Seo Nedir? SEO Neden Bu Kadar Önemli? Seo hakkında bilgiler 2021


Seo hakkındaki bilgileri, seo’nun önemini, seo’nun neden bu kadar olduğu ve seo hakkında diğer bilgileri edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

SEO teriminin açılımı Search Engine Optimization olup, Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu şeklindedir. Arama motorlarındaki organik aramalarda internet sitesinin üst sıralarda gözükmesi için bir takım kurallar koyulur. Organik arama ile kast edilen arama motorunda ücretli reklamlardan etkilenmeden çıkan arama sonuçları kast edilmektedir. Organik arama sonuçları, aranılan kelimenin konuyla ilgi düzeyine göre sıralanmaktadır. Organic arama sonuçları bu nedenle reklam içermez ama haritalar, görseller, makaleler veya bilgi grafiği gibi arama pasajlarını içerebilir. Siteye daha fazla trafik almak ve sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO çok önemlidir. SEO kurallarına uygun bir şekilde makale yazmanız, site açmanız veya sitenizi düzenlemeniz arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanızı ve daha fazla organik trafik almanızı sağlar.

SEO’nun iki amacı vardır. Birincisi, kullanıcıların internette neler aradıklarının anlaşılmasını ve böylece onların ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılayacak içeriklerin üretilmesini sağlamaktır. İkincisi, arama motorlarının bulabileceği, endeksleyebileceği ve içeriğini anlayabileceği internet sitelerinin yapılmasına yardımcı olmaktır.

  • Arama motoru kullanıcılarının çoğu (%70’ten fazlası) arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) çıkan sonuçlardan ilk beşine tıklama eğilimindedir. Bu yüzden internet sitesinin ilk sonuçlarda gözükmesi önemlidir.
  • SEO sadece arama motorları ile ilgili değildir. İyi bir SEO hakimiyeti kullanıcı deneyimini ve internet sitesinin kullanılabilirliğini geliştirmek için önemlidir.
  • Kullanıcılar arama motorlarına güvenmekte ve bu yüzden kullanıcının aradığı anahtar kelimelerin ilk sıralarda çıkması internet sitesinin güvenilirliğini artırmaktadır.
  • SEO, internet sitesinin sosyal mecralarda tanıtımının yapılması için iyidir. Kullanıcılar Google veya Bing gibi arama motorlarından buldukları internet sitelerini Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya araçlarında daha fazla paylaşmaktadırlar.
  • Bir internet sitesinin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için SEO önemlidir. Birden fazla yazara sahip olan internet siteleri doğrudan veya dolaylı yollardan SEO’lardan daha fazla yarar sağlamaktadır. Doğrudan olarak organik trafiğin artırılmasında, dolaylı olarak bir içeriğin internet sitesinde yayımlanmadan önce ortak bir çerçeveye (kontrol listeleri )sahip olmalarıdır.
  • SEO size bu yarışta birkaç adım öne geçirecektir. Eğer iki internet sitesinde aynı şey satılıyorsa (veya aynı içerik varsa) arama motoruna uyum sağlayan (optimize edilmiş) internet siteleri daha fazla müşteri çekmekte, daha fazla satış yapmakta veya daha fazla ziyaretçi elde etmektedirler.

Yorum Yap