İnternetten Para Kazanma yolları


Hepimizin hayali internetten para kazanmaktır. Sosyal medyada sık sık görürüz insanların internetten hatırı sayılır liralar kazandığını sizlere anlatacağım bu yöntemlerle sizde internetten para kazanabilecek hayallerinize az da olsa ulaşabileceksiniz. Fazla uzatmadan gelin detaylara geçelim.

İnternetten Para Kazanma yolları

1- OYUN-UYGULAMA YAPARAK PARA KAZANMA

Eğer yeterli bir kodlama beceriniz varsa ya da internetten çeşitli kaynaklardan kodlama öğrenerek kendi uygulamanızı ya da oyununuzu yaprak kazanabilirsiniz. Play storda yayınlayacağınız içerikte reklamlardan ya da satın alımlardan gerçekten büyük paralar kazanabilirsiniz, ancak unutmayın ki binlerce insan sizin gibi içerik üretiyor. Sizde kendi farkınızı koyarak iyi bir içerik üreterek rakiplerinizden daha fazla kazanabilirsiniz. Kodlama bilgim yoksa internette birkaç site sayesinde kodlama bilmeden uygulama geliştirebilirsiniz.

2- DROP SHİPPİNG YAPARAK PARA KAZANMA

Günümüzde oldukça popüler olan drop shippingi elbette duymuşsunuzdur. Bu yöntemi kullanarak binlerce lira kazanan insanlar var ve sizde bunlardan biri olabilirsiniz. Dropshipping stoksuz bir e-ticarettir. Amazon,Shopify,Aliexpress gibi sitelerde yaygınca kullanılmakta. Dilerseniz siz bu işi ülkemizde de yapabilirsiniz, ancak bu işi yaparken gerekli bilgiye de ihtiyacınız olmak zorunda yoksa binlerce lira kazanıyım derken binlerce lira kaybetmeyin.

3- VİDEO ÇEKEREK PARA KAZANMA

Hepimizin elinde bir cep telefonu var ve günümüzün bir kısmını elbette Youtube’a ayırıyoruz. Sizde Youtube’a içerik üreterek güzel izlenmeler sayesinde para kazanabilirsiniz. Elbette öncelikle Youtube’un gerekli şartlarını yerine getirmek şartıyla. Bu platformda binlerce rakibiniz olacak. İlginç içerikler üreterek rakiplerinizi eleyin ve yüksek izlenmelere ulaşın.

4- MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA

Çeşitli sitelerde, çeşitli konularda makaleler yazarak cüzi miktarda paralar kazanabilirsiniz. Ancak kopyala-yapıştır veya baştan sağma makaleler size bir şey kazandırmayacaktır. Hâkim olduğunuz konuda özgün bir makale yazarak okurların ilgisini çekin ve cebinizi doldurun.

5- LOGO TASARLAYARAK PARA KAZANMA

Hayal gücünüzü kullanarak çeşitli siteler yardımı ile ya da programlar ile kendi logolarınızı tasarlayıp satabilirsiniz. İnternette logo satmak için yüzlerce site var kendi logonuzu üretin isterseniz satın isterseniz yarışmalara katılarak paranızı satabilirsiniz. İnternette hayal gücünüze kalmış özgün logolar ile cebinizi dolduracak paralar kazanabilirsiniz.

6- T-SHİRT TASARLIYIP SATARAK

Kendinize özgün t-shirt tasarlayıp satarak para kazanmanız mümkün. Tisho gibi sitelerde kendi t-shirt tasarlayın ve insanların beğenisine sunun. Tabii bu yöntemle büyük miktarlar kazanamazsınız ancak bir kenarda az da olsa kazanç fena sayılmaz.

8- ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMA

Yabancı kaynaklı sitelerde size sorulan sorulara cevap vererek az da olsa paralar kazanmanız mümkün. Ülkemizde doların durumu malumken yabancı kaynaklardan para kazanmak fena sayılmaz. Sizde oturduğunuz yerden anket doldurarak paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru yeri bulup kaydolmak

9- ÇEVİRMENLİK YAPARAK PARA KAZANMA

Yabancı dilinize güveniyor iseniz bu yöntem tamda size göre. Bionluk gibi sitelerden çeviri kısmından hâkim olduğunuz dili seçerek işler bulabilirsiniz. Ancak benim size tavsiyem yabancı kaynaklı sitelerden aramak. Ödemelerinizi dolar olarak alırsanız gerçekten büyük paralar kazanabilirsiniz

10-FREELANCER ÇALIŞARAK PARA KAZANMA

Eğer bir dalda kendinize gerçekten güveniyor ve yeterli bilgiye sahip iseniz bu yöntem sayesinde kendinizi geçindirecek kadar paralar kazanmanız mümkün. Freelancer,  Bionluk  gibi sitelere kayıt olarak kendi dalınızı seçin ve oradaki işleri kovalayın. Size verilen işi tamamladıktan sonra ise paranızı alın.

Yorum Yap