Korkutan açıklama: Yeni virüsler kapıda!


Korkutan açıklama: Yeni virüsler kapıda! Corona Virüs

Korkutan açıklama: Yeni virüsler kapıda!Korkutan açıklama: Yeni virüsler kapıda!

Dünya korona virüsle mücadele ederken Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde yeni bir virüs tespit edildi. Ölümcül bir virüs olduğu söylendi. Daha önce Ebola’nın keşfedilmesi ne yardımcı olan Jean Jak Muyembe Tamfum insanların bilinmeyen birçok sayıda virüs ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Korona virüs tüm dünyayı kasıp kavururken Afrika’da ölümcül bir virüs tespit edildim Muyembe Tamfum, dünyayı yeni ve çok tehlikeli virüslere karşı hazırlıklı olma konusunda uyardı.

Dünyayı korkutan haber Kongo Cumhuriyeti’nden geldi. Kliniğe başvuran hastaya ebola testleri yapıldı. Testin sonucu negatif çıktı. Yeni tespit edilen hastalığa da beklenmedik anlamına gelen hastalık x adı verildi.

Ebola virüsünün keşfedilmesi de yardım eden profesör Tamfum yeni hastalığı incelemeye başladı. Dünyayı korkutan açıklamayı da yine Tamfum yaptı. Yeni virüsün covid-19 kadar hızlı yayla bileceğini söyleyen Tamfum virüsün ölümcül olabileceğini ekledi.

Tamfum gelecekteki pandemilerin şimdikinden daha koyu olacağını iddia etti. Dünya sağlık örgütü hastalık x ‘in varsayımsal olduğunu fakat böyle virüsler ortaya çıkarsa ciddi hastalıklara yol açacağını bildirdi.

Etiketler:

Yorum Yap