Son Zamanların En İyi 5 Komedi Filmi


Merhabalar sitemizin sevgili okurları! Bu içeriğimizde sizler için son zamanların en iyi 5 komedi filmini kısa kısa özetledik. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu koronavirüs günlerinde, hayatın gündelik stresini ekran başında atmak en doğru seçenek diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Daha fazla izleyecek film aramayın, çünkü biz sizler için derledik. Buyurun listemize.

Truman Show

Listemizi Truman Show ile açmak en doğrusu olacaktır diye düşündük. Çünkü bu filmde hem sesinizi komşulara kadar duyuracak kahkahalar atmak hem de içinizi ısıtacak duyguları bir arada yaşamak mümkün. Filmimizin konusunu kısaca özetlemek gerekirse;

Truman Burbank, ideal bir hayat sürmektedir. Güzel bir adada, güzel eşiyle birlikte sevdiği bir de işi vardır. Ancak bunların hepsi bir televizyon şovu için oluşturulmuş kurmaca bir dünyadan ibarettir ve üstelik bundan kendisinin haberi dahi yoktur. Truman’ın, doğduğu günden filmin geçtiği 30. yaşına kadar her anı kesintisiz bir televizyon şovu olarak yayınlanmaktadır ve hayatında tanıdığı herkes aslında bir figürandan ibarettir. Truman günün birinde öldüğü sandığı babasını caddenin ortasında görmesiyle birlikte yaşadığı adanın, yaptığı işin hatta eşinin bile gerçekliğini sorgulamaya başlayacaktır.

Ağır Siklet (Here Comes The Boom)

Listemizin ikinci sırasına bir Kevin James filmi yerleşiyor. 2012 – ABD yapımı bu filmde Scott Voss isimli bir biyoloji öğretmenini canlandıran Kevin James komedi konusunda ustalığını konuşturuyor.

Her şey bir biyoloji öğretmeninin çalıştığı lisede müdürün, öğrencilerin müzik aktivitelerine ayrılan bütçeyi kesmek istemesi ile başlar. Scott Voss işsiz kalacak olan müzik öğretmeni arkadaşını ve müzik çalışmalarına devam etmek isteyen öğrencilerin hayallerini kurtarmak ister. Kendini ön plana atar ve gerekli parayı bulmaya karar verir. Fakat parayı bulabilmesi için elindeki tek seçenek kafes dövüşü yapmaktır. Peki, 42 yaşındaki bir biyoloji öğretmeni kafes dövüşüne katılırsa ne olur? Buyurun izleyelim.

50 İlk Öpücük (50 First Dates)

Beyninizin geçirdiğiniz bir kazadan sonra hiç yeni anılar edinemediğini ve her sabah uyandığınızda aslında seneler önce yaşadığınız bir günü sanki dün yaşanmış olarak hatırladığınızı düşünün. Lucy Whitmore (Drew Barrymore)’un hayatına hoş geldiniz. Lucy Whitmore herşeyden habersiz her gün kazadan önce hatırladığı son günü tekrar tekrar yaşarken karşısına Henry Roth çıkar. Lucy’nin durumundan habersizken ona aşık olan Henry bu durumu öğrendiğinde onu her gün kendisine aşık etmek için çabalayacaktır.

Bay Evet (Yes Man)

Gülmekten karnınıza ağrılar sokacak klasik bir Jim Carrey filmi sizlerle. Tamamen içine kapanık, asosyal bir adam bir iddia uğruna her şeye evet demeye başlarsa ne olur? Bu fikir etrafında şekillenen bu filmde asosyal bir adamın kendine ördüğü duvarları yıkıp sosyalleşmeye çalışırken başına gelenler sizleri çok eğlendirecek.

Yeşil Yaban Arısı (The Green Hornet)

Tek bildiği gününü gün etmek olan bir gence, babasının ölümünden sonra dev bir medya şirketi miras kalmıştır. Peki, Britt Reid (Seth Rogen) bu medya şirketi ile ne yapacaktır? Şirketi kullanarak suçluları ortaya çıkaracak ve tıpkı bir süper kahraman gibi giyinip suçluların peşinden gidecektir. Mekanik işlerinde inanılmaz yetenekli çalışanı Kato ( Jay Chou) ise ona bu macerada eşlik edecektir.

Yorum Yap