Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Korku Filmi


Korona virüs döneminde çoğumuz daha çok evlerde olduğu için bazı zamanlar canımız sıkılıyor. İşte bu yüzden korku filmleri bu gibi canımızın sıkıldığı dönemlerde iyi gelebilir. Çünkü korku filmleri sadece korkutmakla kalmayıp bir yandan da izleyicileri eğlendirir. Kendinizi korkmamak için avutmaya çalışırsınız hele bide geceleyin izliyorsanız işin içine daha çok gerilim katmış olursunuz. Evet, biraz korkunç gelmiş olabilir ama emin olun inanılmaz keyifli. Bu listemizde de sizlerle beraber Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 korku filmini sıraladık. Hazırsanız başlayalım.

1. Annabelle

Korku filmlerinin arasında efsane bir çığır açan bu filmi izlemediyseniz kesinlikle izleyin. Özellikle de bir arkadaşınızla izlemenizi tavsiye ediyoruz çünkü o şekilde keyfi çok daha fazla çıkıyor. Aslında bu film serisinin korku seansının devamı gibi düşünebilirsiniz. Yani en azından benzerler diyebiliriz. Filmin konusu; John ve Mia Form, oyuncak bebeklerini hayatlarını perişan etmek için bir kanal olarak kullanan Şeytan’a tapan bir çift tarafından saldırıya uğrar. Bu, Formların konutunda bir dizi paranormal olayı açığa çıkarır.

2. İt

Birçok izleyiciye göre tüm zamanların en iyi korku filmlerinden birisi olan bu film, Stephen King’in korku romanından uyarlamadır. Gerilim ve macera sahneleriyle dolu olan bu filmi izlerken asla sıkılmayacağınızın garantisini verebiliriz. Filmin konusu; yedi çaresiz ve zorbalığa uğrayan çocuk, şekil değiştiren palyaço Pennywise yeniden ortaya çıktığında en kötü kabuslarıyla yüzleşmek zorunda kalır. Palyaço, eski bir kötülük, çocukları beslemeden önce çocuklara eziyet eder.

3. Ruhlar Bölgesi

Sıkılmadan izleyebileceğiniz benzersiz bir korku filmi serisi. Senaryosu ve karakterleri olsun içinizi ürpertiyor. Diğer korku filmlerinden benzersiz dememizin bir sebebi ise cin, oyuncak bebek ve aşırı kanlı sahnelerden uzak bir film. Filmin konusu; Josh ve Renai, yeni bir başlangıç ​​arayışıyla yeni bir eve taşınır. Ancak oğulları Dalton gizemli bir şekilde komaya girdiğinde evde doğaüstü olaylar meydana gelmeye başlar.

4. Halloween

Bir film düşünün, psikopat bir manyak çocuk ailesinde ve çevresindeki sevmediği herkesi öldürüyor. İzlerken ne yapıyor bu ya? Sorusu aklınızdan çıkmayabilir ve aynı zamanda çok fazla gerilebilirsiniz. Yine de bu seriyi de izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Filmin konusu; Josh ve Renai, yeni bir başlangıç ​​arayışıyla yeni bir eve taşınır. Ancak oğulları Dalton gizemli bir şekilde komaya girdiğinde evde doğaüstü olaylar meydana gelmeye başlar.

5. Chucky

1988 yılında sinemalarda yerini alan ve yönetmen koltuğunda Tom Holland’ın olduğu bu film, sakın karıştırmayın örümcek adam’da ki Tom Holland değil. Tüm dünyada neredeyse en çok bilinen korku filmi olmuş durumda. Bizce bu popülerliğini değişik ve ilk oyuncak bebekli korku filmi olmasına borçlu. Gerilim dolu ve daha önce hiç denk gelmeyeceğiniz tuhaflıkta sahneleri olan bu filmi de tavsiye ediyoruz. Filmin konusu; Karen, oğlu Andy’ye doğum günü için aranan bir oyuncak bebek alır ve Andy ona Chucky adını verir. Andy, Chucky’nin bir seri katil ruhu tarafından ele geçirildiğini öğrenince işler daha da kötüye gider.

6. Devil

2010 yılında sinemalarda yerini alan ama Netflix’ten de hâlâ izleyebileceğiniz olağanüstü bir korku filmi. Ayrıca müzikleri ve hikayesi olsun filmi daha sürükleyici hale getiriyor. Filmin konusu; beş yabancı asansörde mahsur kalır. Şok edici bir olay dönüşünde, şeytanın gizlice aralarında olduğunu fark ederler.

7.  Zombieland

Ruben Fleischer’ın yönetmenliğini üstlendiği bu film kara mizahlı bir korku filmidir. Bir yandan gülebileceğiniz bir yandan da korkabileceğiniz tuhaf bir film diyebiliriz. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve izledikten sonra bize teşekkür edecekseniz. Filmin konusu; bir üniversite öğrencisi olan Columbus, zombi kıyametinde hayatta kalmak ve güneybatı ABD’de güvenli bir sığınağa gitmek için üç eksantrik yabancıyla güçlerini birleştirir.

8. Hannibal

İngiliz film yönetmeni ve yapımcısı olan Ridley Scott’ın yönettiği Hannibal, dizisi ile sakın karıştırmayın. Her ne kadar hikaye olarak birbirlerine benzeseler de senaryo, oyuncular ve yönetmenler açısından ikisi de farklı yapımlar. İzlerken aşırı derecede gerilmemek elde değil. Oyuncuların rollerine karşı bağlılığı zaten muhteşem. Yani kısacası bu filmi de kesinlikle izlemediyseniz izlemeden geçmeyin. Filmin konusu; yamyamlıktan tutuklanan Dr Hannibal Lecter, şimdi yeni bir kimlikle bilinmeyen bir yerde yaşıyor. Kurbanlardan biri olan Mason Verger, onu bulmak ve intikamını almak için ayrıntılı bir plan yapar.

9. 13.Cuma

Ve sonunda listemizdeki son filme gelmiş bulunmaktayız. İddia ediyoruz, bu film gelmiş geçmiş en korkunç filmlerden birisi olabilir. İlk başta işler iyi giderken bir anda korkunç olaylar başlıyor ve neredeyse hiç bitmek bilmiyor.  Zaten çok korku filmi izlemeyi seven biriyseniz eğer, bildiğiniz üzere sonları çoğu zaman mutlu bir şekilde bitmiyor.  Tabii ki de bu filmin sevenleri kadar sevmeyenleri de var. Hatta biz İmdb’den aldığı puanı da filme göre çok düşük ve haksız buluyoruz. Filmin konusu; bir grup üniversite öğrencisi hafta sonunu Kristal Göl’de geçirmeye karar verir ve bu onlar için ölümcül olur. Onları öldürmeyi bekleyen ölümcül ve intikamcı Jason Voorhees ile karşılaşırlar.

Yorum Yap