Tek Solukta İzleyeceğiniz Netflix Mini Dizileri


Dizi severlerin gözdelerinden olan mini diziler, az ama dopdolu bölümleri ile hemen herkesin gönlünde taht kurmuş durumda. Bu yazımızda, en sevdiğimiz Netflix mini dizilerini sizler için bir araya getirdik.

UNBELIEVABLE

Unbelievable, Marie Adler adlı bir genç kızın tecavüze uğradığını söylemesiyle başlıyor., Marie ifadesini verirken, polisin ona inanmadığını ve söylediklerinden kuşku duyduğunu fark ediyor. Dizinin diğer karakterleri ise, benzer bir tecavüz davasını araştıran iki kadın dedektif. Dizi, farklı zamanlarda gerçekleşen bu iki tecavüz olayının ayrı ayrı, fakat birbirine paralel bir şekilde anlatılması ile devam ediyor. Unbelievable, gerçek olaylara dayandığından insanı oldukça etkileyen bir yapım. Tek oturuşta bitirilebilecek kadar akıcı olmasının yanında, senaryonun daha iyi olabileceğini düşünüyoruz.

Tür: Dram

Bölüm sayısı: 8

Yayın tarihi: 13 Eylül 2019

Oyuncular: Kaitlyn Dever, Merritt Wever, Toni Collette, Danielle Macdonald

WHEN THEY SEE US

 Yaşanmış bir hikayeden esinlenen diğer bir mini dizi de When They See Us. Bu dizide, 1980’lerde tecavüz  suçlaması ile karşı karşıya kalan beş gencin hikayesi anlatılıyor.  Amerika’nın yakın tarihine Central Park Beşlisi olarak geçen bu gençlerin haksızlıklarla dolu hikayesi, Amerikan adalet sisteminin gerçeklerini gözler önüne seriyor.

Tür: Suç

Bölüm sayısı: 4

Yayın tarihi: 31 Mayıs 2019

Oyuncular: Jharrel Jerome, Asante Blackk, Freddy Miyares, Felicity Huffman, Vera Farmiga

UNORTHODOX

Hasidik Yahudi toplumunun bir üyesi olan Etsy, New York’da doğup büyümüştür. Hamile kalamaması üzerine evliliğinde sorunlar yaşar ve bu hayattan kurtulup yeni bir başlangıç yapmak ister. Berlin’de yaşayan annesini bulma umuduyla Almanya’ya kaçan Etsy, burada çok farklı bir dünya ile tanışacaktır. Deborah Feldman’ın otobiyografik kitabından esinlenilen bu mini diziyi tek oturuşta bitireceğinizden eminiz.

Tür: Dram

Bölüm sayısı: 4

Yayın tarihi: 26 Mart 2020

Oyuncular: Shira Haas, Amit Rahav, Aaron Altaras, Jeff Wilbusch, Alex Reid

RUSSIAN DOLL

Russian Doll, 36. doğum gününde ölen ve zaman döngüsüne sıkışarak öldüğü güne tekrardan başlayan Nadia’nın hikayesini anlatıyor. Zaman döngüsünden kurtulmaya çalışan Nadia’yı, bu süreçte bir sürpriz beklemektedir.

Tür: Komedi/Drama

Bölüm sayısı: 8

Yayın tarihi: 1 Şubat 2019

Oyuncular: Natasha Lyonne, Charlie Barnett, Greta Lee, Elizabeth Ashley, Rebecca Henderson

THE PEOPLE V. O.J. SIMPSON

Gerçek bir cinayet davasına dayanan bu dizide, ünlü futbol oyuncusu O.J. Simpson’ın cinayetle suçlanması ve sonrasında gelişen dava süreci ele alınıyor. Dizi, O.J. Simpson davasındaki detayları olabildiğince gerçekçi bir şekilde işlerken, davada yer alan iki tarafın da kullandığı gizli taktikleri gün yüzüne çıkarıyor. Günümüzde bile hala tartışmalı davalar arasında yer alan O.J. Simpson davası, bu dizi ile tekrar gündem olmuş gibi görünüyor.

Tür: Suç

Bölüm sayısı: 10

Yayın tarihi: 2 Şubat 2016

Oyuncular: Cuba Gooding Jr., John Travolta, Sarah Paulson, David Schwimmer, Darren Criss

Yorum Yap