Ünlü Rapçi 6 Dogs Hayatını Kaybetti


6 Dogs kimdir? 6 Dogs nerelidir? 6 Dogs nasıl öldü? 6 Dogs nasıl ünlü oldu? 6 Dogs’un gerçek adı nedir? Rapçi 6 Dogs ile igili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Son yıllarda müziği ile sayısız hayrana ilham kaynağı olan 6 Dogs 21 yaşında hayatını kaybetti. 26 Ocak 2021 Salı tarihinde aramızdan ayrılan sanatçının ölüm nedeninin intihar olduğu raporlandı. Ölümünün ardından sosyal medyada taziye mesajları paylaşıldı. Twitter kullanıcısı Gwen Stacy şunları dedi:

“6 Dogs tanıdığım hoş sohbeti olan en nazik insanlardan birisiydi. Zorlukların değiştiremediği insanlardandı. Hayatımda ve anılarımda sonsuza kadar yer alacak. Çok gerçekçi. Cesaretlendirici. Çok esaslı. Cennette rahat uyusun.”

Yapımcı Benny Blanco’nun, 6 Dogs’ın ölümünden sonra yayımladığı taziyede mesajındaki sözleri:

“6dogs sizing favori sanatçınız olabilir… ama bana göre o en nazik, hayalci, sanat.ı, düşler aleminde gezen ve şiimdiye kadar tanıştığım en düşünceli ve sıcak ruhlardan bir tanesydi… senin bizi güldürme şeklin ve bize anlattığın o gülünç hikayelerin…”

6 Dogs Nasıl Öldü?

İlk başta ölüm nedeni ve öldüğü gün çok belirsizdi. Menajeri bu hikayeyi teyit etmek için salı günü kendisine ulaşamadı. Diğer bazı rapçilerin ve genç sanatçıyla beraber çalışan insanların haberleri doğrulaması ve onunla olan fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmalarıyla haberin doğru olduğu ortaya çıktı.

Kasımda Twitter üzerinden paylaştığı şu notlarda akıl sağlığı problemlerinin olduğunun ipuçlarını vermişti: “Eğer müzik dünyasında arkadaşlarınız varsa, arayın onları ve kontrol edin. Hepimizin içinde bulunduğu bu koşuşturmaca hiç hoş değil. Bazı günler kendimi bir super kahraman gibi hissediyorum”.

6 Dogs Nasıl Ünlü Oldu?

Atlanta kökenli sanatçının gerçek adı Chase Amick. Apple Music’teki biyografisine göre intihar, depresyon ve diğer karanlık konular üzerine yaptığı melodic şarkı serileriyle ünlü olmaya başladı. Rape ergenliğinde başlayan 6 Dogs dindar annesi sebebiyle müziğini gizli tutmak zorunda kaldı. 18 yaşında kız arkadaşıyla beraber yaşamak için ailesinin evinden ayrıldı. İlk şarkılarını 2016 yılında SoundCloud’a yükledikten sonra ölümüne kadar geçen sürede 140,000 takipçi kazandı. Viral melodilerinden bazıları şunlar: Flossing, Spooky ve Drifting. AllMusic’e göre en büyük hitlerinden bir tanesi sadece birkaç ay içinde milyonlarca kez yayınlanan “Faygo Dreams” şarkısıydı. Şarkının klibinde 6 Dogs bir kere bile gülmeyen, uyuşturucu kullanan ve sürekli tek gezen biri olarak görünüyor. Şarkılarındaki sözlerin çoğunluğu uyuşturucular, arabalar ve kız arkadaşlarla ilgili.

COVID-19 Teşhisi Konmuştu

2020 yılının yazında sanatçının attığı şu tweetden koronavirüse yakalandığı anlaşılmıştı: “Az önce covid testi yaptırdım ve sonuçlarım pozitif çıktı. Sadece çok kötü bir başağrım var. Çok sağlıklı biri olduğumdan iyi olacağım”.

Kaynaklar

Daily News

Rap-Up

Mail Online

Yorum Yap