Sid Meiers Civilization VI Ücretiz Oldu


Epic Games Bir Oyunu Daha Ücretsiz Yaptı

   Epic Games durdurulamıyor.  Steam üzerinde 219 TL ile satışa sunulan Civilization 6 oyunu an itibarı ile Epic Games üzerinde ücretsiz. Oyunu almak için sadece Epic Games Store uygulmasına girip oyunu satın almak zaten ücretsiz olduğunu göreceksiniz. Strateji severler için harika olan bu oyun fanları da bu sayede oyunu ücretsiz bir şekilde oynama fırsatına erebilirler. Şu anda sitelerde yoğunluk olduğu için almanız biraz zor olabilir. Ama zaten buna GTA’dan alışkınız değil mi ? Hala ücretsizken bu fırsatı kaçırmayın iyi oyunlar.

Civilization Nasıl Bir Oyun ?

   Strateji türünün babası olarak da nitelendirilebilen bir oyun. Amacımız aldığımız medeniyetin başında kalarak kendi imparatorluğumuzu kurarak diğer ülkelerle yarışmaya çalışmak. Tabi ki burada birçok diplomatik ve stratejik kararlar da devreye gireceği için gerçek bir devlet başkanı gibi dikkatli olmanız gerekiyor.  6 oyunda grafiklerin de gelişmesiyle beraber serinin zevki daha da artmaya başladı zaten strateji severlerin mutlaka bildiği bir oyun olduğu için oyunu çok açıklamama gerek yok ama son yani 6. oyunda yapay zekaların da geliştiğini söyleyebilirim. Bu da demek oluyor ki kararları verirken 2 hatta 3 kere üstünde düşünmeniz gerekiyor. Stratejinin atası olarak kabul edilen oyun ücretsiz olmuşken strateji çok sevmeseniz de bir şansı hakediyor bence. 

   Oyun strateji tarafında büyük ilgiyle karşılandığı için bir hayli fazla hayran kitlesine sahip. Bu yüzden zaten oyun serileri çıkar çıkmaz Steam ya da diğer platformlar üzerinden çok fazla miktarda satış yapılıyor. Yani asıl hayranları zaten bu oyuna verdiği paraya asla pişman olmuyor, böyle ki bu para bir hayli fazla gözükse de.

Epic Games Bedavalara Devam Edecek Mi? 

   Strateji türüne fazla ilginiz yoksa üzülmeyin çünkü Epic Games’in durmaya niyeti yok. Bu oyundan sonra 2 bomba oyun da yakında Epic Games üzerinde ücretsiz olacak onları da bekleyebilirsiniz onlar ücretsiz olduğu zaman yine paylaşım yağacağız zaten merak etmeyin. Şimdi bu 2 bomba oyunun ne olduğuna gelelim isterseniz.

   İlki FPS severlerin bildiği kendine has tatlı grafiklerle karşımıza çıkan Borderlands: Handsome Collection bu kolesiyon içeriği saymakla bitmez oyunun yanında sayısız dlc de bu paketle beraber size gelecek. Diğer oyun ise daha çok hayatta kalma tarzında oyun severlerin daha yakından tanıdığı ARK: Survival Evolved bu oyun da eski dinazor çağında geçen bir hayatta kalma oyunu. Bu 2 oyun yakında Epic Games tarafından ücretsiz olacak fırsatı kaçırmak istemiyorsanız takipte kalın.

 

Yorum Yap