Yandex partner Reklam ağı hakkında (Ödeme yapıyor mu?)


Yandex partner ödeme yapıyor mu? Yandex kazancı ne kadar? Yandex partner güvenilir mi? Yandex partner hakkında detaylı bilgiler.

Yandex Partner Nedir:

Yandex bildiğimiz gibi her alanda googleye rakiptir ve yine yandex partner reklam ağı olarak google adsenseye rakiptir. Yandex partner adsenseye kazanç olarak en iyi rakip olabilecek reklam ağlarından biri olduğunu söyleyebilirim. Yandex partner reklamlarının içeriğide adsense gibi kalitelidir. Yani kumar ve 18+ gibi reklamlar göstermez.

Yandex partner deneyimim: 

Yandex partneri uzun bir süre kullandım ve iyi bir verim aldığımı söyleyebilirim. Yandex partnere sitemi onaya gönderdiğim gün içerisinde sitem onaylandı ve reklam kodlarını siteme yerleştirdim bu arada önceden uyariyim yandex reklam kodlarını siteye yerleştirince reklamlar hemen gözükmüyor yeni oluşturduğunuz reklam kodlarını sitenize yerleştirdikten sonra yaklaşık 15 Dk sonra sitenizde yandex partner reklamları gözükmeye başlıyor. Yandex partner reklamları sitenizde rusça olarak yayımlanır ben 5 gün boyunca sadece rusça reklamlarla karşılaştım.

Yandex partner 5 günlük kazancım :

20 NİSAN 2020 yılında kullanmaya başladım.

1. gün 4,06 Rus rublesi 

2. gün 33.44 Rus rublesi

3.gün 64,94 Rus rublesi

4.gün 69,64 Rus rublesi

5.gün 41,60 Rus rublesi

Yandex partneri ilk gün kullandığınzda fazla verim alamazsınız Bu kazançların hepsinde 5. gün hariç hep birbirine yakın görüntülenme ve tıklama almışımdır yandex partner kazançları yavaş yavaş yükseldiğini gözlemlediğimi söyleyebilirim.

Yandex partner Ödeme :

Yandex partner ödeme alt limiti 150 Dolar ve 100 Euro’dur. ödeme almadım ama araştırmalarıma göre ödeme alt limitine ulaştığımızda ödemeleri otamatik yapıyorlar.

Yandex Partneri Neden kullanmayı Bıraktım:

Yandex partneri bırakma nedenim güvenemedim yandex partner onayı aldıktan sonra araştırmalar yaptım ve türk kullanıcılardan ödeme alabilene rastlamadım şikayetleri ödeme alt limitine ulaştıklarında çeşitli bahanelerle hesaplarının kapatılmasıydı tabi ben buna inanmadım yandex partner ile iletişime geçtim ne zaman ödeme konusunu sorsam konu hep değiştiriyorlardı net bir cevap alamıyordum buda beni git gide şüphelendiriyordu ödeme yapmamaları konusunda. Aynı zamanda Yandex partnerden ödeme almak için adres doğrulama, pasaport doğrulama gibi bir sürü şey istiyorlar ben pek güvenemediğim için pasaport bilgilerimi vermedim yandex partneri bırakma nedenlerimden biri de ödeme yapmak için pasaport bilgilerimi istemeleri diyebilirim. En sonunda güvenemediğim için reklamları sitemden kaldırdım. reklam kodlarını sitemden kaldırdıktan 2-3 sonra bir yanıt almıştım ve konuyu değiştirmemişlerdi ödeme alabilmem için benden kimlik fotoğrafı çekme v.b bir sürü şey istemişlerdi ama ben bu bilgileri yine yandex partner bana güven vermediği için vermedim.

Yandex partner’e Nasıl Kayıt olunur 

https://partner.yandex.com‘dan yandex partnere kayıt olabilirsiniz.

Yandex partnere kayıt olurken sizden ad-soyad, adres, doğum tarihi, Ülke konumunuz, sitenizin alan adı, Ödeme alacağanız bankanın bilgileri ve SWIFT kodu v.b bilgiler isteyecektir.

SWIFT Kodu nedir nasıl bulabilirim : SWIFT kodu hangi bankayı kullanıyorsanız o bankanın SWIFT kodunu arama motorunda aratarak bulabilirsiniz Örneğin (Akbankın SWIFT kodu nedir) bu şekilde aratırsanız bankanızın SWIFT kodunu bulabilirsiniz.

Yandex partner Kullanımı ( reklam ekleme) 

Yandex partnerin kullanımı ilk başta biraz karmaşık gelebilir ben size kısaca onaylandıktan sonra nasıl sitenize reklam ekleyebileceğinizi anlatiyim.

1- Öncelikle Yandex partnere giriş yapın

2- google chome kullanıyorsanız sitenin dilini otomatik türkçeye çevirin

3-  Ürünler yazan kısma tıklayın 

4- İngilizce Content sites Türkçe içerik siteleri yazan yere tıklatın

5- Sarı reknklı kutucukta yazan platform ekle kutucuğuna tıklayınız

6- platform ekle kısmında sitenizi ekledikten sonra yine ürünler kısmında GZT blokları yazan yere tıklayın

7- Sarı renklı kutucukta GZT bloğu ekle yazan yere tıklayın

8- Web sitenize göre bir bir reklam oluşturun ve kodunu sitenize ekleyin kodu sitenize ekledikten sonra yaklaşık 15-20 dk sonra reklamlar sitenizde gözükmeye başlayacaktır.

Yorum Yap