Son Zamanların En İyi Beş Mobil Oyunu


Merhaba sevgili oyun severler! Sizlerin de bildiği üzere son yirmi yılda cep telefonlarının inanılmaz gelişmesi ile oyun sektörü yerini yavaş yavaş mobil oyunculuğa bırakmaya başlamış durumda. Dokunmatik telefonların ortaya çıkması bizlere daha kolay bir internet ve sosyal medya erişimi sunduğu gibi aynı zamanda telefonlarımızı da birer oyun durağı haline getirdi. Biz de sizler için tüm bu güzel oyunlardan birkaçını derledik. İsterseniz şöyle bir göz atalım.

Son Zamanların En İyi Beş Mobil OyunuSon

Hungry Shark Evolution

Hungry Shark Evolution

Hungry Shark Evolution bir Ubisoft Entartainment oyunudur. Yaklaşık 103 MB boyutu bulunan bu oyun telefonunuzda fazla yer kaplamadan sınırsız eğlenceye olanak verir nitelikte. Bu oyunumuzda genel amacımız hayatta kalmak için köpekbalığımız ile yiyebildiğimiz kadar çok yemek. Yedikçe büyüyen köpekbalığımızı kazandığımız altınlarla geliştirebiliyoruz. Aynı zamanda oyun bize ilerledikçe gerçek hallerine çok yakın ya da tarih öncesi birden çok çeşitte köpek balığını kullanma seçeneği de sunuyor. Öyleyse hadi, iyi oyunlar!

Archero

Archero, Habby’e ait bir okçuluk oyunudur. Okçuluğa ilgi duyan herkesin beğenerek oynayabileceği bir oyun olduğunu düşünmekteyiz. Oynarken oyunun kontrolünün oldukça basit olduğunu göreceksiniz. Oyunda nişan almak ile uğraşmanıza gerek yoktur. Birden çok karakter seçeneği sunan bu oyunda karakterinizi oyunda elinize geçen birçok kıyafet parçası ile güçlendirebileceksiniz. Okçu karakterinizle karşınıza çıkan canavarlar ile savaşmayı temel alan bu oyunda çok fazla sayıda karakter, kıyafet ve canavar çeşidi ile asla sıkılmayacaksınız.

Idle Miner Tycoon

Idle Miner Tycoon oyunu Kolibri Games’e ait 136 MB boyutunda bir oyundur. Madenciliğe ilgi duyanlar için mükemmel bir oyun olmakla birlikte sizleri oyunda elinize geçen paraları biriktirmeye, doğru yere yatırım yapmaya yani akıllıca harcamaya teşvik eden mükemmel bir finans oyunu olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Oyunda bir adet maden ile başlıyorsunuz ve para kazandıkça ok sayıda maden açıp geliştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda ilerledikçe birbirinden çok çeşitli madenler çıkarmanız da mümkün.

Jetpack Joyride

Halfbrick Studios, bu 122 MB boyutundaki oyununda, oyunun adından da anlaşılabileceği gibi bizleri eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Çılgın bir bilim adamı geliştirilen son teknoloji sırt motorunu alıp uçmaya başlarsa ne olur? Üstelik sırt motoru oldukça süratli ve karakterimizin yolda karşısına çıkan birçok engel var. Bunlara çarpmadan en fazla ne kadar ilerleyebilirsiniz? Deneyin ve görün!

Kafa Topu 2

Futbol birçoğumuzun belki de en çok sevdiği spor dalıdır. Gol atmanın verdiği o muhteşem heyecanı tarif etmek pek de mümkün olmuyor doğrusu. İşte bu oyunda gol heyecanı sonuna kadar yaşayacaksınız. Oyunda futbol gerçek hayattaki 11 kişilik takım sisteminden ziyade tek bir karakter ile oynanıyor ve karakterimizin kafası epey bir büyük. Eh adı üstünde Kafa Topu bu! Öyleyse hadi eğlenceye.

Yorum Yap