Sınav Öğrencileri İçin Uygulama Önerileri


sınav öğrencisinin zamanı çok kıymetlidir biz onlar yerine işlerine yarayacak uygulamaları bulduk ve kısaca anlattık.

Sınav Öğrencileri İçin Uygulama ÖnerileriSınav Öğrencileri İçin Uygulama Önerileri

Teknoloji hayatımızı gerek olumlu gerekse olumsuz birçok açıdan değiştirmiştir. Bu yazımızda sınava hazırlanan öğrenciler için teknolojinin nimetlerinden faydalanmaları adına bir derleme yaptık. Zamanı çok kıymetli olan öğrenci arkadaşlarımız için lafı fazla uzatmadan başlayalım.

 1. Alarmy

Sabah uyanma sıkıntısı çekenler için harika bir çözüm yolu. Uygulamanın içerisinde birden fazla alarm kapatma yolu var. Bunlar arasında önceden belirlenen bir fotoğraf karesini tekrardan çekmek, matematik problemi çözme, barkod okutma, telefonu sallama, adım atma gibi yöntemler bulunmaktadır.

 1. Quizlet

Herhangi bir şeyi ezberlemek için kullanacağınız kaliteli bir uygulama. Uygulama içinde önceden başkaları tarafından belirlenmiş kartlardan veya kendinize hazırladığınız özgün içerikli kartlarla bilgileriniz pekiştirebilir ezber yapabilirsiniz. Üstelik oyun oynayarak bunları yapabileceğiniz seçenekler var. Bu oyunlarda başkaları ile de yarışıyorsunuz. Yabancı dilden kimya dersine formüllerden tarihlere her alanda kullanabilirsiniz.

 1. Evernote

Güzel soruları kesip yapıştırıp bir ton zaman kaybederek rakiplerinizi sevindirmeyin. Bu uygulama ile soruların fotoğrafları üstüne not alabilir. Yada sadece yaratıcı notlar alabilirsiniz. Tüm cihazlarla senkronize olabilmesi not arama sorununu da ortadan kaldırıyor.

 1. Any Do

Plan sınava hazırlıkta en önemli şeydir düzeni sağlar stresi yok eder. 2011’de en iyi android  uygulaması seçilen bu online ajanda yaptığınız işleriniz için size minik hediyeler de veriyor.

 1. Google Keep

Mobil ve web sürümleri olan bir not alma uygulaması diğerinden iyi olmasın not alan arkadaşlarımız için bir diğer seçenek de bu.

 1. Photomath

Hayat kurtaran bir uygulama diyebiliriz zira pandemi sürecinden uzaktan eğitime geçen kuruluşlarda öğretmene soru çözdürme sıkıntısı başladı imkanlar dahilinde olsada bazen öğretmenlere atılmayan problemlerinizi siz en iyisi buraya atın. Uygulamaya karşı güvensizliğiniz olmasın beklenenden daha iyi bir performans alacağınızdan eminim.

 1. Öğrenci Asistanı

Ders programınızı kaydedebileceğiniz, netlerinizi hesaplayabileceğiniz derslerinizi alarm ile takip edebileceğiniz kullanışlı bir uygulama

 1. Tarih Kartları

Tarihle arası iyi olan ve standart sapmada bu dersle öne geçmek isteyen arkadaşlar için bir uygulama. Konulara göre ayrılmış yüzlerce soru ve  KPSS , TYT, AYT, LGS gibi sınavlardaki en zor soruları hedefleyerek, standart sapmada öne geçmenize yardımcı olabilecek.

 1. Forest: Stay Focused

Çok iyi düşünülmüş bir odaklanma uygulaması. Uygulamada odaklanacağınız süre zarfını seçiyorsunuz siz işinizi yaparken uygulamada seçtiğiniz ağaç dikiliyor. Şayet uygulama dışını çıkarsanız ağacınız ölüyor. Pro sürümde önceden seçtiğiniz uygulamalara girebiliyor ve gerçek ağaç dikme fırsatı yakalıyorsunuz. Aynı zamanda verimlilik vb. konularla ilgili istatistiklerinizi de elde edebiliyorsunuz.

 1. ÜniversiteGo

Sınava hazırlanan bütün öğrenciler için konularını, çözmüş oldukları soruları ve deneme sonuçlarını istatistiksel ve grafiksel olarak takip etmelerini sağlayan bir uygulama. Fakat son yorumlara bakınca bir şeylerin ters gittiği anlaşılıyor.

 1. Quality Time

Bazı akıllı telefonlarda zaten bulunun dijital sağlık işini yapıyor. Hangi uygulamada ne kadar vakit geçirdiğiniz göstererek kendinizi kontrol etme fırsatını size tanımış oluyor. Böylece gereksiz zaman kaybını fark ederek azaltmaya yönelik çalışmalara yapabilirsiniz.

 1. Lala TYT, YKS

Özel sınıflara katılabilir deneme çözebilir ve neticesinde geniş bölgelerde sıralamanı görebilirsin. Eve kapanıp rakiplerinden bi haber olma bu gibi online denemeler nerede olduğunu görmek için çok önemli

 1. Sınav Hocası

Çıkmış sorular, sorularla düellolar, fikir alışverişi…

    14.Soru Hatırlatıcı

Bu uygulama yapamadığınız soruların size hatırlatılması için yapılmış ve maçına şahane bir şekilde hizmet eden öğrenci dostu bir uygulama. Hatırlamak istediğiniz sorunun fotoğrafını çekip, konusunu girdikten sonra istediğiniz tarih ve saatlerde istediğiniz aralıklarla soruyu tekrar çözmeniz için size bir bildirim atıyor. Böylelikle en önemli şeyi yapmış oluyorsunuz yani yapamadığınız sorunun çözümünü öğreniyorsunuz. Test çözmenin de amacı bu değil mi zaten tekrar ve yapamadığın yerleri görme.

Etiketler:

Yorum Yap