The Croods A New Age Animasyon Filmi – İki Ailenin Çatışması


The Croods A New Age filmi çocuklar ve animasyon filmseverler için güzel bir film önerisi. Filmin konusunu, kimlerin seslendirdiğini ve filmle ilgili ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için bu yazıyı hazırladık.

The Croods A New Age Animasyon Filmi – İki Ailenin Çatışması hakkında

Filmin Konusu

Dünyanın sonu gibi çeşitli tehlikelerden, felakatlerden kendilerine düşen paylarını alıp, hayatta kalmayı başaran Crood ailesinin başı şimdiye kadar başlarına gelen her şeyden çok farklı bir tehlike ile derttdire: Başka bir ailenin varlığı.

Ailenin yaşamak için yeni bir yere ihtiyacı vardır. Yuva diyebilecekleri yeni bir yer bulmak umuduyla dünyaya açılmaya karar verirler. Tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri cennet gibi bir yer keşfettiklerinde bütün sorunlarının ortadan kalktığını düşünürler. Bu hayali gerçekleştirmenin önünde tek bir engel vardır. Zaten burada bir aile yaşamaktadır. Betterman ailesi. (Bettermans: Daha iyi, gelişmiş insanlar anlamına geliyor. Filmin posterine bakıldığında verilmek istenen mesaj açıkça anlaşılıyor. Bizim geri kalmış aileye karşı daha gelişmiş bir aile imajı çiziliyor).

Betterman ailesi; gelişmiş ağaç evleri, muhteşem icatları ve sulama sistemleriyle yetiştirilen taze sebze ve meyveleriyle evrim ağacında Crood ailesinin birkaç basamak üstünde duruyor. Crood’ları misafir olarak kabul ettiklerinde mağara insanları ile modern aile arasındaki çatışmalar da kaçınılmaz oluyor.

Her şey çığırından çıkmış gibi görünürken yeni bir tehdit beliriveriyor ve her iki aile evlerinin güvenli duvarlarının dışına çıkıp yeni bir maceraya atılıyorlar. Bu macera aralarındaki farklılıkları kucaklamaları, birbirlerinden güç alıp geleceklerini birlikte şekillendirmeleri konusunda aileleri teşvik edecektir.

Filmi Seslendirenler

Nicolas Cage (Grug)

Emma Stone (Eep)

Ryan Reynolds (Guy

Catherine Keener (Ugga)

Cloris Leachman (Gran)

Clark Duke (Thunk)

Leslie Mann (Hope)

Peter Dinklage (Phil)

Kelly Marie Tran (Dawn)

Film Ekibi

Yönetmen: Joel Crawford

Yapımcı: Mark Swift

Senaryo: Kevin Hageman & Dan Hageman ve Paul Fisher & Bob Logan

Film Hakkında İlginç Bilgiler

  • Animasyonu Universal Pictures tarafından yapılan film, pandemi sürecinde haftalık en iyi açılışı yapanlardan bir tanesi oldu. Şükran Günü haftasında da 14.2 milyon dolara varan bir hasılata ulaştı.
  • Pandemi sürecine uyum sağlamaya çalışan sektörlerden birisi de sinema sektörüydü. Sinema salonuna gitmeden alacağınız online biletlerle filmi evlerinizde izleyebiliyorsunuz. The Croods filmi içinde online biletler satıldı. Tıpkı sinema salonunda olduğu gibi bu online gösterilerde gösterim saatini kaçırmamanız gerekiyor.
  • Filmde Betterman ailesi daha çok su ile, Crood ailesi de ateş ile temsil ediliyor. Kıyafetlerinin renkleri bile mavinin ve kırmızının bir karşıtlığı şeklinde.
  • Bu film Nicholas Cage’in animasyon alanında ilk, diğer filmlerinde ise üçüncü devam filmi. Bu animasyon aynı zamanda Nicholas’ın oyuncu olarak yer aldığı 100. filmi.
  • Devam filmi için en uzun ara rekoru bu filme ait. 5 sene arayla çekilen son iki Kung Fu Panda filmlerini de geçerek şimdilik birinci sıraya oturdu.

Animasyonun Fragmanı

Yorum Yap