Karantinada yapılacak aktiviteler


 Karantina günlerinde size iyi gelebilecek, karantinayı daha eğlenceli geçirebileceğiniz bazı önerilerde bulunacağım. Bunların bazıları her yerden duyduğumuz ve görmeye alışık olduğumuz aktiviteler bazıları da benim uyguladığım ve yaptığım bana iyi gelen aktiviteler. O zaman herkes hazırsa başlayalım.

Karantinada yapılacak aktivitelerKarantinada yapılacak aktiviteler

  Öncelikle klasik ve her yerde görebileceğiniz aktiviteleri paylaşalım. Ay ben zaten çalışıyorum hafta içi yoğunum hafta sonu da az biraz dinlenmek istiyorum diyenlere geliyor. Tabi ki kitap okumak, film izlemek ve tabi ki coronanın  sayesinde biraz daha geliştirdiğimiz yeteneğimiz aşçılık mutfakta kendinize lezzetli bir yemek hazırlayıp televizyonun karşısına geçip yemek yiyip dizi, film izlemek hem yoğun geçen günlerinizin yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur hem de yoğun günlere hazırlanmanızı sağlar. Ay yok ben hiç,film,dizi,izleyecek vaktim yok evde çoluk çocuk var onlarla ilgilenmem lazım diyorsanız benim taktiğim devreye giriyor. Unutmayın ki, gelişen ve değişen dünya düzenine hem siz uyum sağlamak zorundasınız hem de diğer aile fertlerine bunu anlatmalısınız. Herkesin tek başına zaman geçirmeye ihtiyacı var. İşte tam bu yüzden evdeki işleri, iş bölümü yaparak bitirebilir ve aile fertlerine bir şeyler kazandırmış olursunuz hem de kalan zamanlarda yalnız vakit geçirebilirsiniz. Bunu deneyin mutlaka iş dışında herkese diğer işlerini ve bireysel vakit geçirmenin önemini kazandıracaksınız olur ya bazen canımız hiçbir şey yapmak istemez, o zamanlarda evdeki hareketliliğe kulak asmayın uzanın yatağınıza güzelce dinlenin hiç bir şey için acele etmeden, yetişme kaygısı gütmeden zamanı akışına bırakın inanın bana böylece ”kaliteli yaşam adı altında kendimize o kadar fuzili iş çıkarıyoruz ki iş yükü ve anlamsız yoğunluktan başka bir şey değil.” Bir diğer klasik tavsiyede ay ben çok enerjiğim benim için aktif işler daha dinlendirici, keyifli diyenlere… Hafta sonu veya evde kaldığınız dönemlerde kahvaltı ve diğer rutin işlerinizi gerçekleştirdikten sonra en az 20 dk spor yapın ‘youtube’da inanılmaz güzel antrenman örnekleri mevcut. sizin için yeni hobi fikirleri derledim. Aslında buna çok da yabancı sayılmazsınız. Aşağıda sizin için maddeler halinde birkaç hobi örnekleri var.

-Mandala çizmek yada boyamak.

-Boyama ve resim (ki hazır kitler halinde bulup kolayca resim yeteneği olmayanlarda deneyebilir.)

-Evde olan malzemelerle ve hatta atıklarla inanılmaz dekorlar hazırlayabilirsiniz.

-Yine hazır kitlerle küçük ,büyük süs heykelleri yapmak.

– Online eğitimler.(ki kendileri sosyal medya reklamlarında sıkça karşımıza çıkıyor.)

Sizin de denediğiniz ,sevdiğiniz hobileri aşağıda yorumlara yazıp yazılarıma eklentiler yapabilirsiniz. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Sağlıklı günler.

Yorum Yap