Kedi Son Anda Çöp Öğütücüsünden Kurtarıldı. O Şimdi Çevre Bakanı Yardımcısı

Hayvan kurtarma konusunda güzel bir haber Rusya’dan geldi. Beyaz bir plastic poşete bağlanıp cope atılan bir kedi, dikkatli bir işçi tarafından son anda öğütülmekten kurtarıldı. Haberin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz

Kedi Son Anda Çöp Öğütücüsünden Kurtarıldı. O Şimdi Çevre Bakanı Yardımcısı
Çöp Öğütücüsünden Kurtarılan Kedi

Bir Rus atık ayırma tesisinnde çalışan bir işçinin dikkatli gözlemleri bir kedinin yaşamını kurtardı. Moskova’nın yaklaşık 700 km güneydoğusunda bulunan Ulyanovsk fabrikasının kameralarına olağandışı bir görüntü takıldı. Bir işçi taşıma bandından beyaz plastik bir poşeti alıyor ve onu kesip açmaya başlıyordu. İçinde kanlı canlı siyah beyaz renklerde bir erkek kedinin kafası uzanıyordu.

İsmi Tukash olan işçi olayla ilgili şu sözleri söyledi:

“Çantanın içinde yumuşak bir şey olduğunu hissettim. Çantayı hafifçe keserek açtım ve torbadan bana bakan bir çift gözle karşılaştım.”

Kedinin kurtarılmasından sonra televizyonda ve sosyal medyada görüntülerin paylaşılması üzerine Tukash küçük çapta bir üne kavuştu.  Ulyanovsk bölgesindeki Çavre Bakanlığı tarafından kedi sahiplenildi ve gayri resmî olarak çevre bakanı yardımcılığına getirildi. Bakanlığın Çarşamba günü yaptığı açıklamada kedinin ölümden kıl payı kurtulduğunu ve birkaç saniye sonra sonunun çöp öğütücüsünde sona ereceği açıklandı.

Aşağıdaki fotoğraflarda kedinin Çevre Bakanı Gulnara Rakhmatulina’nın ofisindeki döner sandalyede uyukladığı ve yeni evini keşfettiği görülebiliyor.

Veteriner muayenesinden geçen kedinin sağlığının yerinde olduğu bildirildi. Kediye bir isim belirlemek için ülke çapında bir yarışma yapılacağı da duyuruldu. Çevre Bakanı Rakhmatulina’nın hayvan sahiplerine de birkaç söz söyledi. Evcil hayvan sahiplerine hitaben konuşan bakan, evcilleştirilen hayvanlardan sorumlu olduklarını, eğer evlerinde barındıramıyorlarsa onları her zaman daha emin yuvalara veya barınaklara götürebileceklerini söyledi.

Kaynak: Reuters