TAKILARIN ÖNEMİ


Ten renginize ve kıyafetlerinize uyumlu takı seçimi nasıl yapılır? Teninizle bütünleşen mükemmel takı önerileri.

TAKI NEDİR?


Takı değerine bakılmaksızın genellikle kadınlar tarafından kullanılan aksesuardır. Modern adı bijuteri olsa da genellikle halk arasında takı denir. 


TAKININ TARİHİ


Takının tarihi çok eskilere dayanır. Eskiden insan oğlu büyü, tılsım ve şeytani güçlere inandığı için takıları kendilerini korusun diye takarlarmış ama bir süre sonra insanlar takı’yı bedeni daha güzel ve etkileyici bir hale soktuğunu düşündükleri için artık takıyı aksesuar olarak kullanmışlar.

TEN RENGİNİZLE VE KIYAFETİNİZLE UYUMLU TAKI SEÇİMİ NASIL YAPILIR?


Takı ve aksesuar seçimi insanlar için her zaman zor olmuştur çünkü küçük bir hata ile bütün kombin bozulabilir. Özelliklede önemli günlerde bu durum insanların çok fazla canını sıkmaktadır. Aslında takı ve aksesuar seçimi düşünüldüğü kadar zor bir iş değildir. Küçük püf noktaları ile en iyi kombin’i siz yapabilirsiniz. Her şeye uyumlu bir renk ve bir ton olduğunu sakın unutmayın. Sizin için nasıl takı seçimi yapmalısınız bunu derledik:


-TAKILARINIZI ELBİSENİZİN RENGİ İLE EŞLEŞTİRİN

Bu ilk adımımız. Takı seçiminde elbisenizin rengi en önemli şeylerden biridir. Eğer renkler uymazsa en baştan kaybedersiniz. Bu yüzden renkleri ve tonları birbirine uydurmak çok önemli. Mesela pembe bir elbise giyiyorsanız buna en uygun takı rengi pembe veya gül renkli aksesuarlardır. Buna ten rengi de dahil gidip ten renginizle çok alakasız bir renk kullanmanız çok saçma olur.


-TAKILARINIZI ELBİSNİZDEKİ BİR AYRINTI İLE EŞLEŞTİRİN


İkincil bir alternatifimiz var. O da küçük ayrıntılar ile aksesuarlarınızı eşleştirmek. Örneğin elbisenizde yeşil renkte detaylar var. Sizde b detaylardan faydalanıp takınızı aynı renkte seçebilirsiniz.

-ÖNEMLİ BİR KURAL


Sakın ama sakın parlak bir elbise giyiyorsanız parlayan ve gösterişli bir takı veya aksesuar kullanmayın çünkü elbisenizde olan gösteriş onu boğar ve takı kullandığınız fark edilmez bile.


TENİNİZLE BÜTÜNLEŞEN MÜKEMMEL TAKI ÖNERİLERİ


Takı seçiminde elbise ile takının birbirine uyması ne kadar öenmli olsada ten rengi daha önemlidir. Peki hangi ten rengi için ne tarz bir takmalısınız?


1- BEYAZ TEN RENGİNE SAHİP İNSANLAR

Eğer beyaz ten rengine sahipseniz işiniz zor değil. Beyaz ten rengi hemen hemen her türlü takıya uyar ama illa ki bir şey söylemem gerekirse bu ten rengi için gold tonlardaki kolyeleri kullanabilirsiniz.


2- KUMRAL TEN RENGİNE SAHİP İNSANLAR


Kumral ten rengine sahip birisiyseniz işiniz biraz zor ama uyumu yakaladığınızda efsane bir görüntüye sahip olursunuz. Şimdi gelelim ne tarz takı kullanacağınıza. sakın ama sakın gold tonları veya koyu tonlar kullanmayın. Kullanmanız gereken renkle daha çok açık renkler ve soft renklerdir.


3- BUĞDAY TEN RENGİNE SAHİP İNSANLAR


Eğer buğday ten rengine sahipseniz genel olarak rose tonlarında takılar veya aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ayrıca canlı renkler bu ten rengine çok yakışacaktır.

4- ESMER TEN RENGİNE SAHİP İNSANLAR

Eğer esmer ten rengine sahipseniz parlak ve canlı renkler size asillik katacaktır bu yüzden bu tarz renkleri tercih etmelisiniz.


2020 SONBAHARINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN TAKI MODELLERİ VE TRENDLER


2020 Sonbaharında genel olarak minimalist takılar ve aksesuarlar geri plana atıldılar. Artık genel olarak abartı ve büyük küpeler kullanılıyor. Örnek vermek gerekirse:-İnci Küpeler
-DIY Takılar
-Statement Küpeler
-Kış Halhalları
-Yaka Kolyeler
-Heavy Metal Takılar
-Avize Küpeler
-Zincir Kolyeler
-Transparan Takılar

Yorum Yap