Kendi İnternet Sayfasını Yapmak İsteyenler İçin 2 Kolay Site


Kendine sayfa açmak isteyenler fakat bu konuda bilgisi olmayanlar için 2 kolay site…

Kendi İnternet Sayfasını Yapmak İsteyenler İçin 2Kolay Siteler

Kendine sayfa açmak isteyenler fakat bu konuda bilgisi olmayanlar için 2 kolay site tanıtacağım bugün. Bu siteler genelde bilinen siteler olsalar da bilmeyenler için faydalı olabilir.

   WordPress ve Blogger(Eski adıyla Blogspot) internete blog yazmak isteyenlerin muhtemelen duyduğu 2 site yapma uygulaması. Site yapmak için bir çok şey bilmemiz gerektiği için bunları basit bir şekilde fare tıklamaları ile yapmak insanlar için gerçekten işleri çok basitleştiriyor. Gelin beraber bu iki siteyi inceleyelim.

WordPress.com

   WordPress bizim de okulda ilk başlarda site tasarımını öğrenmek için kullandığımız bir siteydi. Yapacağınız siteye göre tarz seçmek, sitenin istediğin yerini basit şekilde tıklama,sürükleme yöntemleri ile değiştirmek gibi seçenekleri bulunan bir site. Genelde site işine yeni başlayanlar insanların site boyut, şekil, yazı stili tarzı şeyleri incelemek için kullanılsa da, gerçekten profesyonel bir site tasarımı veriyor size ve kendinize göre kişiselleştirme fırsatıyla da tüm detayları size bırakıyor.

Blogger(BlogSpot)

   Genelde sadece bloggerların kullandığı bir site. Yazıların içeriğine biçimden daha fazla önem verenler için tasarlanmış olan bu site WordPress’e göre daha basit gözükmesine rağmen blog okur ve yazarları için yeterli bir site. Sadece uzun günlük blog tarzı yazılar paylaşacaksanız, biçim tarafı sizin için çokta önemli değilse Blogger sitesi daha basit olmasıyla size daha fazla fayda sağlayabilir. Basit yapı dediğime çok aldanmayın bu siteyi de kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz fakat WordPress kadar detaylı değil sadece.

   Kendine basit bir site açmak isteyenler için 2 kolay web sitesi tanıttık bu yazımızda. Kayıt olmayı da aşağıda basitçe anlattım kayıt olmakta sıkıntı yaşanlar aşağıdan okuyarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

WordPress Kayıt Olma

1. https://tr.wordpress.com sitesini açınca karşımıza çıkan Site Kurmaya Başlayın butonuna tıklıyoruz.

2. Daha sonra karşımıza çıkan sayfadan e-posta, kullanıcı adı, ve şifremizi girerek kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz.

3. Sonra sitemiz hangi alanda olacak ise o alanın ismini girerek (örneğin: Spor) kendimize uygun url adı seçiyoruz.(Ücretli ve ücretsiz seçenekler var hangisini isterseniz onu seçebilirsiniz)

4. En son olarak açılan sayfada sitenizi istediğiniz şekilde sol panelden düzenleyerek yayınlamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Blogger(Blogspot) Kayıt Olma

1. https://www.blogger.com/about/?bpli=1 sitesinde karşımıza çıkan BLOGUNUZU OLUŞTURUN butonuna tıklıyoruz.

2. Açılan kısımda google hesabınız ile giriş yapın.

3. Daha sonra blogunuz için uygun adı girin.

4. İstediğimiz boşta olan bir url adı giriyoruz.

5. Sol taraftan yeni yayın diyerek blog yazmaya başlayabilirsiniz. Sitenizi blog tarzınıza göre düzenleyebilir resimler ekleyebilirsiniz.

   Bu kısımda kayıt olma aşamalarını elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım. Hepinize yazılarınızda bol şans diliyorum.

Yorum Yap