmek istiyorsunuz. He bir de yüzünüz hep gülüyor. Ağlamak neymiş unutuyorsunuz. Mesaj attığı zaman heyecandan kalbiniz çıkacak gibi oluyor. Bazı insanlar da mide bulantısı oluyormuş. O durum ben de yok. Âşık olduktan sonraki ilk buluşma da kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi oluyor. Yerdeki kediye gökteki kuşa selam vermek istiyorsunuz. Arkadaşlar aşk çok güzel bir şey. Hepinizi aşka davet edip ben size veda etmek istiyorum. Aşkla kalın! 

Yorum Yap