YAŞANMIŞ OLAYLARI ANLATAN EN İYİ FİLMLER


Sizlere izlerken sıkılmayacağınız ve seveceğiniz en iyi yaşanmış olayları anlatan 5 film ve 1 diziden bahsedeceğim.

1. Azazil 2

Azazil 2

Azazil 2 filmi metafizik uzmanı Salih Memişoğlu tarafından hazırlanan, yaşanmış bir olayı anlatan, yerli bir korku filmidir. Koru filmlerinden veya bu tarz filmlerden fazla etkilenmiyorsanız bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

2. The Pianist

The Pianist

2. Dünya savaşında Almanya’nın Polonya’yı işgal ettiği zamanı ve yahudilerin bu zamanda çektiği zorlukları anlatan 2002 yılında 35 Milyon bütçeyle çekilmiş bu film önerilerim arasında 3. sırada yer almaktadır.

3. Cinderella Man

Cinderella Man

1930 Yılında Amerikanın limanlarında işçi olarak hayatını sürdüren ve ailesine bakmak zorunda olan boskçu’yu anlatan bir filmdir

4. HACHİ: A DOG’S TALE

HACHİ: A DOG'S TALE

Hachi filminin yayın tarihi 13 Haziran 2009 yılıdır. Duygusal bir film olan Hachi filmi Japonyada yaşanan gerçek olayları anlatmaktadır.

Yıllarca sahibini beklediği tren istasyonuna köpeğin Heykeli dikilmiştir. Hachiko Mart 1934 yılında ölmüştür.

5. Cobra Kai ( dizi )

Cobra Kai ( dizi )

Bu filmde 1984 yılında olan All Walley karete turnavısında yaşananların 30 yıl sonrası anlatılıyor. Bu film 2 sezon ve bu 2 sezon da 10 bölümden oluşuyor ve her bölümü 22 dk ile 36 dakka arasıdır. Cobra kai film türü Drama, aksiyon, dövüş ve komedi. Film 3.sezon için onayını almıştır, film 2018 yılında çekilmeye başlanmıştır.

2. sezonu 80 milyondan fazla izlenmiş olan cobra kai yakın zamanda 3. sezonunda çıkmasını bekliyorum. Film hakkında sadece şunu söyleyebilirimki filmin ilk bölümünü izledikten sonra bütün bölümlerini izlemek zorunda kalacaksınız çünkü dizi olması gerektiğinden biraz fazla iyi. Aşağıda verdiğim fragmanını izledikten sonra ilk bölümünü izlemek isteyebileceğinizi düşünüyorum. Bende fragmanından etkilenip bu filmin bütün bölümlerini sırayla izlemiştim ve filmin fragmandan daha da iyi olduğunu söyleyebilirim.

Yorum Yap