Zaman Kazandıran İnternet Siteleri


Hayatınızı Kolaylaştırıp Size Zaman Kazandıracak Site Önerileri

  Zaman hayatımızdaki en önemli faktördür, bazı zamanlar bir saniyenin bile hayatı önem taşıdığı bir koşuşturma içinde yaşıyoruz. Bu yüzden çoğu zaman bir işi en kısa yoldan yaparak zaman kazanmaya çalışıyoruz. İş hayatımızda ya da öğrencilik hayatımızda internet üzerinden ödev tarzı işleri yapmak için çok uğraşıp zaman kaybettiğimiz olmuştur. Bu yüzden bu zamanlar için size çok işinize yarayacak uygulamalar önereceğim. Hemen başlayalım isterseniz.

10 Minute Mail

Minute Mail

   Bu site size 10 dakikalık bir mail adresi oluşturuyor bu nedenle güvenmediğiniz fakat mail aktivasyonu isteyen sitelere burdan alacağınız mail ile kayıt olabilirsiniz. Mailin gelen kutusunu da görebildiğimiz için aktivasyon yapabiliyoruz ve bu sayede kendi mailimizi heryerde paylaşmış olmuyoruz. Dolandırıcılığın çok fazla olduğu şu zamanda her siteye güvenmek imkansız oluyor, bu yüzden bu site bu konuda işinize çok yarayabilir.

Siteye gitmek için tıklayın.

Hemingway Editor

Hemingway Editor

   Bu site ingilizce makale ile uğraşanlar için bir site. Yazdığımız makale de yanlış olan düzeltilmesi gereken yerleri bize gösteriyor. Eğer yurtdışına bir yazı ya da makale gönderecekseniz ama yazdıklarınızın doğruluğundan %100 emin değilseniz yazınızı bu siteye atabilirsiniz. Yazıyı attığınız zaman renkler ile yanlış yerleri size işaretliyor. Bu sayede yanlış bir yazı göndermemiş oluyorsunuz.

Siteye gitmek için tıklayın

Loader.to

   Buna benzer bir sürü uygulama var biliyorum. Fakat bu cidden işini en iyi yapanlardan olduğu için eklemek istedim. Gördüğünüz üzere youtube video indirme sitesi. İstediğiniz formatta ve kalite video indirme seçenekleri ve işini temiz ve doğru yapması üzerine sizi uğraştırmadan istediğiniz videoyu hemen indirebileceksiniz.

Siteye gitmek için tıklayın 

I Love PDF

I Love PDF

   Hem iş hem öğrencilik hayatımızda en çok kullandığımız dosya türlerinin başında gelen pdf’lerle uğraşmak çoğu kişinin başının belası olmuştur. Bu site işinizi çok kısa zamanda tek başına yapacak sizin yapmanız gereken tek şey siteye girip ne yapmak istediğizi seçmek bırakın site gerisini sizin için yapsın. Bu site sizin için 2 PDF birleştirmek, ayırmak, PDF’ten diğer dosya türlerine(word,excel,powerpoint vb.) ya da diğer dosyaları PDF’e çevirmenize, PDF’leri ayırmak, sıkıştırmak gibi daha bir çok işlevi tek sitede yapmak size çok zaman kazandıracaktır.

Siteye gitmek için tıklayın

Outside Simulator

   Bu site size seçtiğiniz bölge de yürüyüş yapan birinin çektiği görüntüleri gösteriyor. Adeta kendiniz geziyormuşçasına hissediyorsunuz sesler ve görüntü kalitesi ile. Uygulamanın bir diğer iyi yönü ise pomodoro tekniğini size sunması bu teknik ders çalışmak için kullanılan bir teknik. Uygulama da ormanda gezi yaparken o manzara ve sesler eşliğinde siz ders çalışabilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın

Live Trends

   Bu sitede Türkiye ya da Dünya üzerinde google, youtube, twitter ve haberlerde trend olan olayları karşımıza tek bir pencerede getiriyor. Türkiye ‘de neler oluyor merak ediyorsanız ve ilgi alanınıza göre bakmak isterseniz son dakika olayların hepsini buradan öğrenebilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın

Zamzar

   Bu sitede duyup duymadığınız bütün dosya formatlarına çevirme olayı mevcut. Kullanımı kolay ve çok fazla dosya seçeneği olduğu için zamanınızdan çok büyük oranda kazanç sağlayacaksınız.

Siteye gitmek için tıklayın

What You Eat

   Bu site sağlıklı yaşamak isteyenler için birebir. Sitenin amacı yediğimiz gıdaların içinde ne olduğunu kullanıcılara aktarma. Girdğiniz ürünün içinde çok zararlı olanları kırmızı, orta zarar olanları sarı, çok da zararı olmayanları yeşil renklerler ayırarak, seçtiğiniz ürün içinde iyi kötü ne kadar malzeme varsa size sıralıyor. Ne yediğini merak edenler mutlaka bakmalı.

Siteye gitmek için tıklayın

Evernote

What You Eat

   Bu aslında bir masaüstü uygulaması fakat eklemek istedim çünkü şu anda piyasa da bulunan en iyi not alma uygulaması olmaya aday bir program. Basit işleyişi ve telefonda da kullanabildiğimiz için notlarımız her zaman yanımızda oluyor. Ayrıca mail adresi ile bağlandığımız için gittiğimiz yerde telefon ya da bilgisayarım olmasa bile notlarımıza internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Çalışmalarınız için çok yardımı dokunacağını düşündüğüm için eklemek istedim. Tavsiye ederim çok güzel bir uygulama.

Siteye gitmek için tıklayın

   Bugün sizlere işinize yarayacağını düşündüğüm internet sitelerini tanıttım. Umarım hayatınızın bir yerinde işinizi kolaylaştırır bu uygulamalar.

Yorum Yap