Uluslararası Kısa Film Festivalleri 2021 – Çocuklar ve Gençler İçin KUKI Uluslararası Kısa Film Festivali 2021

Bu sene 14'üncüsü plânlanan Kuki Uluslararası Film Festivali 14-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilecektir. Yazıda festivale katılım koşulları detaylarına ulaşabilirsiniz. Son başvuru tarihi 25 Nisan 2021’dir.

Uluslararası Kısa Film Festivalleri 2021 – Çocuklar ve Gençler İçin KUKI Uluslararası Kısa Film Festivali 2021
Uluslararası Kısa Film Festivalleri 2021

KUKI Uluslararası Kısa Film Festivali'ne Katılım Yaş Grupları

 1. Çocuklar İçin Uluslararası Filmler (4 – 12 yaş)
 2. Gençler için Uluslararası Filmler (12 yaş ve üzeri)
 3. Belgesel Yarışması (10 yaş ve üzeri)
 4. Çevre Programı (8 yaş ve üzeri)
 5. Yarışma dışı tüm diğer festival kategorileri
 6. interfilm – 37. Uluslararası Kısa Film Festivali Berlin

Kuki Uluslararası Kısa Film Festivali’ne Katılım Koşulları

 • Filmlerin uzunluğu 20 dakikayı geçmemelidir. İki seneden daha eski (yani 2019 Ocak öncesi) filmler Kabul edilmeyecektir. Süresi 20 dakikayı aşan filmlerin dahil edilip edilmeme kararını KUKI Festivali verecektir.
 • Her bir başvurunun ücreti 8€’dur.
 • Tüm ülkelerden izletilen tür ve formattaki filmlerle katılabilmektedir.
 • Filmlerin festival seçilebilir nitelikte olması işin bir başvuru formuyla birlikte bir video dosyası VEYA DVD ön izlemesi festival ofisine 25 Nisan 2021 tarihinden önce ulaştırılmalıdır. Eğer söz konusu dillerden başka bi dil kullanıldıysa İngilizce veya Almanca altyazı zorunludur.
 • Festivale bütün türlerden katılım serbesttir. Başvurulan filmler, ortak festival olan 37. Uluslararası Kısa Film Festivali Berlin’de olmak üzere bütün festival kategorileri altında değerlendirilecektir.
 • Gösterim materyallerinin ve kopyalarının gönderim riskleri ve malyetleri gönderene aittir. Bu sebeple diğer festivallerden gönderilen filmler gönderen tarafından koordine edilmelidir.
 • Gösterim formatları yalnızca 35 mm, DCP ve Quicktime 1080p’dir. Filmin original dil başka bir dilse, İngilizce altyazı eklenmesi zorunludur. Bu kural Almanca dili içinde geçerlidir.
 • Materyaller ve Resimler Hakkında: Her bir başvuru için filmi tanıtıcı 1-2 kare resim (JPEG veya TIFF, min. 300dpi) + yönetmenin bir fotoğrafı ile filmografisi gönderilmelidir. Festivale katılım halinde festival gelen yayın organlarına film resimleri sağlanacaktır. Başvuru durumu ve festival yayın organları hakkında bilgilendirmelerin ulaşabilmesi için e-posta adresi zorunludur.
 • Film kopyaları festival süresince garanti altına alınmıştır. Tazminat istekleri film iade edildikten sonra 10 gün içerisinde yapılmalıdır. Mahkeme Berlin’dedir.
 • AB üyesi ülkelerin dışındaki ülkelerden gelen tüm paketlerin üzerinde şu gümrük beyannamesi açıkça görülecek şekilde eklenmelidir: “Yalnızca kültürel amaçlar içindir. Ticari değeri yoktur.” “For cultural purposes only. No commercial value”. Yine bu paketler için paket değerinin 10€’dan fazla etmediğini gösteren bir fatura iliştirmelilerdir (Hiçbir koşulda bu rakamdan daha fazlası verilmemelidir). Yanlış bildirimden kaynaklanan malyetler gönderenin hesabına yansıtılmaktadır.
 • Gönderici filmi interfilm Festivali’ne göndererek filmin gösterilmesini Kabul etmiş sayılmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra filmin geri çekilmesi mümkün değildir. Filmin başvurusu yapılmadan önce gerekli tüm izinlerin alınmış olduğundan emin olunmalıdır.
 • Tanıtım amacıyla filmden bazı kareler herhangi bir ücret karşılığı olmaksızın televizyon ve internet ortamında tanıtım yapılabilmesi amacıyla kullanılacaktır. Bu kareler 1 dakikayı geçmeyecektir. Festival için seçilen filmlerin tam versiyonları, yine tanıtım amaçlı olarak basın temsilcilerine gösterilecektir. Bu gösterimler şifre korumalı olacaktır.
 • Gösterim kopyaları festivalin başlamasından en az 21 gün önce, yani en geç 25 Ekim 2021 Pazartesi tarihinde ulaştırılmalıdır.
 • Festivale Kabul veya red duyurusu Eylül 2021’de e-posta yoluyla duyurulacaktır. Bu yüzden başvuru formuna geçerli bir e-posta girilmesi önemle rica olunur.
 • Video dosyaları veya DVD ön izlemeleri interfilm arşivinde saklanacaktır.
 • Festival sırasında bütün başvurulan filmler, festivalin başlangıç tarihinden itibaren 30 gün boyunca interfilm film kütüphanesinde yerel gösterim istasyonlarında akreditasyon sahiplerine sunulacaktır.
 • Seçilen filmlerin yapımcıları festival katıldıkları takdirde olası gösterimlerde filmlerini temsil etmekle yükümlü olacaklardır.
 • Yarışma dışı bir programda gösterim hâlinde (program başı en fazla 3 gösterim için) kişi başı 50€ ücret kesilecektir. Interfilm hangi filmlerin dahil edilip edilmeyeceğine karar verme hakkını saklı tutmaktadır.
 • Festivalden sonra film hakları sahiplerinin izniyle filmler ticari olmayan amaçlarla festival programı dahilinde gösterime sunulacaktır.
 • DVD ön izlemelerinin gönderileceği adres:

KUKI 14th festival

Interfilm Berlin Management GmbH

Straβburger Str. 55

10405 Berlin / Germany

 • KUKI festivali şimdilik bir hibrit etkinlik olarak plânlanmaktadır. Eğer mümkünse festival programları sinemalardaki festival gösterimlerine paralel olarak okul sınıflarında da gösterilecektir. Filmin festival seçilmesi hâlinde gelişmeler hakkında KUKI hak sahiplerini bilgilendirecek ve onlardan gerekli izinleri alacaktır.
 • Interfilm/KUKI Avrupa Veri Koruma Yönetmeliği temelinde çalışmaktadır. Verilerin korunmasını ciddiye almakta ve bu bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmamaktadırlar. Shortfilmdepot.com aracılığıyla yapılan başvurulardaki bilgiler interfilm’e aktarılmakta ve bu bilgiler interfilm tarafından saklanmaktadır. Aynı zamanda interfilm bu bilgileri, festival çalışmaları kapsamında film yapımcılarıyla iletişime geçmek için kullanmaktadır.