İnternetten Para Kazanmak 2022


İnternetten para kazanmanın birçok yolu ve bu yollarla beraber zorlukları vardır. Bugün sizlerle internetten para kazanma yollarını ve bu yolların zorluklarını inceleyeceğiz.

İnternetten Para Kazanmak 2022

İnternetten para kazanmak mümkündür anak sabırlı olmanız ve uğraşmanız gerekir. İnternetten para kazanmaya anında başlayamazsınız bu neredeyse imkandızdır. Öncelikle internetten para kazanmak için seçtiğiniz yolda mesela web sitesi açtınız bu web sitenizden gelir elde etmek için öncelikle sabır, sitenize günlük organik trafik çekebilmek, özgün içerik v.b şartlar gerektirir. Hazır web sitesinden bahsetmişken ilk para kazanmak için bahsettiğimiz yolda web sitesinden para kazanma hakkında bahsedelim.

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Web sitesi açmak için kodlama bilgisi gerektiği düşünülür ancak web sitesi açmak istiyorsanız ve başarılı olabileceğinize inanıyorsanız kodlamaya gerek yoktur. Kodlamasız basit bir şekilde web sitesi açmak için wordpress, blogger, wix gibi web siteleri bulunmaktadır, bu web siteleri aracılığı ile yönetimi basit ve kodlama yapmadan web sitesi açabilirsiniz. Ancak bu yöntemle ne kadar profosyanel site açma araçları olarak bilinsede profosyanel bir site ve her istediğiniz siteyi açamazsınız. Yinede bu araçlardan birini önericek olursam bloggeri kullanmanız olacaktır, blogger hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Bu araçları kullanarak oyun sitesi, online oyun sitesi, cowlook, takipkazan v.b gibi siteler açamazsınız, bu siteler sadece basit blog siteleri açmak için kullanılırlar. Zamanında bende bu araçları kullandım. Kodlama yapmadan profosyanel bir site açmak istiyorum derseniz bu yine mümkündür ancak kodlama yapmadan profosyanel ve istediğiniz türde site açmak için bilmeniz gerek 3 tane konu vardır. Bunlar domain nedirhosting nedir ve script nasıl kurulur. Bu 3 konu çok basitir ve üsterine basarak bu konular hakkında kısaca detaylı bilgiler alabilirsiniz. Web sitesi açtığınız zamanda hemen para kazanamazsınız web sitesi açtıktan sonra sitenizde yeterli içerik üretmelisiniz benim tavsiyem eğer blog sitesi açtıysanın en az 40 küsür içerik üretmenizdir. İçerik üretmenin yanında sitenize ziyaretçi yani trafik de çekmeniz gerekir bu işler çaba ve sabır gerektirir başarılı olabileceğinize inanıyorsanız site açmanızı öneririm. Site nasıl açılır konusunda daha detaylı bilgi alabilmek için tıklayın. Site açma istiyorsunuz ve yardıma ihtiyacınız varsa size bu konuda her zaman yardım edebilirim yorum kısmına yazmanız yeterli ve sorularınız varsa da yorum kısmından bana sorabilirsiniz en yakın zamanda sorularınızı cevaplayacağım.

Youtube Hesabıyla Para Kazanmak

Bir diğer para kazanma yöntemi ise vido çekip youtube hesabınıza atmanızdır. Bu para kazanma yöntemi de sabır ve emek gerektirir. Youtube de para kazanmayı aktif edebilmeniz yani videolarınızda reklam yayınlayı para kazanabilmek için hesabınızda 1000 abone ve videolarınızda 4000 saat izlenmeyi aşmanız gerekmektedir. Bu 2 şartı aşabilmeniz için videolar çekmek tabiki bu videoların insanların ilgisini çekebilecek videolar olması gerekir. Zamanla 4000 saati ve 1000 aboneyi aşabilirsiniz.

İstegram Hesabıyla Para Kazanmak

İstegram hesabıyla para kazanmak son zamanlarda yaygınlaşan bir yöntemdir. İstegramdan para kazanabilmek için bir istegram hesabı açmanız ve bu hesabınızda biraz takipçinizi arttırmanız gerekmektedir. Takipçi sayınızı yeteri kadar attırdığınızda evde yaptığınız şeylerden, hizmet vererek, 2. el ürünlerden ve ve bulduğunuz yani aldığınız ayakkabı, giysi v.b ürünleri istegramda satarak para kazanabilirsiniz. Ne kadar takipçiye ulaşırsam para kazanabilirim derseniz bu konuda bende net bir sayı veremem ama önerim bi 10 000 takipçiye ulaşabilmenizdir. 

Online Alışveriş Mağazalardan Para Kazanmak

Online alışveriş mağazaları dediğim hepsiburada, n11, gittigidiyor, trendyol gibi alışveriş mağzalarıdır. Bu online alışveriş sitelerini kullanarak para kazananabilmeniz, hatta iyi gelirler elde etmeniz mümkündür. Bu online alışveriş mağazalarından para kazanabilmek için öncelikle bu alışveriş sitelerinde mağza açmanız gerekmektedir bu mağzalara ürün yerleştirmeniz ve zamanla her satış yaptığınızda ve olumlu geri dönüş aldığınızda daha da fazla ürün satabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz burada takipçi kasma gibi bir derdiniz yoktur hangi mağaza ne kadar olumlu geri dönüş aldıysa ve satış yaptıysa o kadar mağaza arama sonuçlarında üste çıkar ve daha fazla satış yapabilirsiniz.

2. El Ürünler Satarak Ve Hizmet Vererek Para Kazanmak

Sahibinde.com ve letgo da 2. el ürün satarak ve hizmet vererek gelir elde edebilirsiniz. Burada takipçi kasma gibi herhangi bir derdiniz yok bu siteler en uygun fiyatlı ürünleri arama sonuçlarında en üste çıkartırlar. Tabiki alıcı ürünü inceledikten sonra profilinizi gezip ne kadar satış yaptığınızı ve alıcıların yorumlarını inceleyebilir.

Para Kazanma Siteleri Ve Uygulamaları

Para kazanma uygulamaları ve siteleri benimde zamanında çok kullandığım ve gelir elde ettiğim en basit yöntemlerden biridir. İnternetden para kazanmanın en kolay yolu olduğunu da söyleyebilirim. Tabiki bu sitelerde de dolandırıcı ve ödeme yapmayan siteler vardır bu siteler ödeme yapmadıkları zaman en fazla 2 ay dayanabilmektedir sonraları güven sorunu ve kullanıcı bulamadıkları için kapanırlar. Bu dolandırıcı sitelere de rastladığım oldu ve şimdi hiçbiri aktif değil kapandı. Şuan aktif olan kullandığım ve ödeme aldığım rekkap uygulaması var. Kullandığım ancak henüz ödeme almadığım ama ödeme kanıtları yani ödeme yapan bostanciftlik, aktifgörev siteleri var son olarak yine kullandığım ancak ödeme kanıtlarını bulamadığım aifmoney sitesi var bu sitede ödeme alt limitine ulaştım ve ödeme talebi verdim ödeme yaparsa bu yazıyı güncelleyeceğim size haber vericeğim. 

Bu para kazanma yöntemleri dışında internetten risksiz para kazanma yöntemleri varsa ve kullandığınız varsa yorum kısmında bu yöntemlerden bahsetmeyi unutmayın. Ayrıca sorularınız varsada yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Yorum Yap