İÇİNDE KAYBOLACAĞINIZ AÇIK DÜNYA OYUNLARI


İÇİNDE KAYBOLACAĞINIZ AÇIK DÜNYA OYUNLAR!

İÇİNDE KAYBOLACAĞINIZ AÇIK DÜNYA OYUNLARI

Gerçeği artan açık dünya oyunlarıyla hangisini oynayabileceğini sizde bizdensiniz. Saatlerce ayak bilmeyen açık dünya oyunları son derece popüler oldu. Gerçekten dünyasında keşfedeceğiniz birkaç açık dünya oyununu sizin için derledik. Fazla uzatmadan oyunlarımıza geçelim

 • WİTCHER 3

CD PRPJECT RED firmasının geliştirdiği Witcher 3 çıktığı döneme damga vurmuş ve birçok dalda ödül toplamış bir oyundur. Witcher 3 içinde RPG öğelerini barındıran bir aksiyon-macera oyunudur. Oyunumuzdan kısaca bahsedecek olursak oyunun açılışında Yeneffer’i arayarak başlıyoruz. Yanımızda ustamız Vesemir ile yola koyuluyor Griffin adında bir canavar öldürüyor ve günün sonunda Yeneffer’i buluyoruz. Yeneffir bize Ciri’nin tehlikede olduğunu söylüyor ve oyunumuz asıl burada başlıyor. Yeneffer ile Ciri’yi aramaya koyuluyor, bu yolculukta türlü düşmanlarla karşılaşıyor aynı zamanda müttefikler ediniyoruz. Eh, bundan sonrasını anlatmaksa spoiler’a giriyor, haliyle hikâyenin devamını keşfetme görevini size bırakıyorum. Oyunumuz grafikleri, hikayesi, atmosferi, yan görevleri ile oyuncuya unutamayacağı saatler yaşatıyor. Oyunu oynarken durup manzaranın keyfini çıkaracağınız anlar bile olacaktır. Eğer oyunun size sunduğu her bir detayı atlamadan yaparsanız ortalama 200 saatlik mükemmel bir deneyim sizi bekliyor.

 • GTA V

2013 yılında Rockstar Games’in piyasaya sürdüğü GTA V milyonlarca oyuncunun göz bebeği oldu. Üstünden 7 sene geçmesine rağmen hala milyonlarca oyuncunun bıkmadan oynadığı oyun olmayı başaran GTA V hikayesi ile oyuncuları kendine hayran bırakmakla kalmıyor, grafikleri ve açık dünyası ile bizleri mest ediyor. 3 karakteri yönettiğimiz oyunda çeşitli soygunlar yaparak para kazanıyoruz. Oyunun hikayesini keşfetmeyi size bırakıyorum. Oyunun hikayesi bitti diye üzülmeyin. Oyunun birde online kısmı var ki asıl can alıcı nokta burası. Günlerinizi harcayacağınız online mod da ister oyunun size sunduğu görevleri yapın isterseniz RolPlay yapın. Sizlere iyi eğlenceler diliyoruz.

 

 • RED DEAD REDEMPTİON 2

Rockstar Games’in çıkardığı bir başka oyun olan RDR 2  ilk oyunun öncesinde yaşanan olayları bizlere Arthur Morgan’ın gözünden anlatıyor. Burada oyunun hikayesinden az da olsa bahsetsem spoiler’a gireceği için o zevki yaşamayı size bırakıyorum. Oyun gerçekçi dediğimiz kavramı o kadar iyi yapıyor ki bunu hem grafikleri ile hem de mekanikleri ile bize yansıtıyor. Acaba şunu yapabilir miyim diye düşündüğünüzde cevabı genelde evet oluyor. Oyunun oturaklı mekanikleri sayesinde bir an olsun sıkılmadan saatlerinizi harcayabiliyorsunuz. Açık dünyasında tonla yan görev bulunan oyunda bu görevler oyun dolu gözüksün diye değil de oyuncuya mükemmel vakit geçirtmek için koyulmuş olduğunu oynayınca sizde göreceksiniz. Eğer vahşi batıya ilginiz var ise bu oyunu deneyim ederken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

 • SKYRİM

2011 yılında piyasaya sürülen Skyrim günümüzde hala milyonlarca oyuncunun göz bebeği. RPG denince akla ilk gelen isimlerden olmayı başaran oyun size RPG’yi dibine kadar hissettiriyor. Oyunu hikayesi şudur diyemem size çünkü oyunun içinde birbirinden farklı özgün 100 lerce hikaye var. Kendi karakterinizi yarattığınız oyunda kendi hikâyenizde siz belirliyorsunuz. Ufak bir Skyrim araştırması yaptığınızda oyuna ait yüzlerce mod ile zevkinizi daha da arttırarak mükemmel saatler geçirebilirsiniz. Çok ta yüksek sistem istemeyen oyunu çoğu sistemde rahat bir şekilde oynayıp deneyim edebilirsiniz.

