İndirmeden oynanılan en iyi online oyunlar


Online olarak indirmeden oynayabileceğiniz ve keyifli oyunları inceleyeceğiz

1. superhex.io

Bu oyun sadece mause ile oynanır. Oyunda mause ile hareket ettirdiğimiz karaketere yön veriyoruz. Oyundaki amacımız rakiplerimizden daha fazla alan ele geçirmek, rakiplerimizin kuyruğunu değerek onları yenmek “yendiğimiz her rakip için 500 puan alırız” ve rakiplerin kuyruğumuza değmelerini önlemeye çalışırız rakipler bizim kuyruğumuza değerse kaybetmiş oluruz ve en baştan başlarız.

2. slither.io

Bu oyunda bir önceki oyunda bahsettiğim gibi alan ele geçirme yoktur. Bu oyunda etrafımızdaki parlak şeyleri alarak yılanımızı büyütürüz. Bu oyunda küçük yılan da büyük yılanı yenebilmektedir. Bir yılanı yenmek için yılanı kuruğumuza deydirmeye çalışırız yılanı eğer kuyruğumuza deydirebilirsek biz yeneriz eğer rakip bizi kuyruğuna değdirirse biz kaybederiz. Boşluk tuşuna basarak da yılanımızı hızlandırabiliriz.

3. haxball.io

Bu oyun oynaması en zevkli ve en sevdiğim online oyunlardan biridir. Oyun klavye tuşları ile oynanır, oyun futboll oyunudur ancak farklı haritaları da mevcutdur. Oyundaki diğer oyuncular ile konuşmak için sohbet alanı vardır ve futbol modunda karşı rakibin kalesine gol atmaya çalışırız boşluk tuşu şut çekmeye yarar. Oyunda top size geçtiği zaman ara sıra diğer oyunculara da pas vermenizi öneririm.

4. lordz.io

Bu oyun savaş oyunudur oyun mause ve klavye ile oynanmaktadır. Oyunda altınları toplarız ve altın bulunan yerlere maden koyarız bu madenlerde bize sürekli para üretir. Elde ettiğimiz gelirlerile evler ve evleri korumak için savaş kuleleri inşa ederiz evler sayesinde ordu kapasitemiz artar ve daha fazla asker üretebiliriz. Başka bir oyuncu ile takim olabilir, klan kurabilirsiniz. Oyunda yeterince güce ve askere ulaştığınız zaman isterseniz takiminizla beraner isterseniz tek başında diğer oyuncuların evlerine veya direk ordularına saldırabilirsiniz. Eğer ortadaki kralı öldürebilirseniz diğer düşman askerler sizle savaşmayı keser ve istediklerinizi kendi emriniz altına alabilirsiniz. Oyunda diğer oyuncularla sohbet etmeniz için sohbet alanı da bulunmaktadır.

Oyunun 2. serisi de çıkmıştır.

5. diep.io

Bu oyunda bir tankımız ve tankımızla oyuna 1 level olarak başlıyoruz. Üçgen, kare, beşgen gibi çokgenleri vurup ve rakipleri yennerek level atlıyoruz. Atladığımız her level için hız, sağlık, güç, vuruş gücü v.b özellikleri arttırabiliyoruz ve şekil değiştirebiliyoruz. Bu oyundaki amaçlarımız çokgenleri ve rakipleri vurup level atlamak ve her level atladığımızda tankımızı güçlendirmektir. Oyunun botle royal, team, 4’lü takim v.b çeşitli modları bulunmaktadır.

Yorum Yap