WHATSAPP ALTERNATİFİ EN İYİ 3 UYGULAMA


Facebook şirketinin güncellediği son WhatsApp sözleşmesinin ardından bir çok insan farklı uygulamalara geçiş yapmaya başladı ama bir çok kişi geçiş yapacağı uygulamaya karşı kararsız. Bizde bu yüzden en iyi 3 Whatsapp alternatifi uygulamayı sıraladık..

WHATSAPP ALTERNATİFİ EN İYİ 3 UYGULAMAWHATSAPP ALTERNATİFİ EN İYİ 3 UYGULAMA

Facebook şirketi aldığı kararlar sonucu Whatsapp uygulamasına yeni bir sözleşme getirdi. Bu sözleşme sonucu Facebook şirketi insanların gizliliğini kaldırdığı ve her türlü verisine ulaşabildiği için bir çok insan farklı bir uygulamaya geçiş yapmaya başladı. Sonuç olarak Whatsapp Türkiye çapında çok büyük bir kitle kaybetti. Her ne kadar Whatsapp açıklamalarıyla gerginliği azaltmaya çalışsada Türkiyede çok büyük bir güven kaybına yol açtı. İnsanlar ise yeni bir uygulama için çok kararsız ama en çok tercih edilen 3 uygulama Bip, Signal ve Telegram oldu. Bizde sizin için bu 3 uygulamanın detaylarını anlattık… 

TELEGRAM

İnsanların Whatsappdan vazgeçmesi üzerine Telegram Türkiyede 1. sıraya oturdu. Aslında Telegram’ı biz son bir haftada tanısakda Telegram çok uzun süredir hayatta olan bir uygulama. Telegram 14 Ağustos 2013 tarihinde piyasaya sunuldu. İnsanlar doğal olarak bu uygulama kimin, güvenli mi ve nedir gibi sorular sormaya başladı… 

Telegram, Whatsapp uygulamasına rakip olarak kurulmuş bir uygulamadır. 14 Ağustos 2013 tarihinde Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından yapılmıştır. Telegram anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp da olan özelliklerin bir çoğu Telegramda bulunmaktadır. Hatta Telegram özellik açısından bazı kısımlarda Whatsapp dan daha iyidir. Telegram ücretsiz olarak hem mobilden hem de masaüstü sistemlerden kullanılabilmektedir. 

BİP

Bip insanların Telegram gibi Whatsapp alternatifi olarak kabul ettiği en iyi uygulamaların arasında yer alır. Bip, Türk yapımı bir uygulamadır ve Turkcell operatörüne aittir.

Bip ile iletileşebilir, sesli arama yapabilir, resim, video, evrak, sesli ileti ve konum yollayabilir ve alabilirsiniz. Üstelik BiP’i hem mobilden hem de telefonunuz kapalı bile olsa Web’den kullanabilirsiniz. Sosyal özelliği sayesinde, telefon numaranız görünmeden onlarca şahısla iletişim kurabilirsiniz.. Ayrıca, günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz, cümbüşten sıhhate bir çok popüler mevzulu servisler yer almaktadır.

SİGNAL

Signal, bi açıdan hayatımıza Elon Musk sayesinde girmiştir. Elon Musk’ın signal kullanın açıklaması üzerine en iyi Whatsapp alternatiflerinden biri olmuştur. Signal ücretsiz ve reklamsız bir şekilde hem mobil hemde masaüstü sistemlerde kullanılabilmektedir. Aslında en güvenli anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bunun nedeni ise açık kaynak kodlu olmasıdır. Bağış sistemi üzerine kuruludur. Sistemin bütün masrafları kişiler ve şirketler tarafından gelen bağışlardan karşılanır. Özellikleri, Whatsapp ve onun seviyesindeki uygulamalar kadar olmasada en güvenlisi diyebiliriz. Büyük bir ihtimallede Signal’a artan ilgi sonucunda yapımcıları çok kısa bir sürede Signal’ı geliştireceklerdir. Signal de gerçekleşen her şey üst düzey şifreleme ile şifrelenmiştir. Hatta sesli aramadaki ağır şifrelemeden dolayı sesli arama bir kaç saniye sonra başlamaktadır. 

Etiketler:

Yorum Yap