PAPARA KART NEDİR VE TARİHİ


Papara ön ödemeli bir kart sistemidir. Papara, web üzerinden alışveriş yapanların para çekmek veya para yatırmak için kullandığı bir online cüzdandır. Tabi isterseniz bunu fiziksel hale de getirebilirsiniz. Bunu Nasıl yapıcaz derseniz papara kartı çıkartarak. Papara veya papara kart üzerinden sadece alışveriş de yapmıyorsunuz. Mesela doğalgaz, elektrik, su ve cep telefonu faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bunun yanında oyun e-pinleri de alabilirsiniz. İstanbul kart’ınıza para yükleyebilirsiniz.

PAPARA KART NEDİR VE TARİHİPAPARA KART NEDİR VE TARİHİ

PAPARA TARİHİ

Papara kurucuları 2016 yılının nisan ayında devlete bağlı kurumlardan izinlerini almış ve aynı yılın ağustos ayında işlerine başlamışlardır. Yani papara Ağustos 2016’da kurulmuştur. Papara, Türkiyede bir ilk’i başarmıştır. Papara, Türkiye’de ilk defa banka bağımsız mastercard sistemini kullanan ön ödemeli bir şirkettir. Papara 4 yıl içerisinde milyonlarca kullanıcıya ve yaklaşık 200 çalışana ulaşmıştır.

PAPARA KART’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Paparaya üye olmak mutfağa gidip su içmekten daha basit bir işlem. Paparanın resmi sitesinden veya uygulamasını indirerek çok basit işlemler ile üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Papara üyeliğinin 2 tarzı var. Birisi normal üyelik diğeri ise onaylı hesap. Normal üyelik ile çok fazla işlem yapamazsınız mesela para çekemezsiniz. Bunun gibi bir çok özellikden faydalanmak için ise onaylı hesaba ihtiyacınız var. Bu özelliklerden yararlanmak için hesabınızı onaylatırken TC kimlik numaranızı ve seri numaranızı yazmanız gerekli. Bir çok insan bu bilgileri vermekten çekiniyor ama paparanın güvenilirliği ile koruma sistemleri sayesinde bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Bu yüzden gönül rahatlığıyla bu bilgileri papara’ya gönderebilirsiniz.

PAPARA VE PAPARA KART NASIL KULLANILIR?

Papara uygulamalarını ve papara kartı kullanmak ciddi derece’de basit. Heleki bir kaç işlem yaptıktan sonra her türlü işlemini ezberlemiş olacaksınız. Papara kart sayesinde bütün ATM’lerden para çekebilir veya para yatırabilirsiniz. Papara ve Papara kart bütün dünyalarda geçerlidir ve papara kartı pos cihazı olan her yerde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir papara kullanıcısı başka bir papara kullanıcısına kişiye özel olan papara numarası sayesinde para gönderebilir. Bunun yanında banka hesaplarınızdan papara hesabınıza para gönderebilir veya papara hesabınızdan banka hesaplarınıza para gönderebilirsiniz.

PAPARA KART NASIL ALINIR? PAPARA KART NEDİR?

Papara kart online cüzdanınızın fiziksel halidir. Öncelikle papara kart’a sahip olmak için hesabınızın onaylı olması gerekir. Hesabınızı maksimum 5 dakika içerisinde onaylatabilirsiniz. Öncelikle elimizde 4 farklı kart türü vardır. Bunlar papara black card, papara lite card, papara edu card ve papara sanal kart’dır.

PAPARA SANAL KART

Adındanda belli olduğu gibi bu bir sanal kart’tır. Bu kartı oluşturduğunuzda elinize bir şey geçmez sadece sanal ortamda bir kartınız olmuş olur ve bununla sadece internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal kartı oluşturduğunuzda kart numarası direk oluşur ve kartınız anında sanal olarak teslim edilir.

-Tüm dünyada kullanılabilir.

-CashBack ile seçili platformlarda hemen para kazanabilirsiniz.

PAPARA BLACK CARD

Papara black card diğer kartlar arasında en avantajlısı diyebiliriz. Uygulama üzerinden veya papara’nın resmi web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Bu kart adınıza özel hazırlanır ve sadece size teslim edilir. Bu karta başvurunuzu yaptıktan sonra 1 hafta içerisinde evinize teslim edilmektedir. Bu kartın hiç bir şekilde masrafı yoktur. Aylık kart aidatı ödemezsiniz veya kartı satın alırken kargo dahil hiç para ödemezsiniz. Üstüne kartın sağladığı avantajlarıda eklediğimizde en iyi kart bu gibi gözüküyor.

-Tüm dünyada kullanılabilir.

-Kartın hiç bir masrafı yoktur.

-CashBack ile seçili platformlarda hemen para kazanabilirsiniz.

-ATM den para yatırabilir yada para çekebilirsiniz.

-Bu kart ile temassız ödemeler yapabilirsiniz.

-Hesabınızın limiti 500.000 TL’dir.

PAPARA EDU CARD

Papara edu card özelliklede küçük yaştaki öğrenci kardeşlerimizin kullanabileceği bir kart’tır. Okul kantinlerinden veya okul yönetiminde bedava olarak alınılabilir ve papara hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

-Tüm dünyada kullanılabilir.

-Kartın hiç bir masrafı yoktur.

-CashBack ile seçili platformlarda hemen para kazanabilirsiniz.

-ATM den para yatırabilirsiniz.

-Okul kantinlerinde temassız ödeme özelliğini kullanabilirsiniz.

-Kişilerinize ekli kişilerden harçlık alabilme özelliğinizi kullanabilirsiniz.

PAPARA LİTE CARD

Bu kartın 4 farklı rengi vardır. Resimde de gördüğünüz gibi. Belli başlı satış noktalarından satın alınabilir. Satın alırken sizden 5 TL ücret isterler ama kartı hesabınıza tanımladığınızda papara size bu ücreti iade edecektir. Yani bu kart’ta tamamen ücretsizdir.

-Tüm dünyada kullanılabilir.

-Kartın hiç bir masrafı yoktur.

-CashBack ile seçili platformlarda hemen para kazanabilirsiniz.

-ATM den para yatırabilirsiniz.

Bu kart ile temassız ödemeler yapabilirsiniz.

-Hesabınızın limiti 50.000 TL’dir.

PAPARA AVANTAJLARI

-Papara kart sayesinde 7/24 işlem yapabilirsiniz. Zamanı önemsemeden istediğiniz zaman para yatırabilit veya para çekebilirsiniz.

-Papara diğer bankalar veya ön ödemeli kartlar gibi sizden komisyon çekmez. Bu yüzden papara diğerlerine göre daha avantajlıdır.

-İnternetten alışveriş yaparken hepimiz maalesef ki web sitelerine güvenemiyoruz ama papara burada sorunu çözüyor. Siz papara ile alış veriş yaparken karşı taraf hiç bir şekilde sizin kişisel bilgilerinizi görmüyor. 

-Papara cashback özelliği ile belli başlı platformlara üye olurken harcadığınız paranın yarısını geri alabilirsiniz.

-Papara ile internet üzerinden alış veriş yapmak dışında faturalarınızıda ödeyebilirsiniz.

-Paparanın uygulamasından daha ucuza oyun e-pinleri satın alabilirsiniz.

Sonuç olarak düşünürsek papara bir çok banka kartından veya ön ödemeli kartlardan önde geliyor. Bu yüzden paparayı seçmemiz bizim için daha avantajlı.

Yorum Yap