Uzun Vadede Yükselebilecek Alt Coinler 2022


Sizler için geleceği parlak, yükselme potansiyeli olan, projesi sağlam ve güvenilir altcoinleri ve bu altcoinler hakkında önemli bilgileri paylaştık.

1. Açıklama

Hepimizin bildiği üzere özellikle son zamanlarda kripto paraların hemen hemen hepsi muhteşem artışlar yaşamış durumda. Bu artışlar sonucu kripto paralara girip parasını katlamak isteyen sayısı çok fazla çoğaldı. Kimi yatırımcılar bu coinlerden düzgün analizler ve araştırmalara yaparak çok yüksek miktarlarda coinler kazanmasına rağmen kimileride bu coinler yüzünden çok fazla para kaybetti. (Kaybedenlere örnek vermemiz gerekirse “Squid Game” dizisinden bağımsız bir şekilde çıkan “Squid Coin” toplamda 30 milyar dolarlık bir vurgun yapıp ortadan kayboldu.) Bu konumuzda sizlere araştırmalar sonucunda yükselebileceği ön görülen coinleri listeledik.

Bu coinler neden gelecek vaad ediyor? neden yükselebilir? Bu coinlerin projeleri neler?

2. MANA

Mana (yükselecek altcoinler)

Mana coin “Ethereum” zincir blok ağına bağlı bir para birimidir. Bu para biriminin diğer kripto paralardan ayrılmasını sağlayan en büyük fark ise kullanıcıların içerik, uygulamalar tarzı aktiviteler oluşturup bunları paraya dönüştürmesidir.

MANA coin şu anda coinmarketcap’da 24. sırada bulunmakta, 1.82 milyar dolaşan arzı ve yaklaşık 107 milyar türk liralık piyasa değeri olduğu görülüyor. Mana şu an (3 Aralık 2021 00:16 tarihi) ile 4.37$’a dayanmış durumda. Analistler bu coinin 2022 başında 10$’a kadar yükselebileceğini ön görüyor.

Kısacası sanal bir yaşam platformu olan “Mana”, FaceBook’un sanal evrene geçişi sonrasında yükseldi. Metaverse evreniyle çalışan bu kripto para birimi uzun vadede tahminlere ve yorumlara göre kimseyi üzmeyecek türden.

3. Cardano (ADA)

Cardano (ADA) (yükselebilecek altcoinler)

Cardano paranın geleceğini temsil eden, kriptografi ile güvenli ve hızlı şekilde doğrudan transferleri gerçekleştirebilecek kendi ağını kullanan gerçekten mükemmel projesi olan bir altcoin.

Cardano kripto para birimi olmasının yanında şu an dünyada kullanılan en güvenilir ve en büyük finansal uygulamaları tek başına hızlı bir şekilde yürütebilecek bir platform.

Cardano’nun kurucusu ‘Charles Hoskinson’ bir blockchain geliştiricisidir ve blockchain teknolojisinde önemli sayıda kilit projelere imza atmıştır. Cardanonun kurucusu ‘Charles Hoskinson’ “ADA” coinin yanı sıra ETH, ETH Classic gibi şu anda günümüzde çok değerli olan diğer kriptolarında kurucu ortağıdır.

Cardano hem projesiyle hemde kurucusu ‘Charles Hoskinson’ sayesinde analistler tarafından uzun vadede her zaman kazandıracak bir coin olarak gözükmektedir.

4. Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) (Geleceği olan altcoinler)

Polkadot diğer coinlerin yanı sıra projesinde tamamen merkeziyetsiz bir şekilde internet zinciri kurmayı hedefleyen bir coindir. DOT, merkeziyetsiz bir şekilde bağımsız olarak blockchain ağlarını birbirine bağlayıp güvenli bir şekilde veri alışverişini yapabilecek potansiyeldedir. DOT’un amaçladığı bu sistem internete karşı olulabilecek her hangi bir müdaheleye karşı oldukça başarılı bir şekilde direnç göstermektir.

DOT coin gerçekten çok fazla avantaj sağlayan bir coin. Bütün interneti tek bir zincir üzerinden işleyerek bütünlüğü koruyabilir ve ekosistemi güçlendirebilir.

DOT coinin ağına bağlı olan bütün projeler geliştirme yapma konusunda özgür durumdadır. DOT’un kullanıcılarına sağladığı bu sistem sayesinde bu coin hiç bir zaman eskimeyecek tam tersine kendini her zaman güncel tutabilecek bir coindir.

İnovatif yenilikler barındıran ve gelecek ile ilgili bir sürü çalışması olan DOT coin herkes tarafından pozitif bir şekilde karşılanan bir coin olmasının yanı sıra her zaman yükselebilecek bir coin olarak günümüzdeki analistlerin yorumlarına düşmüş durumda.

5. Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) (Yükseleceği Ön Görülen kripto paralar)

Ethereum şu anda kripto pazarında 2. sırada bulunan yani Bitcoin’den sonra kripto para olarak piyasada en büyük değerine sahip olan bir coin. Ethereum açık kaynaklı bir blok zinciri olduğu için diğer alt coinlere kıyasla daha çok arz görmektedir. Kendisinin blok süresinin 15 saniye gibi mükemmel kısa olması, madenciliğinin “Bitcoin” dahil olmak üzere daha tutarlı getirilere sahip olması, işlem ücretlerinin daha düşük olması bu coinin daha çok tercih edilmesini sağlamakta. Ethereum kullanıcılarına sağladığı özgürlük sayesinde uzun bir süre daha yükselişini koruyacak gibi gözüküyor.

2018 yılı Ethereum ve diğer coinlerin pazar payı 

6. NEO

NEO (projesi sağlam ve güvenilir altcoinler)

NEO Coin kendisine özgün bir yapıya sahip olmasının yanı sıra kendi kripto para birimini desteklemekte ve dijital varlıklar ile akıllı kontratların gelişimini gerçekleştiren tamamiyle bağımsız bir blok zincir tabanlı platformdur.

NEO açık kaynak kodlarına sahip ve topluluğun yararına odak gösteren bir blok zincir platformudur.

NEO’nun hedefi itopik gözükmesinin yanı sıra çokta itopik olmayan bir şekilde “dijital varlıkların yönetimlerini tamamen otomatikleştirmeye” dayalıdır.

NEO Coin şu anda birinci sınıf ilk akıllı kontrat projesi olarak gözükmekte. 2014 yılında AntShares ismi ile piyasaya sürülen daha sonradan 2017 yılında yapılan düzenlemeler ile NEO adını alan bu blok zincir açık kaynak kodları sayesinde sürekli olarak gelişmeye hazır ve geleceği gerçekten parlak gözükmekte.

7. TRON (TRX)

TRON (TRX) (Uzun vadede kazandıracak kripto paralar)

TRX, yani tron coin eğlence amaçlı olarak Singapurda çıkmış merkeziyetsiz bir coindir. TRX’in hedefi tron ağı üzerinden üretilen içeriklerin özgürce herkese sunulmasıdır.

TRX’in avantajlarına bakmak istersek eğer, TRON kendi altyapısını kullanıp içeriklerini satmak isteyen insanların hızlı ve güvenli bir şekilde sisteminin para birimi olan TRX üzerinden satış yapmasını sağlayacak.

TRON platformu diğer platformların yanı sıra kullanıcılarına çalınma ve ya kopyalanma riskinin olmamasının garantisini, bunun için yeterli bir altyapıya sahip olduklarını ve her geçen gün geliştirdiklerini söylüyor.

TRON platformundan yapılan alım satımların hepsi TRX coin ile olacağından dolandırmaların önüne çok rahat geçilebilecek ve rahat bir şekilde alım satımlar izlenecek.

Gerek güvenilirliği, gerek projesi, gerek amacı ile TRX coin şu anda 0,098 dolar gibi bir miktardan arz edilmesinin yanı sıra yükseleceği ön görülmekte.

8. Diğer yükseleceği ön görülen Altcoinler (Orta Vade için)

BTT, TRX, HOT, MANA, TLM, Near, XTZ, GRT, FLOW, CHZ, HNT, THETHA, ENJ, ALİCE, WAXP, SAND, CHR, AXS, SUSHİ, AUDİO, BAT, UNİ, Link, Mina, Mbox  Bu kripto paralarında orta vadede en geç 2022 yılının sonlarına doğru iyi yükselişler yapmaları uzman kripto yatırımcıları tarafından bekleniyor. Güvenli ve sağlam projeli altcoinler oldukları için ve gelecekleri olduğu için bende bu kripto paraları tutmaktayım.

Bilgilendirme; Kripto coin al sat işlerinde tüm paranızı kaybetme riskiniz bulunmakta. İşin sonucunda yatırımlarınızı yaparken kesinlikle araştırmalarınız sonucunda ve edindiğiniz deneyimlerle birlikte yatırımınızı yapmalısınız. Yanlış yatırımlarda eğer çok şanslı değilseniz sizlere para kaybettirecektir. Bahsettiğimiz konudaki coinler yüzünden parasını kaybeden gibi kullanıcılardan ‘guncelbilgileri.com’ sorunlu değildir. Bu konu tamamiyle yatırımcılar ve analistler sonucu hazırlanmış ve asla yatırım tavsiyesi olarak hazırlanmamıştır.

Yorum Yap