 • WATCH DOGS 2

Hacker olmak isteyenler için gerçekten çok iyi bir oyun. 1. Oyunda size Hackleme özgürlüğünü bir nebze olsun yaşatmayı başaran oyunun 2. Oyununda hacker olduğunuzu gerçekten hissediyorsunuz. Hikâyeye değinecek olursak ctOS’e karşı bir savaş açan direnişçilerden biri olan Marcus Hallowey’i canlandırıyoruz. Oyunda ilerledikçe hack yeteneğimizi geliştirerek farklı ekipmanlar ile oyun zevkiniz artıyor. Grafikleri ise günümüz oyun standartlarına göre normal karşılanabilecek düzeyde. San Francisco’yu gerçekten merak ediyorusanız bu oyunu size tavsiye ediyorum. Açık dünyada gezerken gerçekten o şehirde olduğunuzu hissediyorsunuz.

 • FORZA HORİZON 4

Arabalara ilginiz var ise bu oyun tamda size göre. Yüzlerce aracı içinde barındıran oyunumuzda 4 mevsimi yaşıyor, oyunun açık dünyasında manzaralarda kayboluyorsunuz. Yıkılabilir çevre ile yarışlarınız bölünmüyor zorluğu ile sizi çıldırtmıyor. Oyunun sunduğu grafikler ile tam bir görsel şölen yaşıyorsunuz. Sizde de araba tutkusu var ise bu oyunu şiddetle tavsiye ediyoruz.

 • FAR CRY 5

Birbirinin kopyası olmaya başladı dediğimiz seri 5. Oyunu ile bizleri şaşırtıyor. Hope County adında kurgusal Amerika kasabasında geçen oyun ve Project at Eden’s Gate adında bir tarikat üzerine şekilleniyor. Sözde Cennet’i vaat ettiğini söyleyeni bir gruba karşı geldiğimiz oyunda bir polis memurunu yönetiyoruz. Önceki oyunları oynadıysanız mekanikleri bahsetmemize gerek yok. Açık dünyasında tonla etkinlik yaparak karakterimizi geliştiriyor, düşmanların durduramadığı savaş makinesine dönüşüyoruz. Sıkmayan oynanışı ve aksiyonu ile keyifli saatler geçirebileceğiniz Far Cry 5 bize grafikleri ile hoş anlar yaşatıyor.

 • ASSASİN’S CREED ODYSSEY

Artık kaçıncı Assasin’s Creed bizde sayamıyoruz. Ancak bu oyun olmuş. Birazcık Witcher esintisi yakaladığımız bu oyunda ister kadın ister erkek karakter ile oynama imkânınız var. Yunan mitolojisini ele alan Assasin’s Creed o mitolojiye ait canavarları karşımıza çıkartıyor. RPG öğeleri bulunan oyunumuzda açık dünyaya serpiştirilmiş yan etkinlikler sayesinde karakterimizi güçlendirerek düşmanlara korku salıyoruz. Yer ye bize 300 Spartalı’nın savaş anlarından kesitler gösteren oyunda seçimler yaparak hikayemizi azda olsa şekillendirebiliyoruz. Geniş bir yetenek ağacı bulunan oyunda her bir seviyede karakterinizin güçlendiğini hissedebiliyorsunuz. Açık dünyaya değinecek olursak dönemin tarihi yapılarını oyunda görmemiz mümkün. Eşsiz manzaralar eşliğinde ortalama 50 saatlik bir deneyim sizi bekliyor olacak.

 • METAL GEAR SOLİD V: THE PHANTOM PAİN

Taktiksel bir gizlilik oyunu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Deneyimli bir askeri kontrol ettiğimiz oyunumuzda bize verilen görevleri istediğimiz şekilde bitirebilme imkanımız var. Oynanış özgürlüğünü tam anlamıyla hissettiğiniz bu oyunda yer yer mükemmel aksiyon yer yer mükemmel gizliliği hissediyorsunuz. Hikaye açısından önceki oyunların gerisinde kalmasına rağmen oynanış ve mekanikleri ile bu eksiği kapattığını düşünüyoruz.

 • DRAGON AGE : İNQUİSİTİON

RPG sevenlerin oynamadan geçmeyeceği bir oyun. Devasa büyüklükte olan bu oyun sadece uçsuz bucaksız evreni değil, o evrenin her yanına gizlenmiş detayları, karakterleri, onların öyküleri ve her zaman sonuna geldiğinizi sandığınız maceranın sizi bir sonraki aksiyona fırlatarak daha henüz buzdağının görünen kısmında olduğunuzu hissettirmesi ile size gerçek RPG deneyimini sunuyor. Çeşitli sınıflar bulunan oyunda karakteriniz ile uçsuz bucaksız açık dünyasında kaybolmaya hazır olun.

 • HORİZON ZERO DAWN

İlk çıkışını PS4 Exclusive olara gerçekleştiren Horizon Zero Dawn 2020 yılında PC oyuncuları ile buluştu. Bilinmeyen nedenden ötürü Dünya’yı makinelerin sardığı bu oyunda karakterimiz hem kendisi hakkında gerçekleri hem de Dünya hakkında gerçekleri açığa çıkartmak için yola koyuluyor. Hoş grafikler eşliğinde gerek  makineler, gerek insanlar ile olan mücadelemizde yer yer yeni müttefik yer yer düşmanlar ediniyoruz. Ufak RPG öğeleri barındıran oyunumuzda karakterimizin geliştiğini hissediyor, aldığımız her deneyim puanının değerini görüyoruz. Eğer sizde Dünya nasıl bu hale geldi öğrenmek istiyor iseniz fazla beklemeden bu oyuna başlayın derim.

Yorum Yap