Karayip Korsanları 6. Filmle İlgili Merak Edilenler


Karayip Korsanları filminin altıncı serisinde en çok konuşulan isim Johnny Depp. Disney tarafından durumun yeniden gözden geçirildiği ve bu gözden geçirmenin Johnny Depp hayranlarının baskılarıyla gerçekleştiği haberleri yazılıyor. Haberin detaylarını yazıda bulabilirsiniz.

Jack Sparrow Geri Dönüyor mu?

Disney’in büyük bir beklentiyle başlamadığı Karayip Korsanları macerası milyar dolarlık projeye dönüşmüş durumda. Karayip Korsanları 6 filmi için beklentiler büyük. Hemen hemen herkesin rol almak istediği film serisinde  Jack Sparrow’u bu saatten sonra Johnn Depp’den başkasının daha iyi canlandıracağını düşünmüyorum. Bu diğer aktörlerin çok kötü veya Johnny Depp’in harika bir oyuncu olduğu iddiasından kaynaklanmıyor. Başka korsan filmleri yapılabilir ve o filmlerde başka aktörler oynatılabilir. Disney’in neden başka korsan filmleri yapmadığını araştırmak da güzel bir fikir olabilir. Belki de içten içe Karayip Korsanları olmasa bile içinde Johnny Depp yoksa o filmin bu derece tutmayacağını düşünüyorlardır. Sadece bu rolün aktörün üstüne fazlasıyla yapıştığını ve rolle ilgili önyargıları kırmanın çok zor olacağını söylemek istiyorum. Zira Disney Karayip Korsanları filmlerinde esaslı kadro değişikliğine gidecek gibi görünüyor.

Yine de her şeye rağmen son sahneleri de olsa Jack Sparrow’un filmde görünmesi kesinlikle hayranlarının kaçırmak istemeyeceği bir sahne olurdu. Altıncı filmin konusu ile daha net açıklamaların önümüzdeki haftalarda yapılması bekleniyor. Film adı, konusu  ve filmin çekim tarihleri konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Disney’in Jack Sparrow’u seriye yeniden dahil edilmesi şirket açısından çok zor bir olay değil. Kendisini en son canlı ve pek sağlıklı bir şekilde 2017 yılında gösterime giren beşinci film Salazar’ın İntikamı’nda görülmüştü.

Margot Robbie Karayip Korsanları’nda Rol Alacak mı?

Yakınz bir zamanda oyuncu Margot Robbie’nin gelecek Karayip Korsanları filminde olacağı açıklanmıştı. Bütün oyuncu kadrosunun da beraberinde değişeceği söylentileri de beraberinde yayılmaya başladı. Dümenin başında artık Robbie olacağından Jack Sparrow’un sadece geminin “anahtarlarını” teslim etmek için filme dönmesinin mantıklı olduğu görüşü de var. Karakterin yeni bir film serisini çekmekten ziyade Jack Sparrow’un filmde, tıpkı karakteri gibi, efsanevi bir ölüm sahnesini izlemek diğer seçenekler arasında bulunuyor. Johnny Depp hayranlarının asıl üzüldükleri nokta karakterin filmdeki bu ölümü olacak gibi görünüyor.

Margot Robbie ise filmdeki karakteri için daha yenilikçi bazı fikirlere sahip görünüyor. Karakterin LGBT ile alakası olması yönünde bazı çalışmalar söz konusu. Diğer detaylarda olduğu gibi bu konunun da ilerleyen zamanlarda daha netleşeceği kesin.

Amber Heard Davası

Eski eşi Amber Heard ile olan olaylı boşanması ve dayakçı koca davası aktörün filmdeki rolünü de etkilemiş görünüyor. Her şey Mayıs 2016 tarihinde aktrisin Los Angeles’a gelik kocası hakkında uzaklaştırma kararı istemesiyle başlamıştı. (Mayıs 2016 tarihi Johnny Depp açısından önemli bir tarih çünkü bu ayda annesi Betty Sue Palmer’ı kaybetti).Büyük bir kuvvetle yüzüne fırlatılan telefonun bıraktığı izle kameralar karşısına geçen aktris bu iddiasına aşırı manevi, sözel ve fiziksel tacizlerin de olduğunu eklemişti. Depp bu iddiları reddetmişti. Uzaklaştırma kararı onaylanmış ve çift çok zaman geçmeden boşanmıştı.

Boşanmalarından dört sene sonra bu kez Londra’da çift yeniden mahkeme karşısına çıkmıştı. Bu sefer Amber Heard ile alakalı olmayan bu olayda Depp İngiliz gazetesi The Sun’a karşı bir hakaret davası açmıştı. Fiziksel taciz iddialarının gerçek olmadığını kanıtlamak için Depp konunun uzmanı olan en iyi avukatlardan birini tutmuştu. Üç hafta süren davada Johnny Depp, hayranları tarafından büyük bir destek görmüştü.  Hayranlar, the Sun’un iddia ettiği gibi aktörün “dayakçı koca” olmadığını, aktörün tamamen yanlış ifşa edildiğini ve asıl suçlanması gereken kişinin Amber Heard olduğunu belirtmişlerdi. Dava yargıçlarından birinin The Sun gazetesinin iddialarının “büyük ölçüde doğruluk” payı içerdiği karar vermesiyle sona ermişti.

Amber Heard 2009 yılında Rom Günlükleri filminin setinde Johnny Depp ile tanıştığında 22 yaşındaydı. 23 yaşındaki Johnny Depp’in ise şarkıcı ve aktris Vanessa Paradis ile uzun soluklu bir ilişkisi vardı. Heard ‘ün karısı ise bir sanatçı olan Tasya Van Ree’ydi. İki sene sonra çift birlikte yaşamaya başladı. Depp 14 yıllık ilişkisini bitirdi. Şubat 2015’te çift evlendi.

Eğer Johnny Depp’i Jack Sparrow olarak yeniden görmek istiyorsanız change.org imza kampanyasına katılabilirsiniz. Linke gitmek ve kanpanyaya katılmak için tıklayın

Yorum Yap